Ekrem Rum’a Rum Ekrem’e âşık

Beylikdüzü’ne Makarios heykeli diken CHP’li Ekrem İmamoğlunu’nu Rum dostları unutmadı. Yunan medyası, 31 Mart’ın ardından “Ayasofya’nın intikamı”, “Konstantinopolis Belediye Başkanı İmamoğlu”, başlıkları ile proje Ekrem’e destek vermiş.

18 Mayıs 2019 Cumartesi 09:08
Ekrem Rum’a Rum Ekrem’e âşık

 Oğuzhan Gültekin  Ankara 

CHP’nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı adayı olan Ekrem İmamoğlu da Beylikdüzü Belediye Başkanıyken yaptırdığı Türk katili Makarios heykeli ile gündeme gelmişti. Vatandaşların büyük tepkisini çeken heykel, protesto edilerek kısmen tahrip edilmişti. Ekrem İmamoğlu’nun yenilenecek olan İstanbul seçimlerini kazanması halinde Türk katili papaz Makarios’un heykelini yeniden dikip dikmeyeceği merak ediliyor

Makarios’un çocukları sevindi

Makarios’çu İmamoğlu’nun Yunanistan’la olan ilişkileri dikkat çekiyor. YSK tarafından İBB Başkanlığı mazbatası verildiği süreçte İmamoğlu’na en büyük destek Yunanistan’dan gelmişti. Yunanistan’da yayın yapan Thema News gazetesi, zafer naraları attığı İmamoğlu haberini “İstanbul’u fetheden Türk” başlığı ile manşete taşıdı. Yunan’ın haberinde, “Yeni seçilen Konstantinopolis Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu” sözleri yer aldı. Ekrem İmamoğlu’nun Yunan Başbakan Papandreu ile yaptığı görüşme de sıkça konuşulmuştu. 2018 yılında Türkiye’ye gelen Yunanistan eski Başbakanı Yorgo Papandreu, o dönem Beylikdüzü Belediye Başkanlığı yapan Ekrem İmamoğlu’nu bizzat ziyaret etmişti. Görüşmede İmamoğlu’nun “ana dili gibi” Rumca konuşması dikkatlerden kaçmamıştı.

CHP’nin işi heykelden ibaret

Seçimden önce her konuda bol keseden vaatlerde bulunan CHP’li adayların seçildikten sonra ilk yaptıkları heykel dikmek oluyor. 31 Mart seçimlerinden sonra yönetime gelen Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş göreve başladığı günden bu yana dişe dokunur bir hizmete imza atmazken, akılda kalan iki icraatı heykel yıkamak ve sözde bir sanatçıya ait ucube bir heykeli Ankara’ya dikmek oldu.

Halkın parası çarçur edildi

CHP’nin Kartal Belediye Başkanı Altınok Öz, 2019’a kadar 10 yıllık görev süresi boyunca devletten halka hizmet etmek  için aldığı paraların büyük bölümünü heykellere harcadı.

Öz, Neyzen Tevfik Kolaylı Heykeli, Kartallı Kazım Heykeli, Rauf Denktaş Anıtı, Eşekli Kütüphaneci Heykeli gibi onlarca heykel yaptırdı ve bu heykellerin açılışı için şaşalı törenler düzenledi. Yine yıllardır CHP’nin belediyecilik yaptığı İzmir’de 2018 yılında “aşırı gerçekçi Atatürk heykeli” yaptırıldı ve sergilenmeye başlandı.

Ayrıca 2018 yılında Antalya’nın, Manavgat ilçesinde, CHP yönetimindeki Manavgat Belediyesi tarafından 235 cm yüksekliğinde rölyefli Atatürk heykeli yaptırıldı.

Makarios tam bir Türk düşmanı

CHP’nin şaibeli adayı Ekrem İmamoğlu’nun Beylikdüzü’ne heykelini diktiği Makarios katıksız bir Türk ve İslam düşmanı. 1913-1977 yılları arasında Kıbrıs’ta yaşayan Makarios, Kıbrıs Cumhuriyeti’nin ilk Cumhurbaşkanı olarak seçilmişti. Türk karşıtı bir tutumla hareket eden Makarios, Anayasa’da Türk toplumuna ilişkin hakların devlet düzenini dengesizliğe sürüklediğini ve bu nedenle Anayasa’nın değişeceğini açıklayınca, Rumlar adeta soykırıma başladı. Tarihe “Kanlı Noel Olayları” olarak geçen ve Türklerin katledildiği elim saldırılar Makarios’un döneminde yaşandı. Türkiye’nin Kıbrıs’a müdahale ettiği Barış Harekatı’na giden süre boyunca Türkler, Makarios’a bağlı çetelerin amansız saldırılarına maruz kaldı. Makarios’un katliamların önünü açan “Türk Ordusu Kıbrıs’a geldiğinde kurtaracak tek bir Türk bile bulamayacaktır” sözleri her Kıbrıs Türk’ünün hâlâ kulaklarında çınlayan acı bir söz olarak unutulmadı.

