Erdoğan’ın çağrısı geniş yankı buldu! Sosyal medyada #ReistenÇağrı fırtınası

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Avrasya Gösteri ve Sanat Merkezi'nde İstanbul Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği'nin iftar programında Yeniakit.com.tr aracılığıyla yaptığı seçim çağrısı sosyal medyada #ReiseÇağrı etiketiyle geniş yankı buldu. Erdoğan çağrısında, “Milli görevinizi, demokrasi görevini gelin İstanbul'daki oy kullanma mahallinde icra edin. Dolayısıyla da hırsızlara imkan vermeyin.” demişti.

26 Mayıs 2019 Pazar 00:34

 İsmail Uğur  yeniakit.com.tr 

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın yeniakit.com.tr’ye yaptığı özel değerlendirmede İstanbullulara yaptığı çağrı sosyal medyada geniş yankı uyandırdı. #ReistenÇağrı etiketiyle atılan mesajlarda, seçimlerde hile yapılmasına karşı her türlü tedbirin alınması gerektiğine vurgu yapıldı.

Hırsızın hiç mi suçu yok?

Cumhurbaşkanı Erdoğan, İstanbul Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliğinin Avrasya Gösteri ve Sanat Merkezi'nde düzenlediği iftar programında yaptığı konuşmada, seçimlerin neden yenilendiğine ilişkin açıklamalar yapmıştı. Milletin iradesinin çalınmasına göz yumulamayacağını belirten Erdoğan, “İstanbul halkının 212 bin diğer yandan 30 bin oyuna halel gelmesine göz mü yummalıydık? Hadi diyelim ki, bu durumun ortaya çıkmasında sandıklara sahip çıkamadığımız için eksiğimizin ve hatamızın payı var. Peki hırsızın hiç mi suçu yok?” ifadelerini kullanmıştı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, yeniakit.com.tr kameraları aracılığıyla23 Haziran çağrısı yaptı: Hırsızlara imkan vermeyin

Hırsızlara imkan vermeyin

İftar programı sonrası yeniakit.com.tr’ye özel değerlendirmede bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan, İstanbullulara çağrıda bulunarak, “Özellikle bu bayram sebebi ile memleketlerine giden vatandaşlarıma diyorum ki ya memlekete gitmeyin veya gidecekseniz de bayram ertesi tekrar buraya dönün. Milli görevinizi, demokrasi görevini gelin İstanbul'daki oy kullanma mahallinde icra edin. Dolayısıyla da hırsızlara imkan vermeyin.” ifadelerini kullanmıştı.

Sosyal medyada #ReistenÇağrı etiketiyle paylaşımlar yapıldı

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın yeniakit.com.tr üzerinden yaptığı seçimlere sahip çıkma çağrısı, bugün sosyal medyada da geniş yankı buldu. Binlerce sosyal medya kullanıcısı #ReistenÇağrı etiketiyle yaptıkları paylaşımlarda, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın çağrısına sahip çıkacaklarını belirterek, İstanbul seçimlerinde oy hırsızlığına karşı sandıklara sahip çıkacaklarını ifade ettiler.

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 26 Mayıs 2019 Pazar 00:34

YORUM YAZ

 • AtcekenAtceken22 gün önce
  Gidemiyoruz Reis, buzim dört kişilik ailenin gidiş dönüş bilet masrafı 96o tl olmuş.Otobüslere3.köprüden geçme zorunluluğu getirenin aklını seveyim.
 • iskenderiskender24 gün önce
  Sayin Reis noksan oldu ! yunanlıları sevindirmeyin ilâvemi maruz görün lütfen,sevgiler saygılar ümmetin yüzakıŞanlı dürüst R E İ S , e .***
 • hasanhasan24 gün önce
  o zaman hep berabar bagiralim,,,hirsiz vaaarr....bakalim kim ustune alinacak
 • DADAŞDADAŞ24 gün önce
  Reisim bu ülkede sade oy hırsızı deyıl haksız fiyatlarla,fahiş fiyatlarla satış yapıp milleti zora sokup sanki bunu hükümetin suçuymuş gibi ifşa edenler var illallah ettirdiler bunlar oy çalanlarla aynı kafalar ALLAHın cc nimetini bile çıkarlarına kullanıyorlar buna bir çare selamlar
 • Veli MağduroVeli Mağduro24 gün önce
  Reis haklı Adalet yoksa millet oy vermez! Hatta millet olur zillet! Mesela zillet kütüphanesi bunun en bariz örneği olabilir. Vatandaşını hain ilan edip işten çıkaran kişilerin imzaladığı kararname sonrası bu kişi imzası olana oy verir mi bilin bakalım! Vatandaşı mağdur edip mağdurum diyene acıyorum! Allah müstehakını verecek inşallah!
 • Rabia Zafer Rabia Zafer 25 gün önce
  Oyları Kaydetme Görevi AK Parti Ve MHP Ye, Verilmelidir. CHP ye, Verilmemelidir. CHP ye, Zarf, Mūhūr Verme Gibi Görevler Verilmelidir. Oyların Çalınmaması İçin.
 • Rabia Zafer Rabia Zafer 25 gün önce
  Oyları Kaydetme Görevi AK Parti Ve MHP Ye Verilmemelidir. CHP ye, İmza Attırma, Zarf,Mūhūr Verme Gibi Görevler Verilmelidir. En Garantisi.
 • Süleyman Sırrı DinçerSüleyman Sırrı Dinçer25 gün önce
  Bir..oyun..dahi..ne..kadar..kıymetli..olduğunu..gördük.Başkanımızın..çağrısına..ELBETTE..İCABET..EDECEĞİZ.
 • HarunHarun25 gün önce
  RABBIM HAYIRLISINI VERSIN,nasıl yaşarsanız öyle yönetilirsiniz, INŞAALLAH müslümanlar ağır basıyordur yoksa pontuscular merhametsiz
 • dejavudejavu25 gün önce
  biz hırsızı seçmedik zaten ama hırsız yavuz çıktı ev sahibini bastırıyor. Anladınız mı? ondan da emin degilim ama hadi hayırlısı.

Günün Özeti

Günün Karikatürü

20 Haziran 2019