Seçim 2019 Sayfası

Erdoğan müjdeleri peş peşe sıraladı! 'Elektrik, kredi kartı, tarım...'

Partisinin TBMM Grup Toplantısında konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, vatandaşlara müjdeli haberleri peş peşe sıraladı.

08 Ocak 2019 Salı 12:07
Erdoğan müjdeleri peş peşe sıraladı! 'Elektrik, kredi kartı, tarım...'

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, TBMM'de AK Parti Grup Toplantısı'nda art arda müjdeli haberler verdi.

Erdoğan'ın açıklamalarından satır başları şöyle;

Birileri Meclis'i çalıştırmamak için tüm güçleriyle çalışacaktır. Sizlere düşen onlara meydanın boş olmadığını göstermektir.

Oy alamadığımız seçmenleri kendilerine ulaşamadığımız vatandaşlarımız olarak görüyoruz.

Açıklamadığımız 6 il kaldı. Büyükşehirlerin bir kısmını bizzat biz açıklayacağız.

Cumada itibaren Trabzon, Kocaeli ve Sakarya'da adaylarımızı açıklayacağız.

İttifak konusunda teşkilat mensuplarımızın almış olduğumuz kararlara saygı duymasını rica ediyorum. Kimse kalkıp 'ben' diye hareket etmesin. Burada 'biz' var. Herkes buna uysun. Cumhur İttifakı inşallah 31 Mart akşamı bu yoldan zaferle çıkacaktır. Sayın Bahçeli'nin ifadesiyle 'zillet' benim ifademle 'illet ittifakı'na karşı zaferimizi ilan edeceğiz.

"Türk siyasetinin en önemli sorunu ana muhalefettir"

Bugün Türk siyasetinin en önemli sorunu ana muhalefettir. Daha doğrusu ana muhalefetin iktidara talip bir parti gibi değil, marjinal bir örgüt gibi davranıyor olmasıdır. Bugün CHP yönetimi cumhuriyetçilik de halkçılık da kültürümüzle de uzaktan yakından ilgisi olmayan bir zihniyetin eline geçmiştir. Bu zat sorsanız demokratlığı kimseye bırakmaz. Kılıçdaroğlu genel başkanlık koltuğunda oturduğu 9 yılda 9 seçim kaybetmesine rağmen oraya çivilenmiş gibi yerinden kıpırdamaz.

"Cesaret edemedi, edemez"

Cumhurbaşkanlığı seçiminde aday olmaya cesaret edemedi, edemez. Buna karşılık hakarete, yalana gelince aslan kesilir. Can çıkmadan huy çıkmaz. Sıkıntının asıl kaynağı partinin başındaki zattır. Ön tekerlek nereye giderse arkadakiler de oraya gidermiş.

Türkiye'de milletin hayrına yapılan hangi iş varsa CHP karşısında yer almıştır. Biz yurtta sulhü sloganla değil savunma sanayiini güçlendirerek sağlayacağımızı biliyoruz. Keban Barajı gündeme geldiğinde CHP zihniyeti engellemeye çalıştı

Varlık sebebi yeni adımları engellemeye çalışmak olan parti ile karşı karşıyayız.

Deniz Çakır tepkisi

Bu ülkenin başı örtülü genç kızlarına Suudi Arabistan'a gidin demek faşistliğin dik alasıdır. Neymiş adı da sanatçıymış... İnsanların yaşam biçimi ile uğraşan CHP zihniyetidir. AK Parti yaşam çeşitlerini garanti altına alan bir siyasi zihniyettir.

Peş peşe müjdeleri açıkladı

Bir müjdeyi daha milletimizle paylaşıyorum. Ödeme güçlüğü yaşayan vatandaşlarımızın kredi kartı borçları tek bir çatı altında toplanacak. Vatandaşımız hangi bankaya kredi kartı borcu olursa olsun, ister 24 ay ister 60 ay vade ile Ziraat Bankası’ndan alacağı bu krediyle borcunu kapatacak. Kredi kartı ödeme borcunu ödemekte güçlük çeken vatandaşlarımız mevcut borçlarını ödeyebilmekte kolaylık sağlıyoruz. Ziraat Bankası kredi kartı borçları vatandaşlarımız tek çatı altında borcunu kapatacak.

