• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Dünyanın kara kutusunda 82 milyon tonluk petrol rezervi buldu

Rus enerji devi Rosneft, Peçora Denizi'ndeki sondaj çalışmalarında 82 milyon ton içeren büyük bir petrol yatağı keşfetti.

Yeniakit Publisher
2022-07-04 15:27:00 -
Dünyanın kara kutusunda 82 milyon tonluk petrol rezervi buldu

Rus enerji devi Rosneft, Pechora Denizi'nde tahmini 82 milyon ton petrol içeren büyük bir petrol yatağı keşfettiğini duyurdu. Rosneft, Pechora Denizi sularındaki arama çalışmalarının 'Timan-Pechora eyaletinin raftaki önemli petrol potansiyelini kanıtladığını ve bölgenin çalışma ve gelişiminin sürdürülmesi için temel oluşturduğunu' kaydetti.

Petrol alanı, Medynsko-Varandeysky bölgesindeki bir projesi sırasında keşfedildi.

Şirket yaptığı açıklamada , "Testler sırasında günde maksimum 220 metreküp akış hızıyla serbest bir petrol akışı elde edildi" denildi.

"Petrol potansiyeli kanıtlandı"

Rosneft, Pechora Denizi sularındaki arama çalışmalarının "Timan-Pechora eyaletinin raftaki önemli petrol potansiyelini kanıtladığını ve bölgenin çalışma ve gelişiminin sürdürülmesi için temel oluşturduğunu" kaydetti.

Şirketin sekizi Pechora Denizi'nde olmak üzere toplam 28 açık deniz bölgesini kontrol ettiği bildiriliyor.

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

Turgay

Bunlarda bizle yarışıyo heee

erhak

Şimdi küresel çetinin eyvah bitti enerji kaynakları kahrolsun fosil yakıtlar yaşasın yenilenebilir temiz yeşil enerji, yedirebilrsek kerizleriz dünya milletlerini mottosu iklim değişikliği korkutmasıyla süslenerek de pazarlanıyor.Almanya ise enerjide kömür payını artırdı.2035 te disel arabaların üretimi ve satışının YASAKLANMASI protokolünü reddetti.Bakalım biz karbon ayak izi cezaları altında kaç milyar dolarlar ödeyceğiz.
x

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23