• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

FETÖ davalarında ortalıkta görünmeyen CHP Gezi'ye tam kadro katılıyor

Türkiye'yi ele geçirmeye çalışan FETÖ üyelerinin yargılandığı davalarda sesi soluğu çıkmayan CHP, Gezi Parkı davasına tam kadro katılacak.

2020-02-14 15:23:00 -
FETÖ davalarında ortalıkta görünmeyen CHP Gezi'ye tam kadro katılıyor

CHP Genel Başkan Yardımcısı Gökçe Gökçen, 18 Şubat'ta Silivri'de görülecek Gezi Parkı davasına CHP'nin kalabalık bir heyetle katılacağını bildirdi.

Gökçen, yazılı açıklamasında, Gezi Parkı davasında, aslında ağaçlar için özgürlüğü için sokaklara çıkıp, protesto hakkını kullanan tüm vatandaşların yargılandığını ileri sürdü.

Hakkında ağırlaştırılmış müebbet talep edilenlerin suç işlediğine dair tek bir delil bulunmadığını iddia eden Gökçen, "Savcı, kendi siyasi görüşlerini ve kanaatlerini yazmış. Gezi davası tam bir fiyasko. Şiddetsiz eylem üzerine tartışmak, toplantı düzenlemek, legal dernek yöneticilerinin birbirini telefonla araması ve ortak siyasi tavır için çalışmak diye suç mu olur?" ifadesini kullandı.

Gökçen ayrıca, 18 Şubat'ta Silivri'de görülecek Gezi Parkı davasına CHP’nin kalabalık bir şekilde katılacağını kaydetti.

Gezi davasına partinin tam kadro katıldığı halde, Türkiye'yi ele geçirmeye çalışan FETÖ'cülerin davalarında ortalıkta görünmemeleri dikkatlerden kaçmıyor.

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

hizipsavar

bu cehepe artık iyice milli güvenlik sorunu oldu. kendi zamanında islama yaptıkalrı yüzünden böyle bir ayaklanma olsaydı asker poslise vur emri verirlerdi.
 • Yanıtla

abdrhman

chp fetönün vede hıristiyanların türk isimli bilhasssa yahudilerin partisidir.
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı