Domuzlarla sokak köpekleri birbirine saldırdı

İstanbul’un Sarıyer ilçesinde ormanlık alanda yiyecek bulamayan domuz sürüsü yavrularıyla birlikte şehre indi.

09 Eylül 2019 Pazartesi 15:25
Domuzlarla sokak köpekleri birbirine saldırdı

Ayazağa'da askeri bölge içinde kalan ve yiyecek bulmakta zorlanan yaban domuzlarına vatandaşlar yiyecek verdi.

Yaban domuzlarının her sabah aynı noktaya gelerek yiyecek aradığını fark eden bazı hayvan severler, yanlarında getirdikleri ekmek ve çeşitli yiyecekleri hayvanlara veriyor.

Ayazağa Mezarlığı'na giderken yaban domuzlarını gördüğünü söyleyen Muhammet Balcılar,

'Ben ilk defa ekmek getiriyorum. Ayazağa Mezarlığı'na gitmek için bir süredir bu yolu kullanıyorum. İnsanlar burada domuzlara ekmek atıyordu. Ben de evdeki bayat ekmekleri değerlendirmek için getirdim. Ben Ayazağa'daki köpeklere de ekmek götürüyorum. Bugün de domuzları besleyeyim dedim. Ekmekleri çöpe atacağıma domuzlara veriyorum' dedi. Bu arada caddeye kadar inen domuzlar ile sokak köpekleri kavga etti. Domuzlar sokak köpeklerini kovaladı.

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 09 Eylül 2019 Pazartesi 15:25

YORUM YAZ

  • Ahmet Y.Ahmet Y.8 gün önce
    Domuzları ekmekle besleyen s..aklar!... Sonra da kalkar, "geçinemiyoruz, hayat şartları çok pahalı" diye şikayet edersiniz değil mi? Sanki ekmeği domuza vermekle israf yapmadığını düşünen zavallı; bilesin ki hayvan herşeyi yiyebilir ama sen, hayvanın yediği herşeyi yiyemezsin. Ekmeğin 1 kırıntısını dahi bu şekilde israf etmek, evde ki bereketin kaçmasına vesiledir ve fakirliğe giden yoldur. Neden ihtiyacından fazla ekmek alıp bu şekilde israf ediyorsun? Ev de hiç mi çorba içmiyorsun? Arada bir artan ekmeği, 1 boğumluk parmak ucu büyüklüğünde kare kare doğra, at fırına biraz gevret. Sonra bir mercimek çorbası ya da ezogelin çorbası, veya domates çorbası yap. O çorbanın yanında gevremiş ekmek olarak ye veya çorbanın içine at karıştır öyle ye. Ama bayatlayan ekmekle kim uğraşacak değil mi? At domuzlara yesin!...Tövbe Yarabbi!...

Günün Özeti

Günün Karikatürü

18 Eylul 2019