• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Erdoğan’ın açıklamaları sonrası Yunanistan tutuştu: Bu böyle devam edemez

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 'Kapıları açarız' açıklamaları sonrası Yunanistan tutuştu. Başbakan Miçotakis, Türkiye'ye yönelik küstah ifadeler kullandı.

2019-11-19 13:20:00 -
Erdoğan’ın açıklamaları sonrası Yunanistan tutuştu: Bu böyle devam edemez

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın mülteciler konusunda yaptığı “Kapıları açarız” şeklindeki açıklamalarına Yunanistan Başbakanı Kiriakos Miçotakis, ‘iyi komşuluk ilişkisi kurmak istiyorsa bunu yapamayacağını açıkça söyledim” dedi.

Almanya’nın Handelsblatt gazetesine konuşan Kiriakos Miçotakis, Türkiye’nin mültecileri kullanarak AB üzerinde baskı kurmaya çalıştığını iddia ederek AB’nin de Yunanistan gibi göç krizinin ön cephesinde bulunan ülkeleri desteklemek konusunda üzerine düşeni yapamadığını söyledi.

"Türkiye'yi suistimal etmekle suçladı"

Yunanistan’ın Türkiye ile olan kara sınırında ve Ege adalarında kaydedilen mülteci ve sığınmacı sayısındaki artış için “Bu böyle devam edemez” yorumunu yapan Miçotakis, Ankara’nın bu durumu suistimal ettiğini iddia etti.

Küstah sözler

Miçotakis, “Burada olan şey çok açık: Türkiye, AB’ye baskı yapmak ve bir taviz elde etmek için göçü araç olarak kullanmaya çalışıyor. Ben Cumhurbaşkanı Erdoğan'a Yunanistan ile iyi komşuluk ilişkilerine sahip olmak istiyorsa mültecileri ve göçmenleri araç olarak kullanamayacağını açıkça söyledim" dedi.

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

Avrupa'nın şımarık çocuğu..!

Allâh Allâh, bunlar ne zaman "devlet" olmuşlar da...? Avrupa'nın "şımarık" çocuğu.!?
 • Yanıtla

Suphi

Hadi lenn...
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23