• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Emmanuel Macron'dan operasyon açıklaması

Türkiye'nin huzur ve barışı tesis etmek amacıyla Suriye'nin kuzeyine operasyon düzenlemesi Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron'u rahatsız etti. Macron Türkiye’ye "harekatı durdurma" çağrısında bulundu.

Yeniakit Publisher
2019-10-10 18:09:00 - 2019-10-10 19:31:03
Emmanuel Macron'dan operasyon açıklaması

Fransa'nın Lyon kentinde basın mensuplarına konuşan Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron, Türkiye'nin terör örgütü PKK/YPG'ye karşı düzenlediği Barış Pınarı Harekatı'nı "en kısa sürede bitirmesi" çağrısında bulundu. 

Operasyonun sözde DEAŞ halifeliğinin yeniden inşa edilmesine destek olabileceği hezeyanında bulunan Macron, Türkiye'nin bu riski göze aldığını söyledi.

Dün, terör örgütü PKK'nın paravan örgütlerinden Demokratik Suriye Güçleri'nin (DSG) Sözcüsü Cihane Ahmed ile yüz yüze görüşen Fransa Cumhurbaşkanı, DSG ile dayanışma ifade ederken Türkiye'nin operasyon hazırlığından çok endişeli olduğunu dile getirmişti.

Fransa Cumhurbaşkanlığı makamından yapılan açıklamada "Görüşme, Türkiye'nin Suriye'ye operasyon ihtimali karşısında Fransa'nın çok endişeli olmaya devam ettiğini teyit için fırsat oluşturdu" denilmişti.

YPG'ye açıkça destek verdi

Macron, "Türkiye’nin tek taraflı saldırısını şiddetle kınıyor ve buna bir an önce son verme çağrısında bulunuyorum. Bu harekat bölgedeki DEAŞ terörünü yeniden canlandıracak, Türkiye bunun sorumluluğunu üstlenmeli" açıklamasında bulundu.

Türkiye’nin bölgedeki etkinliğinden endişe duyan Emmanuel Macron dün de YPG sözcüsüyle bir görüşme gerçekleştirerek terör örgütüne desteğini belirtmişti.

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

millet

Yahudi köpek biz Asil bir milletiz bizim şunun bunun halifeliğine ihtiyacımız yok .Biz millet olarak Allahın yer yüzündeki ordusu, sancaktarı ve halifesiyiz .Sabret sıra senin gibilere de gelecek
 • Yanıtla

DEJNIMANN

FRANSANIN TERÖRISTI MACRON DENILEN SIYONIST AJAN ISRAILIN ADAMIDIR VE MÜSLÜMAN DÜSMANIDIR MACRON DENILEN SENINDE SUYUN KESILECEK.
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı