• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Evde kaldığımız bu günlerde izlenecek efsane seri filmler

Birbirinden farklı efsane filmleri izleyecek zamanınız yok mu? Ah bir zamanım olsa, şöyle ayaklarımı uzatsam, patlamış mısırı mı alsam ve bir kaç saati film izleyerek geçirsem diye iç mi geçiriyorsunuz? İşte bugün sizlere harika seri filmler önerisinde bulunacak ve bu öneriler ile birlikte, sizin zaman kazanmanızı da sağlayacağız.

Yeniakit Publisher
2020-04-04 14:31:00 - 2020-04-04 15:18:59
Evde kaldığımız bu günlerde izlenecek efsane seri filmler

Ne yazık ki dünyayı kasıp kavuran korona virüsü nedeni ile evlerimizde karantina uyguladığımız bu günlerde, aileniz ile birlikte güzel vakitler geçirmek ve kendinize zaman ayırırken, etkileyici filmler izlemek istiyorsanız, listemizi incelemeniz yeterli olacaktır. Üstelik bu filmler o kadar güzel ki, ikincileri ve hatta üçüncüleri ve bazılarının çok daha fazlası çekildi. Hepsi birbirinden ilginç bu filmleri izleyerek harika zaman geçirmeye başlayabilirsiniz. 

Arkanıza yaslanın ve sizler için derlediğimiz filmleri, kendi dilimizde anlatırken okuyarak, hem keyifli zaman geçirin ve hemde izlemek istediğiniz filmleri seçin. Tabii ki tavsiyemiz tüm filmleri izlemeniz olacaktır. 

İtalya'dan Amerika'ya Uzanan Bir Suç Örgütü ; Baba (1972)

Dünyanın en detaylı mafya filmlerinin başında Baba geliyordur. Öyle ki bu film, bir çok kitaba, diziye, filme ve araştırmaya konu olmuş olmasından dolayı, sadece kendi döneminin değil, tüm zamanların izlenecek filmleri arasında yer almaktadır. Baba toplamda 3 farklı filmden oluşuyor. Bu filmlerin birincisi 1970'leri, ikincisi Amerika'ya nasıl geldikleri dönemi anlatıyor ve yıl olarak 1920'li yıllardan bahsediliyor ve son film ise 1990'ları anlatıyor. Aslında seri film olmanın yanı sıra, filmde ki tek serinin Carlione ailesi olduğunu söyleyelim. Yani her film kendi içerisinde başka bir hikayeye sahip. 

Gotham Şehri'nin Efendisi Geri Dönüyor ; Kara Şövalye (2008)

Kötülükle savaşta herkesin süper kahramanı olan Batman, şehre geri dönüyor. Şimdiye kadar neredeydi? Ne yaptı? Neden ortalarda görünmedi? Bu koca serveti o yokken kim işletti? Tamamının cevabını filmde bulacaksınız. Evet Batman serisinin en fazla beğenileni, Batman'ın geri dönüşünü anlatan Kara Şövalye oldu. Üstelik film sadece Joker'in kötülükleri ve Batman'ın mücadelesini anlatmaktan öteye gidiyor. Komple bir şehir karantinaya alınıyor ve kötüler bir olmuş şehri ele geçiriyor. Aksiyon severler için vazgeçilmezler arasında yer alıyor. Böyle bir filmi kesinlikle hd film izle kalitesinde izlemelisiniz. 

Yeni Bir Dünyayı Tanımaya Hazır Olun ; Yüzüklerin Efendisi (2001)

Fantastik film severler için bulunmaz kaftan Yüzüklerin Efendisi serisi. İlk film Yüzük Kardeşliği ve ikinci film İki Kule ve son film ise Kralın Dönüşü. Sırası ile filmleri izledikten sonra, yeni yapımı olan Hobbit serisini de izlemeye devam edebilirsiniz. Üstelik her bir film neredeyse 3 saat sürdüğü için, arada durdurmanız gerekecektir. Yani filmi bir yerde dizi olarak da izleyeceğinizi söylesek yanlış olmayacaktır. Filmde bir çok efsanevi karakter olduğu için, farklı yaşamları, farklı kültürleri, izlemiş olacaksınız. Kitap okumayı sevenler için, Yüzüklerin Efendisi kitap serisini de tavsiye ederiz. 

Sisteme Karşı Savaş Zamanı ; Matrix (1999)

Tam bir başyapıt olan Matrix serisi, her filminde size başka bilgiler veriyor. Tek bir filmde tüm bunlar anlatılsaydı, şüphesiz ki hiç bir şey anlamazdık. Ancak üç ayrı film ve yavaş yavaş olaylar yani sistem izleyiciye anlatıldığı için film sizi içine çekiyor. Film izle keyfini dolu dolu yaşayanlar için, birden fazla kez izlendiği şüphesiz olan bu filmi, sizde izleyerek karmaşayı hissedebilirsiniz. Hatta film hakkında ufak bir spoiler verecek olursak, o da son filmin, son 10 dakikasına kadar neredeyse filmin ne anlattığını tam anlamıyorsunuz. Tam olarak bu son 10 dakika içerisinde film size anlamlı gelmeye başlıyor. Ama kesin olan bir şey var ki, o da filmin şuana kadar yapılmış en iyi aksiyon sahnelerine sahip olduğudur. 

