Esed'den Türkiye'ye küstah tehdit!

Ülkesindeki işgalcilere ve teröristlere sesini çıkarmayan Esed, Türkiye'ye tehditler savurmaya alıştı!.. Küstah Esed ve bakanları, Türkiye'nin başlattığı harekata ilişkin küstah açıklamalarda bulundu.

10 Ekim 2019 Perşembe 15:32
Esed'den Türkiye'ye küstah tehdit!

Esed rejiminin Dışişleri Bakanlığından üst düzey bir yetkili, Türkiye'nin Fırat'ın doğusunda başlattığı harekatı kınadı ve operasyonun Birleşmiş Milletler Güvenlik Kurulu'nun kararlarını ihlal ettiğini savundu. Yetkili, “Türk saldırganlığına karşı her türlü meşru mekanizma kullanılacak.” ifadesini kullandı.

Bakanlıktan yapılan açıklamada, “Suriye, Türk rejiminin düşmanca niyetini ve Suriye sınırındaki askeri güçlenmesini şiddetli bir şekilde kınarken, operasyonun uluslararası hukuka aykırı olduğunu vurgulamaktadır. Türk saldırganlığına karşı tüm meşru yollarla karşı koyulacağını yineledi” şeklindeki skandal ifadelere yer verildi.

Suriye Dışişlerinden yetkili, açıklamasında şunları söyledi:

"Erdoğan rejiminin saldırganlığı, Suriye Arap Cumhuriyeti topraklarındaki genişleme hedeflerini açıkça göstermekte. Bu operasyon hiçbir bahaneyle haklı çıkarılamaz. Türk rejiminin Adana mutabakatını görmezden gelmesi, sınır güvenliğiyle ilgili endişelerin yalan olduğunu gösteriyor. Aksi durumda sınır güvenliği eylemleri gerçekleştirilebilirdi.

ABD projesinin yaratacağı tehlikelerden dolayı ABD siyasetinin kuklası olmamaları konusunda bu grupları defalarca uyarsak da, bu gruplar yabancıların uzantısı olmayı tercih etti.

Suriye’nin egemenliğine ve toprak bütünlüğüne saygı gösterilmesi gerek. Türk saldırganlığına karşı her türlü meşru mekanizma kullanılacak.

Suriye, topraklarını ve halkını korumayı garantilemeleri durumunda gaflete düşmüş evlatlarını tekrardan kucaklamaya hazırdır."

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 10 Ekim 2019 Perşembe 15:32

YORUM YAZ

 • Konuşma konum at!Konuşma konum at!4 gün önce
  Esed'e giren girene 80 ülkenin insanı ulkesinde cirit atıyor yavsagin 4 milyon Suriyeli bizde. Onlardan raharsiz değildin niye acaba. Sende kafirsin onlardansin. Bencede sam a da girip oraları ilhak edeceksin sonrada Musul Kerkük biraz bu boruları biz yönetelim. Geliyorum demeden supriz olarak gireceksin. Cir cir ötüyor fare gibi saklanıyor sen suriyede dahi değilsin. Konusma
 • Tata TongaTata Tonga4 gün önce
  Bir yetkili? Hangi yetkili?
 • tuğrultuğrul4 gün önce
  Siyonist köpeği esed, sen de mi tasmandan kurtulamıyorsun?
 • Ax111Ax1114 gün önce
  Suriye'yi komple almak zorunda kalabiliriz. Fıratın Doğusu çok önemli. Esed sıra kendisine geleceğini biliyor. Türkiye'yi de Rusya'yı da dinlemez. Onun derdi kendisi. Suriye'yi komple alıp Rusya ile paylaşırız. Verdiği destek fazlasıyla karşılığını bulur. İşte bütün dünyanın asıl korktuğu nokta bu.
 • Can BaşkanCan Başkan4 gün önce
  YPG Suriye topraklarını işgal etmiş , yani suriye devletinin düşmanı. Aynı YPG , Türkiye içimin tehdit. Neden iki ülke kendi arasında anlaşıp bu terör örgütünü iki koldan ezmiyor ? Bu Suriye ile neyin düşmanlığı ? İki ülkenin ortak düşmanı varken ve beraber bu düşmanı ezip geçebilecekken, neden tek başımıza elimizi bu taşın altına sokuyoruz ?
 • Efelerdiyari Efelerdiyari 4 gün önce
  Bununda bir gazi var. Bu arada bununda gazini alsak iyide olur yani.
 • VeliVeli4 gün önce
  Bu esadın da içimizde bir sürü yandaşı var aynı ..in soyları bunlar
 • ŞüpeciŞüpeci4 gün önce
  Sen ..... değilmisin ülkende bu zulmün asli sebebiSen git müslümanlığını sorgula Ülkende huzur olsun diyene havlıyorsun
 • teomanteoman4 gün önce
  Ahh keşke .. Bir bahanemiz olur bir gecede Şam'ı alırız..
 • konyalıkonyalı4 gün önce
  senin halkına türkiye bakıyor ...... eset konuşuyorsun israile amerikaya rusya ve irana neden ses çıkaramıyorsun
 • Bahap KalyoncuBahap Kalyoncu4 gün önce
  Ulan teres senin yüzünden kaç canımız gitti hala konuşuyorsun utanmadan,ülken 50 ye bolünmüş Türkiye toplayıp sana vermeye çalışıyor sen ne yapıyorsun.
 • selim ustaselim usta4 gün önce
  ulen rusya iran destek olmasa sana, bir saniye duramazsin
 • hjkhjk4 gün önce
  ......... esad sen git fıratın doğusundaki abd askerleriylee uğraç sen büyük israil ortadoğu yahudi projesei nedir bilirmisin sen ........
 • vatansevervatansever4 gün önce
  bu manyağa sormak lazım 4 milyon suriyeli niye bizde....sonsuza dek bizde mi kalacaktılar...pkk işgaline abd işgaline ses yok ama bize ses var 4 milyon suriyeliyi barındıran ülkeye...hadi oradan siz rusya abd anlaşmışsınız zaten biz çomak soktuk işinize gelmedi....esad diye bir kukla var tasması rusya ve iran elinde...
 • lazerlazer4 gün önce
  meşru yollara baş vuracaamiş !!!
 • serhatserhat4 gün önce
  salak gitsende ülken için savaş.... 

Günün Özeti

Günün Karikatürü

15 Ekim 2019