Halkbank 350 bin esnafa 22 milyar liralık kredi kullandıracak.

İş dünyasına müjde

Sigorta teklifi prim uygulaması kapsamında 500 ve üzeri işçi çalıştıran işletmelerin 3 puandan 5 puana çıkartıyoruz.

Bolton'un skandal açıklamaların tepki

Bolton'un İsrail'den verdiği mesajı kabullenmemiz, yutmamız mümkün değil. Hiçbir zaman PKK/YPG benim kürt kardeşlerimin temsilcisi olamaz. Terörist olacak, 'Bunlar Kürt bunlara dokunmayın' yok böyle bir şey. Teröre yeni bir tarif mi geliştirdiniz? Bolton çok ciddi bir yanlış yapmıştır. Hangi milletten olursa olsun eğer terörist ise gereğini yaparız, hakkından geliriz.

"Çok yakında harekete geçeceğiz"

Trump'a terör örgütü ile yürüttükleri ortaklıktan duyduğumuz memnuniyetsizliği açık bir dille ifade ettim.Harekat için hazırlıklarımızı büyük ölçüde tamamladık. Çok yakında Suriye topraklarında bu terör örgütlerini etkisiz hale getirmek için harekete geçeceğiz. Başka teröristler de olsa onlarında hakkından gelmek boynumuzun borcudur. Teröristleri öldürmek için ne gerekiyorsa yaparız. Geçmişte aynısını yaptık bundan sonra da yapacağız.

"Teröristin kimliğine bakmıyoruz"

Teröristten başka hangi kürt öldürüldü? 200 bin kürt kardeşlerimizi kim barındırdı? Bunu görmeyeceksin, 'kürtleri öldürmek' diyeceksin. Teröristin kimliğine bakmıyoruz. Sadece elindeki silahı kime yönelttiğine, döktüğü kana bakarak teröristi halktan ayırt ediyoruz. Türkiye sadece hizmet vermeye, güven sağlamaya gider. Tek istisnamız teröristlerdir.

Suriye'de Türklerin Kürtleri hedef aldığı iddiası en alçak en onursuz iftiradır.

PKK/PYD'nin DAEŞ'le mücadele ettiği koca bir yalandan ibarettir. İki örgüt arasındaki kavga çıkar kavgasıdır. Suriye'de yapmamız gereken neyse, onu hayata geçirmekten geri durmayacağız.

Fransa'da eylem yapan sarı yeleklilerin içinde PKK'lılar var.

