• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Dini hassasiyeti olanlara yönelik 'Survivor' uyarısını üzerine alındı! Ertuğrul Özkök'ten Hayrettin Karaman'a 'gerici' hakareti

İlahiyatçı Hayrettin Karaman'ın dini hassasiyeti olan kişilere yönelik "Survivor" uyarısını üzerine alınan Ertuğrul Özkök, Karaman'a "gerici" hakaretinde bulundu.

Yeniakit Publisher
2022-05-23 23:58:00 -
Dini hassasiyeti olanlara yönelik 'Survivor' uyarısını üzerine alındı! Ertuğrul Özkök'ten Hayrettin Karaman'a 'gerici' hakareti

 Yeniakit.com.tr 

Yeni Şafak gazetesi yazarı İlahiyatçı Hayrettin Karaman, dini hassasiyeti olan okurlarına TV8'de ekrana gelen Survivor ile ilgili uyarıda bulunarak, "İslam dini ve ahlakına ve bizi biz yapan değerlerimize aykırıdır, ayıptır ve günahtır. Bu davranışları içeren bir faaliyete katılmak ve bunu izlemek elbette caiz değildir. Günah işleyerek kazanılan para da helâl olmaz." demişti.

Hürriyet'ten kovulduktan sonra yazılarına "Tansu'ya Mektuplar" adlı köşesinde devam eden 28 Şubat'ın medya tetikçisi Ertuğrul Özkök, Hayrettin Karaman'ın uyarısını üzerine alınarak kendince alay etti.

"Nüfus sayımına göre Türkiye'de kaç günahkâr var" şeklinde çirkin bir başlık kullanan Özkök, uzmanı olmadığı bir alanda ahkam kesti.

Özkök, tepki çeken yazısında şu ifadeleri kullandı:

Bir Survivor'da dört ayrı günah kategorisi

Neden derseniz, Hoca bu eylemde 4 ayrı günah kategorisi var diyor:

BİR: Mahrem olan kadın ve erkek aynı yerde yatabiliyor.

İKİ: Mahrem yerleri açık ve vücutlarını görebiliyor.

ÜÇ: Yarışmayı kazandıklarında birbirlerine sarılabiliyor…

VE DÖRT: Üstelik birbirlerini öpebiliyor…

Tabii bunun doğal sonucu olarak bu programı seyredenler de bu 4 ayrı günahı işlemiş sayılıyor.

Sadık bir Survivor günahkârının fotoğrafı

Kendimden bir örnek vereyim. Bu hesapla ben "Çifte Survivor günahkârıyım." Bildiğiniz gibi hem Dominik’e gidip Survivor’a katıldım, hem de sadık bir günahkâr seyircisiyim. Yani hesaplarda beni çift yazmak lazım.

Ertuğrul Özkök, yazısının devamında, "Türkiye mi ileri gitti, fetvacılar mı geri kaldı?" ifadelerini kullanarak Karaman'a "gerici" hakaretinde bulundu.

 

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

Oğuzhan Öztürk

Çok ilerici bir adamdır kendileri. Yıllardır aynı yerde dururlar. İçtikçe, İslama saldırdıkça, din adamlarına saldırdıkça emperyalist batılı değerlere sarıldıkça aya uzaya gideceklerinin hayalini yıllarca yaşayıp durdular. GİDEBİLDİKLERİ EN YÜKSEK YER ULUDAĞDA Kİ İÇKİLİ LOKANTALAR OLDU. BUNLAR böyle ilerici oldular. Hani bir masal başlangıcı vardır ya tam Türk soluna uygun "AZ GİTTİK UZ GİTTİK DERE TEPE ALTI AY DÜMDÜZ GİTTİK BİRDE DÖNÜP ARKAYA BAKTIKKİ BİR ALKOL ŞİŞESİ BOYU YOL GİTTİK. "Valla Cuk oturdu.

İbrahim

Türkiye 100 yıldan beri dejenere edildi. Asimile edildi, yani özünü yitirdi. Adları Ali, Veli, vs olup etiket mözelmanları yani münafıklar türedi. Kamal'ın projesi zaten bu idi, nitekim kısmen başarılı oldu da
x

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23