Dünyayı sarsan olay! İsrail Trump'ı gizlice dinledi

Politico dergisi, İsrail yönetiminin 2 yıldır ABD Başkanı Donald Trump'ı gizlice dinlediğini iddia etti.

12 Eylül 2019 Perşembe 15:43
Dünyayı sarsan olay! İsrail Trump'ı gizlice dinledi

Dünyayı sarsan haber, ABD'nin başkenti Washington'dan geldi. Beyaz Saray yakınlarında cep telefonu dinlemesi ortaya çıkarıldı. Amerikan Politico dergisine konuşan eski bir üst düzey ABD'li yetkili, bulunan dinleme düzeneğinin Donald Trump'ın başkanlık koltuğuna oturduğu dönem yerleştirildiğini söylüyor.

ABD'li yetkili, "İsrail'in sorumlu olduğu çok açıktı" ifadesiyle doğrudan Tel Aviv yönetimini hedef aldı. Beyaz Saray ise Politica dergisine yorum yapmaktan kaçındı, halihazırda Beyaz Saray'da çalışan bir yetkili yaşananlardan haberi olmadığını söylemekle yetindi.

Bir başka kaynak ise, Trump yönetiminin söz konusu skandaldan İsrail'i sorumlu tutmadığını belirtti.

Netanyahu inkar etti

Haaretz gazetesinin haberi İsrail'e duyurmasıyla, Tel Aviv'de deprem oldu. Başbakan Netanyahu, haberler için "Apaçık bir yalan" dedi. İsrail'in Washington Büyükelçiliği sözcüsü Elad Strohmayer, suçlamaları 'saçmalık' olarak niteledi, "İsrail ABD'de casus operasyonları yürütmez" ifadesini kullandı.

 

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 12 Eylül 2019 Perşembe 15:43

YORUM YAZ

 • AYH8N ERG8N8Z EWET AYH8N ERG8N8Z EWET 8 gün önce
  Turumpun adam yerine konulduğu tek makam israil devleti(!) Netenyahuda baltondan sonra turumpun ulusal guvenlik baş çobanı (pardon danışmanı)(!)
 • Alper Alper 8 gün önce
  Israil herkesi dinliyor, boşunamı on adım ilerde kendi başına dolaşıyor
 • mahmutmahmut8 gün önce
  israil in bu adamı gizlice dinlemesi kesinlikle yalandır netenyahu dogru söylüyor çünkü bu adamı aleni olarak israil zaten dinliyor gizlisine ne gerek var fantezi mi yapıyorlar.
 • Abdullah MuratAbdullah Murat8 gün önce
  abd yahudi lobisinin etkisindedir zaten damadıda yahudidir. İngiltere masonların neredeyse merkezi denmekte abdnin ise bu mason yahudiler tarafından kurulduğu söylenmekte. Lakin tüm kafirler şeytanın dostlarıdır Onun etkisindedir. Biribirlerinin taraftarı olmaları gene Allahın imtihan hikmetine ve hükümlerine bağlıdır Birbirleri arasındaki bağ örümcek ağı olarak nitelendirilir Fakat yahudiler ırk olarak lanetlenmiştir Bu sebeple kalpleri belli bir düzeyde mühürlüdür kendilerini Allahın sevgili kulları olarak görmekteler Evet zamanında Allah onları diğer insanlardan üstün kılmıştır Lakin onlardan söz almıştı Onlar namazı terkettiler Peygamberleri katlettiler ve hidayeti gizlediler Tanıdıkları ve kendilerine bildirlen peygamber kandi kavimlerinden gelmeyince kibre kapıldılar Kuranı inkar ettiler Şuan başını şeytanın çektiği kafirler topluluğunun parçalarıdır Fakat kalpleri daha katıdır. ve gerek gizli (masonlar ajanlar ile) gerek alenendünyada bozgunculuk yapmakta olan lanetlenmiş bir topluluktur. Osmanlıdada masonluk faliyetleri yapmışlardır müslüman mason olamaz çünkü hristiyan ve yahudileri dost edinen onlardandır hükmü vardır Bu islamda hainlik ile eşdeğerdir Onlarda kafir olur ve anlamazlar müslümanım demesi fayda vermez onları münafığa dönüştürür. Çünkü masonluğun temelinde yahudilik ve kabbala dedikleri tevrat harici edindikleri kitap yatmakta. Esasen imkanları olsa kendilerinden olmayanları yani ygerçek safi tahudi tümünü temizlerler onlar kendi emelleri için kullanıyorlar ve maddi imkanlarıyla dinini ahiretini satanları satın alıyorlar.
 • MülayimMülayim8 gün önce
  Şaşıracak birşey yok. Elemanlarının emirlerini harfiyyen yerine getirip getirmediğini takip etmek için dinlerler tabi. tramp piyondan başka birşey değil. mike pence, tramp tan daha etkili ve yetkili görünüyor efendisi gibi arkasında onu gözetliyor hep. cehennem odunu siyonistler kafirler

Günün Özeti

Günün Karikatürü

21 Eylül 2019