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 08 Ocak 2019 Salı 12:07

YORUM YAZ

 • dostdost3 ay önce
  neyin müjdesi şimdi bu bizde müjdemizi 31 martta vercez emekliyi düşünmen sakın haa dua alırsınız, içler acısı emeklinin hali düşünen maalesef yok yazık .,
 • TolgaTolga3 ay önce
  Merve kavakcinjn sosyetik kizi nin c.baskani danismani oldugunu neden haber yapamazsiniz...
 • Mustafa MankaloğluMustafa Mankaloğlu3 ay önce
  Bu kadar müjde fazla.Mutluluktan gebereceğiz.Bir müjde de benden Bu akşamda geçerli olmak üzere Akaryakıta zam geldi.Güle ,güle kullanın.
 • TekinTekin3 ay önce
  Millet belescilige bedavaciliga ve tembelliğe mi alistiriliyor çalışanlar ne yapsın kaçak elektrik kullanımını önlemeye gerek yok demek ki en çok tepki kamuoyunda kayıp kaçak bedeline idi
 • yusuf toygunyusuf toygun3 ay önce
  "müjde" dedeğin şöyle olmalıydı: parasal buhranla mücadele kapsamında başta kendi maaşım olmak üzere on bin ve üzeri maaş alan bütün kamu çalışanlarının maaşı on binin altına indirilmiştir. milletvekili özlük hakları yarıya indirilmiş, meclisin harcamalarında üçte iki oranında kısıtmala yapılmıştır. üniversitelerin yarısı kapatılma kararı alınmış onların yerine hammadesi ülkemizden olan devasa fabrikalar açılacak ve giderler gelire dönüştürülecektir. kalan üniversitelerse bütçeleri yarıya indirilip her sene düzenli olarak BİLİM ADINA NE ÜRETTİN sorusunun muhatabı olacaklardır. köyler imar edilecek, zorunlu eğitim kaldıralarak boşa giden paraların önüne geçilecektir. on bin üzeri olan maaşlardan kesilen paralarla köyde yaşayan herkes köyloolduğu için sigortalı olacak ve elli beş yaşına geldiğinde emekli edilecektir. bütün sanatsal ve sosyal faaliyetler durdulacak, onların binaları ve bütçeleri ARGEYE tahsis olunacak. bundan böyle üç şey artacaktır: fabrika, tarla ve labratuvar.
 • FATİHFATİH3 ay önce
  AKP YE oy yok diyen arkadaslar...ak parti davaya ihanet etmedigi sürece baska yere oy vermeniz bu miillete vatana ihanet olur...saydıgınız bu ekonomik sebepler sizi kurtaramaz...2000 li yılları bilen yok mu aranızda...bugünleri mumla ararsınız....
 • samisami3 ay önce
  müjde bumu? senin benim parami borc alip yemis geri ödememis savurganlarin borcunu ödeyecek ohh ne dünya bee. borcunu zamaninda ödeyen savurgaan olmayan vatandas cezalandiriyor
 • Mert K.Mert K.3 ay önce
  Bittim Reisim bittim. En son bir evim kaldı onuda yarın satışa çıkarıyorum.Hayatında kira görmemiş biri olarak artık kirada yaşayacağım, başka çarem kalmadı. Hayırlı uğurlu olsun. Suriye diye diye bitirdiniz bizi.
 • melih53melih533 ay önce
  akiti yandaş basından ayıran mücdeeee---haberlerine pek itibar etmemesi idi dikkatliydi...
 • CelilCelil3 ay önce
  Bunlar iyice paniklememişler.Çünkü içi boş-teneke önlemlerilafları hala edebiliyorlar.Müjde diye konuşuyorlar.En son Tütünümüz de bitti.Sigara markalarımızı bile kasıtlı olarak en sona çektiler.Sıra çay ve fındıkta.Fındık-çay dağlarının hazine arazisi diye kapatılmasından korkuyorum.Eğer 'KILIF' bulunabilirse (POŞETTE) olduğu üzere yaparlar...
 • cabbarcabbar3 ay önce
  Elektrik ve tarımla ilgili bir müjedli haber göremedim metinde.Bizimi otarıyorsunuz amk.
 • SELMANSELMAN3 ay önce
  Millet uyandı Reis artık yutturamıyor.Milletin uyandığını anlamaya başladım.
 • adem yamanadem yaman3 ay önce