Yeni Akit Gazetesi

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 18 Mayıs 2019 Cumartesi 09:08

YORUM YAZ

 • GülGül5 gün önce
  Yeni bir fetocuyla karşı karşıyayız bunlar aynı şer ocakları yıllarca Samanyolunda Spor yorumculuğu yaptı fetonun kaldığı yerden devam etmek için görevlendirildi vatan millet dertleri değil sadece RTE düşürmek yok etmek her yolu denediler başaramadılar ingiliz lawrensler bunlar Rabbim fırsat vermesin bunlara
 • Garibe sözümGaribe sözüm6 gün önce
  @Garip. Kürt kendini satmaz. Allah'ın verdiği hakkı gasp edenlerden, hakkını almak için çalışır. Seni gibi yarma güller, önce bir kendi geçmişini araştırsın. Ermeni kanı, Rum kanı, Yahudi kanı, Alman kanı, Rus kanı, Bulgar kanı, Yugoslav kanı, Pers kanı, Arap kanı hatta Kürt kanı çıkabilir. Sen ve senin gibiler Türkiye'yi Suriye yapma yolunda başarı ile ilerliyorsunuz. Kefenin hazırmı?
 • CemilCemil7 gün önce
  demekki ana dili gibi rumca biliyor,,, bunu neden daha önce yayinlamadiniz...millet bosuna bir Türk düsmanina oyunu vermis.
 • CesurCesur7 gün önce
  Bu Rum a oy verilmez ey müslüman titre kendine dön Rum pontusun tornu imansizoglu makaryosun tornu Rum olmassa rumca bilmez Halis malis devşirme rum
 • M.cevdet küçükM.cevdet küçük7 gün önce
  Allah bu adama oy verenleri ıslah etsin. Oy almasa meydan bu kişiye kalmaz.Allah bu gibi kişilerin şerrinden bütün müminleri korusun.
 • engineerengineer7 gün önce
  ...ular demişler; bizim iki tane cumhurbaşkanımız var, bir cevdet sunay diğeri makaryos.
 • HamitHamit7 gün önce
  Ekremis imamapolus sen neden atinaya aday olmuyorsun orada oylari calmadan kazanabilirsin.
 • Mehmet Mehmet 7 gün önce
  Rum patrigine kim yetkileri verdi.Sacmalamayin
 • ISAISA7 gün önce
  Elhamdülillah ben müslümanım kime. Aciyom namaz kılıp oruç tutup Allah tan af ve mağfiret dileyip daha sonra imamoglunu müslüman bilip o veren zavavilara aciyom İmamoğlu şüphesiz rumdur saf müslüman kardeşlerim Rum olmassa müslüman düşmanı makaryosun heykelini dikermi onun bunun kafasıyla hareket eden saf müslüman kardeşlerim ne olur biraz düşünün ona göre karar verin
 • aliali7 gün önce
  damar çekmiştir.
 • AlperenAlperen7 gün önce
  Kan çekiyor demek ki
 • SamiSami7 gün önce
  Buna oy verenler Türkiye yi Türk insanını ve müslümanları da severler mi
 • Celil yağmuroğluCelil yağmuroğlu7 gün önce
