Doğu Türkistan'da Türklüğü ve İslam'ı anlatan semboller yasaklandı

Çin işgali altında bulunan Doğu Türkistan'da Türklüğü ve İslam'ı anlatan semboller yasaklandı.

07 Aralık 2018 Cuma 10:21
Doğu Türkistan'da Türklüğü ve İslam'ı anlatan semboller yasaklandı

Çin işgali altında bulunan Doğu Türkistan'da Uygur Türklerine yapılan zulümler son bulmuyor. Bölge üzerindeki hakimiyetini güçlendirmenin karşısında en büyük engel olarak insanların İslami kimliğini gören Çin devleti, Doğu Türkistanlılara yapılan baskılar her geçen gün artıyor.

Türklüğü ve İslam'ı anlatan semboller yasaklandı

Daha önce camilerin yıkılıp, toplu ibadetin ve dini ilimlerin öğrenilmesinin yasaklandığı Doğu Türkistan'da şimdi de Türklüğü ve İslam'ı anlatan tüm sembollere yasak getirildi. Sokaklarda bilbordlara asılan afişler Doğu Türkistanlılar tarafından tepkiyle kaşılandı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın her platformda dile getirdiği Doğu Türkistan'daki zulüm, malesef dünyanın lider ve gelişmiş ülkeleri tarafından görmezden gelinmeye devam ediyor.

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 07 Aralık 2018 Cuma 10:21

YORUM YAZ

  • Türk Türk 3 ay önce
    https://www.youtube.com/watch?v=3sxAX_vjodA Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın her platformda dile getirdiği Doğu Türkistan'daki zulüm, malesef dünyanın lider ve gelişmiş ülkeleri tarafından görmezden gelinmeye devam ediyor. demişsiniz gerçek tam tersi, Türkiye den tık yok. insan hakları gözetleme örgütü, af örgütü birleşmiş milletler avrupa ülkeleri ses çıkardı.
  • Molla OsmanMolla Osman3 ay önce
    Andimiz, TC, bunlarda ulkemizde yasaklandi. Iktidari Cin'liler mi yönetiyor?

Günün Özeti

Günün Karikatürü

24 Mart 2019