• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

'Diktatör zihniyet' hiç şaşırtmıyor! İstanbul ve Ankara'yı ver, iktidar olunca kayyım atarsın

Metropoll Araştırma sahibi Özer Sencar, katıldığı bir yayında, 2023 yılında yapılacak seçimlere değindi. CHP'ye akıl veren Sencar, adaylık için adı geçen belediye başkanlarının görevlerini bırakarak aday olmalarına ilişkin yaptığı değerlendirmede, 'diktatörce' ifadeler kullanarak, "Türkiye'yi mi almak lazım, İstanbul'u mu almak lazım? Türkiye'yi alma gücün varsa İstanbul'u verirsin seçildikten üç gün sonra da kayyum atarsın" dedi.

Yeniakit Publisher
2022-05-23 23:57:00 - 2022-05-24 00:44:40
'Diktatör zihniyet' hiç şaşırtmıyor! İstanbul ve Ankara'yı ver, iktidar olunca kayyım atarsın

Türkiye, 2023 yılında yapılacak cumhurbaşkanlığı seçimlerinde muhalefetin adayının kim olacağı konusunu tartışıyor. Ana muhalefet partisi CHP'nin temsilcileri her fırsatta adaylarının Kemal Kılıçdaroğlu olduğunu vurgulasa da, bazı belediye başkanlarının da görevlerini bırakarak aday olabileceği iddia ediliyor.

"Seçildikten üç gün sonra da oraya kayyum atarsın"

Gelişmeler sıcaklığını korurken Karar TV'nin YouTube kanalında, seçimlere ilişkin değerlendirmelerde bulunan Metropoll Araştırma sahibi Özer Sencar, skandal ifadeler kullandı.

Sunucunun, "Belediye başkanları aday olduğunda oradaki görevi AK Parti'li bir isime devretmiş olacak. Bu göze alınmalı mı sizce?" sorusuna skandal bir cevap veren Sencar, "Alınmalı tabii ki. Türkiye'yi mi almak lazım, İstanbul'u mu almak lazım? Türkiye'yi alma gücün varsa, o ümidin, hazırlığın varsa İstanbul'u verirsin. Seçildikten üç gün sonra da oraya kayyum atarsın." diye konuştu.

Skandal sözlerini sürdüren Sencar, "Zannediyor musunuz ki, 2023'te Erdoğan kazanınca şimdiki belediye başkanları görevinde kalacak?" dedi.

 

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

ww

bunlar gercekten sapik, bu millet buna izin verirmi. Elleriyle tanka karsi cikmis bir millet böyle bir rezalete izin verirmi? Allah sizin hepinizin belanizi versin CHP cenahi!

Aldılar da ne oldu fısss

Aldılar da ne oldu fısss tanımış olduk
x

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23