• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Erdoğan Meclis'te duyurdu! MYK'da Kılıçdaroğlu için talimat verdim

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun sürekli gündeme getirdiği "Sakarya'daki tank-palet fabrikası satıldı" iddialarına ilişkin MYK'da talimat verdiğini söyledi.

2019-11-19 13:51:00 -
Erdoğan Meclis'te duyurdu! MYK'da Kılıçdaroğlu için talimat verdim

Cumhurbaşkanı Erdoğan, parti grubunda yaptığı konuşmada önemli değerlendirmelerde bulundu. Özellikle CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu'na yönelik sert ifadeler kullanan Erdoğan, Sakarya'daki tank-palet fabrikası satıldığı iddiasına da yanıt verdi. Konuşmasında "Bu adamın nasıl bir yalancı olduğunu bugün bir kez daha anlatıyorum" ifadelerini kullanan Erdoğan, "Onun için dün MYK'da arkadaşlarımıza şu talimatı verdim. Bu konuyu sayın genel başkana ilkokul bile değil ana okulu öğrencisine anlatır gibi tane tane yeniden izah edecekler" dedi.

İşte Kılıçdaroğlu'nun her konuşmasında gündeme getirdiği "Sakarya'daki tank-palet fabrikası satıldı" iddialarına Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın verdiği yanıt;

"Sakarya'daki tank palet fabrikası… Bu konuyu defalarca izah ettik. Bilgileri belgeleri kamuoyu ile paylaştık. Bu adamın nasıl bir yalancı olduğunu bugün bir kez daha anlatıyorum. Fabrikanın mülkiyetinin devlette olduğunu sadece işletme hakkının belli bir süre ile Katar ve Türk işbirliğinden oluşan BMC'ye devredildiği yapılacak yatırımlarla fabrikanın daha etkin ve verimli şekilde çalışacağı tekrar tekrar anlatıldı.

"Yalancının mumu yatsıya kadar yanıyor"

Bu süreçte de 50 milyon dolarlık yeni bir yatırımla da buranın çok daha işlevsel bir hale geleceği de bu anlaşmanın kayıtları arasında vardır. Tabi fabrikanın Katar ordusuna satıldığı yalanlarını tekrarlamakta ısrar ediyor. Yalanın sonu yok ki… Ama yalancının mumu da malum yatsıya kadar yanıyor.

"Ana okulu öğrencisine anlatır gibi tane tane..."

Onun için dün MYK'da arkadaşlarımıza şu talimatı verdim. Bu konuyu sayın genel başkana ilkokul bile değil ana okulu öğrencisine anlatır gibi tane tane yeniden izah edecekler. Ta ki anlayana kadar bu izahı sürdüreceğiz. Hatta görüntülü olarak görüntüsüz anlamayabilir."

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

ERSİN

AK PARTİ DIŞINDAKİLER LEŞ GİBİ ZATEN
 • Yanıtla

dumanlı

Devir işleminin nasıl yapıldığını ve devir sözleşesini açıklarsınız olay biter. Grup başkanlarınız ne kadar konuşursa konuşsun boş. Nedense bu olayın konuşulması isteniyor.
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23