  Bizler Kıbrıs harekatını ve Rumların yaptığı katliamlarını IRAK,ta BBC Radyosundan haberleri alırdık künkü TÜRK Radyoları pek çekmezdiVe TRT O zaman vericileri çok zayıftı kızardı Türkiyeye Sabah erken iyi çekerdi havalar ısındığı zaman TRT Vericileri çok zayıflardı O ZAMAN BBC HABERİNDE BU ŞEREFSİZ MAKARYOSUM İSMİNİ ÇOK DUYARDIK,,,İMAMOĞLU.nun yüz çizgisine baksanız zaten bir Rumu andırıyor Türkle be Müslümanlıkla hiç alakası yok,,yahu kardeş APTAL YERİNE KENDİMİZİ KOYMAYALIM,,DÜŞÜNÜN BİR AZ YETER BİR RUM MAKARYOS TÜRKLERE KATLİAM YAPMIŞ,ta ,,İMAMOĞLU ONUN HEYKELİNİ YAPIYORBU BİR TÜRK BEYA MÜSLÜMAN OLURMU,,,ŞİMDİ DİYELİM ,,İMAMOĞLU TÜRK VE MÜSLÜMANDIR. EY VATANDAŞ SEN BU İMAMOĞLUNUTÜRK VE MÜSLÜMANOLARAKKABUL. EDERMİSİNİZ,,,SÖYLEYİN BANA,,,Vesselam..M
 • Servet GöçerServet Göçer7 gün önce
  imamoğlu gerçekten rumdur ve çok akıcı iyi rumca konuşur
 • nadim hatipoğulları nadim hatipoğulları 7 gün önce
  chpkk oy veren insanımıza duyurulur özellikle akşenere duyurulur REİS DÜŞMANLIĞI İNSANLARA MİLLET VE ÜLKE DÜŞMANLIĞI YAPTIRIYOR YAZIKLAR OLSUN BU GÜZEL ÜLKEMİZ KOLAY KAZANILMADI BİR REİS DÜŞMANLIĞI ADINA BUNU YAPANLAR BU ÜLKENİN ŞEHİTLERİNİN VE BU ÜLKEMİZİN İNSANIMIZIN HAKKINI ÖDEYMEZ İNANIN ALTINDA KALIR. GEÇMİŞTE BUNLARIN ÖRNEKLERİ HEP GÖRÜLDÜ BİR İNSAN BU KADAR HIRSLI OLMAMALI HIRS İNSANI BATIRIR AZİM YÜKSELTİR BUNLARDAKİ BİR REİS DÜŞMANLIĞI HIRSI YAZIK.
 • GaripGarip7 gün önce
  Bu rumu müslüman olarak İstanbullu saf müslümanlara yani ipcilere sadetcilere saf satılmış Kürtlere sunmusler İmamoğlu müslüman değil orucu namazı gösterme külliyen yalan hdp CHP zaten atayist bunu bilmeyen yok
 • Hasanali koseHasanali kose7 gün önce
  Bu da onlardan kisi sevdigle beranerdir hadis
 • hsnhsn7 gün önce
  adamın suratı beyaz ile kırmızı arasında gidip geliyor zoraki sırıtma,ve yaptığı yanlışlar dolayısı ile yüzünün derisi ne yapacağını şaşırmış. ama şu da var ki zerre kadar din millet vatan bayrak derdi yok adamın acaba rum gazetesi doğru ve yerinde bir manşet mi etmiş ki çünkü adam hiç alınmamış görünüyor tıpkı genel başkanı gibi çok rahat.
 • Mithat AbakanMithat Abakan7 gün önce
  Manavgat'ta yaşıyorum, gazetecilik yapıyorum. Manavgat'ta 2018'de Atatürk heykeli nereye dikildi bilmiyorum. Bu işler Ankara'dan oturduğun yerden sallamayla olmaz Oğuzhan Gültekin. Bu yaptığın İFTİRA'dır. İftira günahtır. Haa, ben günahı filan takmam diyorsan o başka. Ben tebliği yapayım, gerisi sana kalmış.
 • AdınızAdınız7 gün önce
  Egremis gevurupulos
 • Kayi BoyuKayi Boyu7 gün önce
  Bu pontus ...den baska ne beklenirdiki.
 • İs-İs-7 gün önce
  ekrem yunanoğlunun bu pisliğine karşı bir müeyyide yokmu tamam adam yunan tohumu olabilir ama bu onun memleketi yunanlstana çevirmeye hakkı olmamalı deyilmi kanıma dokunuyor savcılar size bişey olmuyormu.
 • Adamların ruhunda Anadolu düşmanlığı varAdamların ruhunda Anadolu düşmanlığı var7 gün önce
  Adeta dna larına işlemiş sonradan öğretsen bünye kabul etmez Türk e Anadolu ya vatana düşman olarak yetişiyor bu aşırı laikçi yobaz güruh

Günün Özeti

Günün Karikatürü

25 Mayıs 2019