• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Doğu Perinçek’ten "AK Parti’yi neden destekliyorsunuz?" sorusuna cevap

A Haber'e konuşan Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek, AK Parti'ye ve Cumhurbaşkanı Erdoğan'a neden destek verdiğini açıkladı.

2019-11-17 12:46:00 - 2019-11-17 13:35:07

Ergün Diler ve Bekir Hazar’ın moderatörlüğünde YazBoz programında üniversiteli gençlerin sorularını yanıtlayan Perinçek, hükümeti neden desteklediğini açıkladı. Perinçek, "Türkiye'nin terör karşı bu başarılarından sonra gündemi artık üretim devrimi olacaktır" dedi.

Kapalı kapılar ardında iktidarı yönlendiriyor musunuz

Bir üniversite öğrencisinin, "Cezaevinden çıktığınızdan beri, yaptığınız açıklamalarınızda 'Erdoğan bizim istediğimiz noktaya gelmiştir' gibi, sanki iktidarı yönlendirdiğinizi açıklıyordunuz. Yakın bir zamanda ise, Erdoğan’ın size, Rusya ile barışmak için danıştığını ve heyet gönderdiğinizi iddia etmiştiniz. Gerçekten de iktidar size danışıyor mu, kapalı kapılar ardında iktidarı yönlendiriyor musunuz?" şeklindeki sorusuna ise, Perinçek, tüm güçlerin nerede buluştuğunun önemli olduğunu ifade ederek bir yanıt verdi.

Burada hepimizin nereye geldiği ve nerede buluştuğumuz önemlidir

Perinçek, AK Parti'ye verdiği desteğin nedenini anlatırken, soruya da şu şekilde yanıt verdi:

"Şunu söylüyoruz, Türkiye’nin milli olan güçleri; yani Türkiye’nin çiftçisine, esnafına, sanayicisine, tüccarına dayanan Türk milletinin taleplerini temsil eden ve Türkiye’nin geleceği için çaba gösteren güçler bu kritik dönemde, yan yana geliyorlar. Onun için, ‘bizim dediğimiz yere geldi, kimin dediği yere geldi’ gibi meseleyi koymak çok faydalı olmaz. Burada hepimizin nereye geldiği ve nerede buluştuğumuz önemlidir."

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

Muzaffer

Ne olcak ne kadar sol zihniyetli chp meftunu memur varsa istediği kadrolara taşımak için ve başarılıda. Malesef Türkiye de hiç bir şey değişmiyor ve bu adamların feto gibi devlette güç devşirmek tek dertleridir. Hiç bir alanda fikirleri yoktur tek becerdikleri rusya abd ab israil gibi düşmanlarımıza uydu olmaktır. Devletimizin Allah yardımcısı olsun, milletimizi 90 yılda o kadar çok parçalamışlar ki dengeyi gözetmekten kafayı kaldıramıyor.
 • Yanıtla

Kara baba

Aferin perinçek doğru yolu bulmuş
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23