• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Dünyaya böyle duyurdu: Ordumuz, Rusya sınırına ulaştı

Ukrayna'nın Harkov Valisi Oleh Sinegubov, Harkov'u koruyan Ukrayna askerlerinin Rusya sınırına dayandığını duyurdu. Reuters Haber Ajansı ise olayı henüz doğrulayamadıklarını açıkladı.

Yeniakit Publisher
2022-05-16 13:58:00 -
Dünyaya böyle duyurdu: Ordumuz, Rusya sınırına ulaştı

Ukrayna'nın Harkov Valisi Oleh Sinegubov, Telegram üzerinden 227. Müfreze'nin askerlerinin sınırdaki bir tabelayı tekrar diktiğini belirtti. Sinegubov, " Ukrayna'yı Rus işgalcilerden özgürleştirmek için hayatını riske atan herkese teşekkür ediyoruz" dedi.

"Birlikte zafere"

Ukrayna Savunma Bakanlığı da müfrezenin sınıra ulaştığını belirtirken "Birlikte zafere" ifadesini kullandı.

Reuters: Teyit edemedik

Britanya merkezli haber ajansı Reuters, Sinegubov'un söylediklerini henüz teyit edemediklerini belirtti. Ajans kaç Ukrayna askerinin sınıra ulaştığını ve tam olarak nerede olduklarının bilinmediğini yazdı.

Eğer Ukrayna askerlerinin Rus sınırına ulaştığı doğrulanırsa, Kiev'in ülkenin kuzeyinde de Rus güçlerini geriye itmekte başarı sağlamaya başladığı görülecek. Batı istihbaratı, Rus ordusunun Donetsk'teki ilerlemesinin durduğunu belirtiyordu.

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

Okur Okudu

Bunlarin hepsinin kagittan Kaplan oldugu ortaya cikti. Bizi psikolojik olarak sindirmisler. Rusya Amerika Cin dedikleri zaman Irakta oldugu gibi bozguna ugrama sansimi yuksekti. Artik bugunden sonra bu algi kirildi. Bu bizim Viyanada yedigimiz darbe gibi yenilemez duygusunun yenilmesi be bir baslangic olmustur.

AHMET AKDEMİR

hey ukrayna rusysyı teslim alın da rus ayılarına sağlam bir kapak olu versinbu...
x

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23