Zamanda Yolculuk Nasıl Olurdu Acaba? Geleceğe Dönüş (1985)

Keyifli ve eğlenceli film severler için harika olan Geleceğe Dönüş serisi, kesinlikle listemizin tepelerinde olması gerekiyor. Kahramanımızın başından geçenleri izlerken, hem hayret edecek, hem gülecek ve hemde düşüncelere dalacaksınız. Ya yerinde siz olsaydınız? Geçmişe gidip ailenizi tanıyarak onların hayatlarını değiştirseydiniz? Ya da geleceğe gidip, çocuklarınız için mücadele etseydiniz? Ve hatta bununla yetinmeyip, bir asır öncesine gidip, tarihin akışını değiştirseydiniz ne olurdu? Tam olarak bu soruların cevaplarını filmde bulacaksınız. 

Yumrukları İle Hayatını Kazanan Adam ; Rocky (1976)

Ben öyle fantastik, bilim kurgu sevmem. Ben gerçekçi olsun, insanların mücadelelerini anlatsın ve başarılarını net bir şekilde göreyim diyorsanız eğer, Rocky serisini kesinlikle izlemelisiniz. Ellerinde ki eldiven rakibine her indiğinde heyecanlanacak, ringin ne kadar önemli bir yer olduğunu hissedecek ve tüm bunları bir adamın hayat hikayesinde göreceksiniz. Evet film gerçek bir hayat hikayesi değil ama dünyaca ünlü boksörlerin geçtiği yolları en net şekilde bizlere anlatıyor. 

Gelecekten Gelen Robot Adam ; Yok edici (1984)

Gerçekçi olmasını seviyorum ama ben bilim kurgu hastasıyım diyorsanız, gene şanslısınız. Çünkü bilim kurgunun ağa babası olan Terminatör yani Türkçe ismi ile Yok Edici, bu tutkunuzu en güzel şekilde yaşamanızı sağlayacaktır. Gelecekten gelen bir adam ve kurtarması gereken bir çocuk. Hikaye değil, bol aksiyonlu ve efsanevi sahneleri ile tam olarak size ne izledim ben dedirtecek cinsten bir başyapıt. Özellikle filmi izlerken, gelecekten gelen adamın kim olduğunu öğrenmek ve şimdiki zamandaki çocukla arasında ki bağı kurmak oldukça önemli.

İyilik Meleği Sihirbaz ; Harry Potter (2001)

Ve sahne sihirbaz Harry'de... Ah yok mu onun o tatlılığı ve masumiyeti ve tabii ki hayatında ki gizemi. Her tanıdığı kendinden büyük sihirbazlar tarafından ilgi ve takdir görmesi, geçmişinde ki gizemi öğrenmemiz için bizi heyecanlandırıyor. Düşmanının sadece ismini ve ne kadar tehlikeli olduğunu biliyor. Ama tüm olaylar bir şekilde kendisine bağlanıyor ve bu da onun daha da güçlenmesini sağlıyor. Toplamda 7 farklı filmden oluşuyor ve bir filmin iki ayrı bölümde yayınlandığı için, tam olarak 8 film izlemiş oluyorsunuz. Kısacası Harry uzunca bir süre ailenizin çocuğu olacak ve büyüdüğünü izleyeceksiniz. 

Herkesin Sınıflandırıldığı Bir Dünya Olur Mu? Açlık Oyunları (2012)

Evet olur. Ve bu dünyada kademeli olarak insanların neredeyse tamamı bir sisteme bağlı. Sisteme başkaldırmak mı? Yok öyle bir seçenek. Ama seçenekleri zorlayan, sistemi düzeltmek isteyenler tarafından yüceltilen kahramanlarımız, Açlık Oyunları ile karşımıza çıkıyor. Beslendikleri tek şey ölmemek ve rakiplerinin ölmesini beklemek. Kazanan ise büyük ödüllere sahip olacak, statüsü değişecek ve herkes tarafından olmak istenilen yerde olacak. 

Korkunun Ecele Faydası Yok ; Son Durak (2000)

Yok böyle bir film. Uçağı kaçırıyorsunuz ve uçak düşüyor ama siz ölmüyorsunuz. Çok şanslısınız değil mi? Değil. Çünkü Azrail'i bir şekilde atlatıyorsunuz ama yemezler. İşte artık bu uçaktan kurtulanların ölme zamanı gelmiştir. Onlar için yaşama vakti bitmiş ve ölme vakti gelmiştir. Tam beş farklı filmden oluşan bu seri, oldukça çarpıcı sahneleri ile her an sizi içine çekecek ve İnşaallah benim başıma gelmez diyeceksiniz. 

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23