• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

EYT liderinden Erdoğan’ın çıkışına 'Vazgeçmeyiz' cevabı!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, herkesin vaktinde emekli olması gerektiğini söyledi ve EYT'ye tüm kapıları kapadı. EYT-SYDD Başkanı Gönül Boran Özüpak, Twitter hesabından yaptığı açıklamada “Söylemler bizi davamızdan vazgeçiremez, vazgeçmeyiz” ifadelerini kullandı.

2019-11-18 11:50:00 - 2019-11-18 12:06:13
EYT liderinden Erdoğan’ın çıkışına 'Vazgeçmeyiz' cevabı!

Türkiye'nin gündeminde, uzun bir süredir emeklilikte yaşa takılanlar (EYT) var. Özellikle seçim dönemlerinde yapılan mitinglerle kendilerinden söz ettiren EYT'lilere, kötü haber geldi.

Erdoğan: Seçim kaybetsek de yokum!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, herkesin vakti geldiğinde emekli olması gerektiğini savundu ve "Tutturmuşlar EYT, İskandinav ülkeleri bu sistemle battı. Milletimizin zararına olan bir şeye yokum. Seçim kaybetsek de yokum. Bizim ülkenin başına da bu erken emekliliği dolayanlar maalesef bunun bedelini ödeyecekler ve ödediler." ifadelerini kullanarak tartışmalara noktayı koydu.

Cumhurbaşkanına meydan okudu!

Erdoğan'ın EYT konusunda tavrını net bir şekilde ortaya koymasına rağmen, EYT'liler vazgeçmedi.

Emeklilikte Yaşa Takılanlar Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği (EYT-SYDD) Başkanı Gönül Boran Özüpak, Twitter hesabından açıklama yaptı.

EYT'nin kazanılmış bir anayasal hak olduğunu belirten Özüpak, "Söylemler bizi davamızdan vazgeçiremez, vazgeçmeyiz. Son sözü EYT söyleyecek." ifadelerini kullandı.

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

Ziya

Buyur söyle bakalım
 • Yanıtla

Ziya

Cumrun kadar yer yakarsın alooooo
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23