Fatih Erbakan ABD'yi işaret etti:Kuklalarla uğraştığımız kadar kuklacılara odaklanmalıyız

Fırat'ın Doğusu'nda başlatılan Barış Pınarı Harekatı'na ilişkin değerlendirmelerde bulunan Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Dr. Fatih Erbakan, ABD'yi işaret ederek, "Kuklalarla uğraştığımız kadar kuklacıya odaklanmazsak bu sıkıntılardan kurtulamayız" dedi.

10 Ekim 2019 Perşembe 17:46

 Taha Emre Özdemir  yeniakit.com.tr 

"Cenab-ı Allah kahraman Mehmetçiğimizi her zaman korusun ve muzaffer eylesin." diyerek dua eden Dr. Erbakan, "Suriye, Irak, Libya ve Mısır'da yaşanan çatışma ortamının esas sebebi Büyük Ortadoğu Projesi'dir." dedi.

"Bölgemizin bu hale gelmesinin ilk adımı Amerika'nın Irak operasyonu ve işgali." ifadesini kullanan Erbakan, şöyle konuştu:

"Bölgede bizzat ABD tarafından otorite boşluğu oluşturulmuş, Irak 3 parçaya bölünmüş ve terör örgütlerine en ideal zemin bizzat ABD tarafından hazırlanmıştır. IŞİD örgütünü kuran ve destekleyen dış güçlerin ta kendisidir. PYD, YPG, PKK gibi maşa örgütleri kuran ve bugünlere getiren de dış güçlerin ta kendisidir. Yıllarca ülkemizdeki PKK inlerinde ve sığınaklarında Amerikan menşeili muhimmat ve gıda maddeleri ele geçirilmiştir. PYD ve YPG'yi yıllardır Kuzey Suriye'de gözümüzün önünde eğiten, donatan, onlara ağır silahlar veren ve örgütler için en gelişmiş karakolları inşa eden ABD'nin ta kendisidir. Dolayısıyla kuklalarla uğraştığımız kadar kuklacıya odaklanmazsak bu sıkıntılardan kurtulamayız."

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a, "Sayın Cumhurbaşkanımızın öncelikle Büyük Ortadoğu Projesi'ndeki Eşbaşkanlık görevini bıraktığını en acil şekilde kamuoyuna açıklaması gerekir." diyerek çağrıda bulunan Başkan Erbakan, terörle mücadele için şu tavsiyelerde bulundu:

'Baştan sona yanlışlıklarla dolu Suriye politikası gözden geçirilmelidir'

"İsrail'i korumak için kurulan ve aynı zamanda terör bataklığını besleyen bir diğer unsur olan Malatya Kürecik Radar Üssü'nün acilen kapatılması gerekmektedir. Ortadoğu'daki yangında büyük payı olan İncirlik Üssü'nün de acilen kapatılması gerekmektedir. Bataklığın korunmasının baş müsebbibi olan ABD yönetimi ile ilişkilerimizin gözden geçirilip yeniden yapılandırılması, 'dostum Trump ve stratejik ortağımız Amerika.' söyleminin ve bu söylem doğrultusunda atılan adımların yeniden gözden geçirilmesi gerekmektedir. 'Şam'da Emevi Camisi'nde Cuma Namazı kılma' hayaliyle başlayan ve baştan sona kadar yanlışlarla dolu Suriye politikasının acilen düzeltilmesi gerekmektedir."

'Gereken adımları atarsak üç ayda bir sınır ötesi operasyon yapmak zorunda kalmayız'

"D-8 Organizasyonu'na gereken önemin verilmesi kuruluş amacına uygun şekilde çalışması için gereken adımların Türkiye Cumhuriyeti Devleti tarafından bir an evvel atılması gerekmektedir. 57 Müslüman ülke başta olmak üzere tüm ezilen ülkelerin sahip olduğu toplam güç ile zulme, sömürüye karşı gereken adımların atılması gerekmektedir. Ülkemizi ve sınırlarımızı korumanın en etkili yolu işte bu adımları atmaktır. Bu adımları atarsak üç ayda bir sınır ötesi operasyon yapmak zorunda kalmayız. Son olarak 1974 Kıbrıs Harekatı nedeni ile Türkiye'ye ambargo uygulayan ABD'nin bu ambargoya karşılık İncirlik Üssü'nün kapatılması ile en güzel cevabı aldığını bir kez daha hatırlatmak istiyorum. 54. Hükümet döneminde terör örgütlerine destek sağlayan çekiç gücün de Türkiye'den kovulduğunu hatırlatıyoruz. Bu hatırlatmalarımızla birlikte yetkililerden bataklığın kurutulmasına yönelik fiili adımları en acil şekilde atmalarını bekliyoruz. Hükümetimize bu sivrisineklerden kurtulmak için gelin bataklığı kurutalım çağrısında bulunuyoruz."

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 10 Ekim 2019 Perşembe 17:46

YORUM YAZ

 • OSMANLI TORUNUOSMANLI TORUNU4 gün önce
  Doğru söylemiş helal olsun doğruları söyleyen anlatan bir parti çıktı sonunda
 • Ahmet ALEMDAR Ahmet ALEMDAR 4 gün önce
  Sayin,erbakanin dediği doğru mu, cumhurbaşkanı recep tayyip erdoğan hâlâ bob eşbaşkanı mı, eger oyleyse vay bizim başımızagelenlere
 • HalitHalit4 gün önce
  Bi tane aklı başında insan çıktı
 • HhzhzhHhzhzh4 gün önce
  Erbakan'ın tespitleri doğru fakat çatıştığımızdevlet ABD
 • hoıjhoıj4 gün önce
  tam benim sözlerime tercüman olmuş allah razı olsun tam benim söylediklerimi düşündüklerimi söylemiş 
 • Vatandaş Vatandaş 5 gün önce
  Rabbim ömrünüzü ziyadeleştirsin. Sizi en kısa zamanda ülkemin başında görmeyi nasip etsin. Bu anlattıklarınızı ancak siz yaparsınız ve öylede olacaktır. Allahın izniyle
 • 70' ler, 80' ler..70' ler, 80' ler..5 gün önce
  Babayın sözlerini tekrarlayıp durma fatih doktor; daha yeni şeyler bul, biliyoruz biz onları zaten..
 • Hak DavaHak Dava5 gün önce
  Bu söylediklerinizi ancak siz yaparsınız Sayın Başkan. Rahmetli Necmettin Erbakan yapmıştı zamanında. Sıra sizde.
 • HadiHadi5 gün önce
  fatih bey dostlar alış verişte görsün'müyapılanın neresi yanlış !Senin önceliğin 15'li şer cephesi olmalı deyilmi ! vah vah Sultan 2. abdülhamidindüşmanları ölmedi.12 eylül,28 şubat 15 temmuz yeniden palazlanacakmı yoksa?
 • Ceddim! İzindeyiz...Ceddim! İzindeyiz...5 gün önce
  İşte genç, aklı başında bir siyasetçi. Ülkemiz için büyük bir kazanç. Allah cc sırat-ı müstakim üzere daim kılsın, amin.

Günün Özeti

Günün Karikatürü

16 Ekim 2019