Erdoğan açıkladı! Harekattan sonra tutuklu DAEŞ'lilere ne yapılacak?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Barış Pınarı Harekatı'ndan sonra hapishanelerdeki DAEŞ'lilere ne yapılacağını açıladı.

10 Ekim 2019 Perşembe 14:13
Erdoğan açıkladı! Harekattan sonra tutuklu DAEŞ'lilere ne yapılacak?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Barış Pınarı Harekatı'ndan sonra tutuklanan DAEŞ'lilere ne yapılacağını açıkladı.

İşte Erdoğan'ın o açıklaması;

Ülkemiz bugüne kadar DEAŞ'la bağlantısı olan 17 bin kişiyi göz altına almıştır. Bunlardan yarısı yabancı uyruklu olmak üzere 5 bin 500'ü hala ülkemizde tutuklu olarak tutuluyor. Yine DEAŞ'la mücadele kapsamında 151 ayrı ülkeden 77 bin kişiye Türkiye'ye giriş yasağı konuldu. Ülkemize kadar gelen 7 bin 600 kişi sınır dışı edildi. Sınır dışı edilmek üzere bekleyen kişi sayısı da 851'dir.

Bugün bize hapishanelerde tutulan DEAŞ'lı teröristleri ne yapacağımız soruluyor. Bu teröristlerin bize musallat olmasını istemediğimiz gibi Avrupa ve Dünya'nın da başına da musallat olmasını istemeyiz.

Kontrolümüze geçecek bölgelerdeki DEAŞ'lılara ne yapılması gerekiyorsa; onu yapacağız. Cezaevinde tutulması gerekenleri cezaevinde tutacağız. Uyumlu oldukları ülkelere gidebilecek olanları, kabul edilmeleri halinde oraya göndereceğiz. Kadın ve çocukları da ıslah projesi kapsamında yeniden kendi toplumlarına kazandırmanın gayretinde olacağız.

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 10 Ekim 2019 Perşembe 14:13

YORUM YAZ

 • selmaselma6 gün önce
  biz kendi insanımızı eğitemiyoruz onları nasıl eğiteceğiz çok merek ettim
 • ahmetahmet6 gün önce
  egitip islah edip abd, ingiltere israil,fransa, almanya ya gondrrelim
 • kazım çobanderelikazım çobandereli6 gün önce
  o hainlerigebertmek lazım.
 • TarafsızTarafsız6 gün önce
  Sayın Erdoğan'ın çözümünü tekrar tekrar okudum, tek anlam çıkıyor teröristleri sürekli, ailelerini de uzun bir süre biz besleyeceğiz. Hadi hayırlısı....
 • MütefekkirMütefekkir6 gün önce
  DEAŞ zihniyeti bildiğiniz Harici zihniyetidir ve kendileri dışındakileri tekfir ederler. Herkesi kafir görürler, askerimizi, polisimizi, evliyayı, osmanlı imparatorluğunu dahi kafir görürler. 
 • can ugurcan ugur6 gün önce
  İŞTE DÜNYA LİDERİNDEN ÇÖZÜM.. REİS ALLAHA EMANET OL..
 • Kaktus SydneyKaktus Sydney6 gün önce
  Omrun uzun,yolun mubarek zaferlerle dolu olsun Ummetin Onderi Uzun Adam!

Günün Özeti

Günün Karikatürü

16 Ekim 2019