ETCEP’ten sonra Yoga skandalı! ETCEP bitti Yoga başladı

Okullarda Cinsiyeti bozma ve aileyi tahrip etme projesi olarak nitelenen Eğitimde Toplumsal Cinsiyet Eşitliği projesinden sonra şimdi de yoga projesi devreye sokuldu.

14 Şubat 2019 Perşembe 14:43
ETCEP’ten sonra Yoga skandalı! ETCEP bitti Yoga başladı

İsmail Uğur  yeniakit.com.tr Milli Eğitim Bakanlığı, “Öteki” isimli sapkın ilişkilerin anlatıldığı romanıyla ün yapan sunucu Ece Vahapoğlu’nun “Ece Vahapoğlu ile Çocuk Yogası” projesine, Türkiye genelinde Resmi/Özel Anaokulu, İlkokul, Ortaokul, Lise ve Dengi Okullarda uygulanması için onay verdi. Sözde sosyal etkinlikle ilgili onay yazısı tüm okullara gönderilirken, duyurusu da MEB’in sitesinde yayınlandı.

Çocuklarımıza magazin ünlüleri rol model olacak

MEB’in onay verdiği sözde sosyal projeyle, tatil yerlerinde üstsüz güneşlendiği fotoğraflarıyla magazin programlarının malzemesi olan Ece Vahapoğlu, Fit21 By Ece Vahapoğlu adlı şirketi ile anaokulundan liseye kadar her sınıf için Yoga dersi vererek çocuklara rol model olacak. TV ekranlarında dekolte kıyafetlerle sözde sağlıklı yaşam ve spor programları sunan Ece Vahapoğlu Alpay, “Sunucu Ece Vahapoğlu sere serpe güneşlendi. ‘60 Günde İdeal Vücut’ kitabıyla diyet ve egzersiz sırlarını paylaşan Ece Vahapoğlu Bodrum’da güneşlenirken objektiflere yakalandı.” şeklindeki haberlerle magazin medyasına konu olmuştu.

Sapkın ilişkinin romanını yazdı

Okullarda öğrencilere Yoga dersi vermeye hazırlanan Ece Vahapoğlu, Doğan Kitap’tan çıkan “Öteki” isimli sapkın ilişkilere yer verdiği romanıyla da basına konu olmuştu. Vahapoğlu’nun sapkın romanı yayınevinin sitesinde şu ifadelerle tanıtılıyor: “Türbanlı bir kız, öteki kesimden kız arkadaşına ilgi duyarsa… Aşk evliliği sürdüren, parlak bir kariyere sahip güzel sunucu Esin ile babasının şirketinde çalışan, İslami değerlere bağlı tesettürlü Kübra, önce karşılıklı olarak ötekini, sonra da kendi benliklerini keşfediyorlar. Aralarındaki ilişki, hiç tahmin edilemeyen yerlere doğru sürüklüyor onları… Öteki, Esin ve Kübra’nın sıra dışı dostlukları üzerinden, Türkiye’deki modern ve muhafazakâr bölünmüşlüğün kıvrımlarında dolaşıyor. Ece Vahapoğlu’ndan, aşk, ihanet, önyargılar, din, cinsellik, tabular ve bastırılmış duygular üzerine sarsıcı bir roman… Sanki ruhunu kazıyor, gizli kalmış duyguları açığa çıkarıyordu... ‘Bir kızla öpüştün mü hiç?’ İki kızın gözleri buluştu. Esin bakışlarını kaydırdı, muzipce ama biraz da davetkâr bir tavırla tavana doğru baktı. ‘Hımm... Ben de hiç denemedim. Hemcinsinle öpüşmek nasıl bir duygu acaba?’ Neler söylüyordu Esin böyle! Kübra’yı ateş bastı. Belki de hayatında ilk kez duygularından korkuyordu. Vicdan azabıyla karışık bir utanç içindeydi. Esin’in tenini hissetmek, nefesini duymak, yanına uzanmak istiyordu. Onu istiyordu..”

Spor diye yutturulan yoga Budist ayini

Diyanet İşleri Başkanlığı Din İşleri Yüksek Kurulu, “Yoga yapmanın hükmü nedir?” şeklindeki bir soruya şu cevabı verdi: “Yoga, Hinduizm ve Budizm’de kişiye birtakım ilâhî bilgiler ve yetenekler kazandırarak, onun arınmasına ve hakikate ulaşmasına aracı olması amacıyla uygulanan bir yöntemdir. Son yıllarda ülkemizde bedensel egzersiz ve psikolojik terapi faaliyetleri görünümünde yaygınlaşan yoganın dinî bir yönünün bulunmadığı ve zihinsel arınmayı amaçlayan alıştırmalar olduğu söylemi tam olarak gerçeği yansıtmamaktadır. Çünkü Hint dinlerinde yoga, dinî bir uygulama olarak varlığını sürdürmektedir. (“Brahmanizm”, DİA, VI, 331)
Buna göre bir Müslümanın, başka bir dinin inanç ve ibadetlerine dayandığını bilerek, yoga yapması uygun değildir.”

Ece Vahapoğlu kaç dil bilmiyor?

İngilizce, Fransızca, İtalyanca, İspanyolca ve Boşnakça bildiğini iddia eden Ece Vahapoğlu, katıldığı bir programda rezil olmuştu. Sunucunun, '5 dil biliyormuşsunuz o zaman bu testi hak ediyorsunuz' diyerek basit çeviriler yapmasını istediği Vahapoğlu, canlı yayında rezil olarak sunucunun çevirmesini istediği hiçbir cümleyi bildiğini iddia ettiği dillere çevirememişti. 


Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 14 Şubat 2019 Perşembe 14:43

YORUM YAZ

 • Aptüssamet BozkuşAptüssamet Bozkuş7 ay önce
  Akit’ten Allah razı olsun. ETCEP denilen sapıklığı sorumlu yayıncılık anlayışıyla deşifre etti ve bitmesine vesile oldu. Bu projenin ileriki aşamalarında “anne” ve “baba” kavramlarının bile yasaklanması söz konusu! Şu anda Fransa’da uygulanıyor! Neymiş efendim evlenip de sapık yaşamlarını evlat edindikleri veya suni döllenmeyle peyda ettikleri çocukların kendilerine “anne” diye hitap etmelerinden gay sapkınları alınıyorlarmış rahatsız oluyorlarmış! ETCEP bir avuç ibne rahatsız olacak diye mukaddes bir kavram olan anneliği bile yasaklama projesiydi. Anne ve baba yerine “ebeveyn1” ve “ebeveyn2” diye abuk sabuk ikameler arayışındalar! Böylelikle dinimizin de amaçlarından olan hayırlı evlat yerine içinde anne sevgisi olmayan ibne yetiştirmesi mutantlar oluşturacaklar. Homolardan üremiş bu mutantların Allah inancı da olmasın diye Hint dini yogayı da ülkemizden buldukları hafifmeşrep ve ahlaksız bir kadın aracılığıyla memlekete sokmaya çalışıyorlar. Ey ümmet! Akit kendini paralıyor da sen ne zaman kendine geleceksin?
 • Handan ÖztürkHandan Öztürk8 ay önce
  Böyle rezil insanlara nasıl müsade edilir inanılmaz.Acaba öğrencilere rahatlatma adına namaz kıldırılıyor mu?Devletimiz bu oyunlara gelmemeli
 • Ali USLUAli USLU8 ay önce
  Sahi bu bürokratları kim iş başına getiriyor. Muhalefet bas bas bağırıyor. AKP kadrolaşıyor diye. Eğer bu bürokrat Ak Partili olsa buna izin vermezdi. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip ERDOĞAN "Dindar nesiller yetiştireceğiz" diyor. Bürokratlar demek ki kendi dinlerinden nesiller yetiştirmeye çalışıyor. Çünkü Cumhurbaşkanımızın kastettiği dinde namaz, oruç var ama yoga yok. Sorumlular derhal görevden alınmalı, bir daha kimse "Müslüman mahallesinde salyangoz satmaya" kalkma cesareti gösterememelidir.
 • Kemal Kemal 8 ay önce
  Cam agacı süslemesiyle başladı, simdi sırada yoga var,yakında hac da takın,cildi gencleştirir derlerse hic şaşırmam,! Amma cahil doluymuş türkiyede.
 • yyyyyyyy8 ay önce
  yogane lan !yogayı okuldayaymaya çalışan kişi engellenmeli, MEB den buna izin verenMüdür ün derhal işine son verilmeli. Genel müdür vekili Anıl Yılmaz aldığı maaşları geri vermeli.
 • Nazım ZenginNazım Zengin8 ay önce
  İyi de kardeşim Milli Eğitim Bakanlığı DYS sistemi üzerinden çocuk yogasına onay veren yazıyı gönderen bakanlığın beyinsiz ve beceriksiz bürokratlarını da eleştirsenize! İki gün önce DYS üzerinden gelen yazıyı görünce gözlerime inanamadım; yazıklar olsun! Yoganın hinduizmin ibadet şekli olduğunu yeni öğrenen bürokrat kılıklı cahiller var!
 • YaşarYaşar8 ay önce
  Allah böyle sisteme izin veren devleti kahretsin amin
 • ......8 ay önce
  Bu ülkede chp denen sapık terrör örgütü var oldukça bunların önü zork kesilir
 • hülyahülya8 ay önce
  yoga olmaz buolmaz şu olmaz size kalsa herşey yasak.Bilen bilmeyen herkes konuşuyor.
 • AHMET KILIÇOĞLUAHMET KILIÇOĞLU8 ay önce
  YAZIKLAR OLSUN
 • NurullahNurullah8 ay önce
  Bugün Soner Yalçın yoga ile bir yazı kaleme almış okuyun derim. Yoga'nın ABD projesi olduğunu ve yoga hocalarının cia elemanı olduğunu söylüyor. Daha ebedî şekilde ifadesi Soner Yalçın'ın yazısında. Yoga yerine adam akıllı namaz kılınsa hem yoganın faydasını almış oluruz hem belki de ahiretimizi kurtarmış oluruz.
 • IsmailIsmail8 ay önce
  Malesef ülkemiz ve akparti doludan (fetodan)kaçarken hortuma doğru yavaş yavaş giriyor.Allah aşkına reis mudahele et .aksi halde merhum ozalin partisi gibi olacak
 • Amet SANCAKAmet SANCAK8 ay önce
  Toplumda cinsiyet karıştırma, Puta tapma yogası MEB sapkınlıkta sınır tanımıyor. Bunlar diyaneti de geçti.
 • MehmetMehmet8 ay önce
  ZİYA YILMAZ GÖREVE....
 • kayakaya8 ay önce
  Bravo tebrik edelim tüm yetkilileri. Bakalım ülkenin manevi duygularını ne kadar daha aşağı çekebilecekler hep birlikte izleyelim.
 • Can ÇCan Ç8 ay önce
  Göreceğimiz günler var daha. Kim onay verdi acaba?

Günün Özeti

Günün Karikatürü

15 Ekim 2019