  YA REİS SENDEN MÜJDE İSTEMİYORUZ YETERKİ KENDİ KAYNAKLARIMIZI KULLANALIM ÜRETİM EKONOMİSİNE GEÇELİMYAHUDİ MALI TOHUMLARI SOKMAYIN ÜLKEMİZE TOPRAĞIMIZIDA MİLLETİMİZİDE ZEHİRLEMEYELİM
 • AlperAlper3 ay önce
  Kur farkındanzararım onbinlerce dolar,bu zararı kim karşılayacak?İster dış olsun,ister iç güç,fatura her zaman yöneticilere yazılır,çünkü dış ve iç güçe ülkemizde operasyon yaptırmayaksın,bunun için yönetici seçiyoruz.Bir de bu dış güçün adresini verseler de,ülke insanımız düşmanını tanısa da ona göre tavır takınsak,olmazmı?
 • ÖzgünÖzgün3 ay önce
  Merak etmeyin siz böyle haksızlıklara kör sağır davranmaya devam ettiğiniz sürece daveti siz yapıyorsunuz...
 • yakupyakup3 ay önce
  Müjde diyerek sunulan uygulamaların içi tamamen boş. Lütfedipte içi dolu müjdeler vermeliler. Mesela yıllarca % 2,5 % 3 lük zamlarla maaşları bi türlü artmayan vergi dilimleriyle soyulan işçi memuruçiftçibankalara rehin bırakıldı. Ahanda deniz bitti. Madem halkı düşünüyor hükümetimizo vergi borçlarını kattrilyonlarını af ettiği iş adamları gibi gariban halkında banka borçlarını affetsin de görelim.
 • karamanlıkaramanlı3 ay önce
  asıl müjde merve kavakçıya, kızı danışman olmuş. Bizde ne danışılacağını öğrensek.
 • buadamakillibuadamakilli3 ay önce
  Akıllı adam! çomarın lokmasını boğazından eksik etmiyor! Lokmasız bırakırsa sonuçlarının nereye varacağını kimde kestiremez! Riske girmiyor! akıllı adam!
 • AbdrhmanAbdrhman3 ay önce
  Yahu buda müjdemi şimdi. Bende sandım poşetleri çevre bakanının kafasına geçirmiş Tayyip. Bu secimde millet geçirecek akp nin başına poşetleri. 25 kuruşluk akp
 • nerminnermin3 ay önce
  size oy yokkk size oy veren bütün emeklileride kınıyorum hala size oy veriyorlarsa sürünsünler beter olsunlar aclığa ramen hala sizlere oy veriyorlarsa inşallah o üc kuruşluk maaşlarınıda ellerinden alırsınız
 • SERMAYESERMAYE3 ay önce
  Kredi Kartı ...vb boş milletim,boş.Bankaların 'Donuk Kredilerini CANLI KREDİ' haline getirip,finans kuruluşlarına (Başta bankalara) Kaynak Yaratacaklar,Kaynak.Çünkü bankalar bunu daha fazla istiyor.Neden mi ekonomideki son aylardakiolumsuzluklar, finans kuruluşlarının mali yapılarını çok bozdu.Burda da kılıf'Kredi Kartına Çözüm' olacak.Bizde yutacağız.(Bakın,sermaye aleyhinde herhangibir uygulama yapılamaz)
 • adem yamanadem yaman3 ay önce
  REİS GERÇEKTEN ERBAKAN'NIN TALEBESİ OLDUGUNU KANITLA ARTIK AYASOFYAAÇILSIN BAK İSLAM DÜNYASI ŞAHA KALKSINBİZDE FATİH SULTANMEHJMETHAN 'IN LANETİN DEN KURTULALIM ALLAH YAR VE YARDIMCIN OLSUN DEVLETİMİZ DAİM MİLETİMİZ DAİM DİNİMİZ DAİM ORDUMUZ MUZAFFER OLSUN
 • REİSREİS3 ay önce
  Miilet,Süleyman DEMİREL'in yaptığı gibi içi boş menfaatler beklemiyor sizden Reis.Keseye,parasal menfaat değil,manevi menfaat da konulmasınıda bekliyor Millet sizden Reis.'Kadın/Eşcinsellilik /Sapkınlıklar' üzerinden tarihte görülmemiş bir örgütlenme var Reis.Bu örgütlenmelere bir söz değil,Bir İCRAAT bekliyor Millet sizden REİS.
 • Hy-hyHy-hy3 ay önce
  Ölümü gösterdiler,seçim öncesi şimdide sıtmaya razı ol diyorlar.Yok öyle yağma 31 martta bizde bir müjde vereceğiz,bir pakette biz açıklayacağız.Şafak:82 gün...Bu fiyatlar geri çekilene kadar vallahi oy bekleme...Bu sistem cebimdekinin yarısını çaldı.Haram zıkkım olsun.

Günün Özeti

Günün Karikatürü

25 Nisan 2019