Dikkat çeken "Barış Pınarı Harekatı" karikatürü!

Türkiye’nin YPG terör örgütüne yönelik Fırat’ın doğusuna başlattığı Barış Pınarı Harekatı ile ilgili ABD Başkanı Trump’tan peş peşe tehdit içeren açıklamalar gelmişti. Misvak Dergisi de Trump’ın Türkiye’ye yönelik tehditleriyle ilgili bir karikatür paylaştı.

11 Ekim 2019 Cuma 13:51
Dikkat çeken "Barış Pınarı Harekatı" karikatürü!

 yeniakit.com.tr 

Türkiye sınırlarının ötesinde oluşturulmak istenen terör devletine üçüncü darbeyi Barış Pınarı Harekatı ile indirdi. TSK ve Suriye Milli Ordusu Fırat’ın doğusunu terör örgütü YPG/PKK’dan temizlemeye başladı.

Trump tehditler savurdu

Ankara’nın başlattığı harekatla ilgili ABD Başkanı Trump’tan peş peşe çelişkili açıklamalar gelmişti. Trump, attığı tweetlerle YPG’yi yok etmesi halinde Türkiye’yi ekonomi üzerinden vuracağını söylemişti.

ABD’nin tüm tehditlerine rağmen Barış Pınarı Harekatı tüm hızıyla sürerken gündeme dair dikkat çeken karikatürler paylaşan Misvak Dergisi yeni bir karikatür yayımladı.

"Çin Seddi’ni süs olsun diye yapmadık"

Karikatürde Çin Devlet Başkanı Şi Cinping ile ABD Başkanı Donald Trump bir masada oturur vaziyette görülüyor. Şi Cinping, Trump’a Çin seddini hatırlatarak "Lan oğlum Türklerle fazla uğraşma, biz Çin Seddi’ni süs olsun diye yapmadık" diyor.

Temelleri ilk olarak M.Ö 7 yüzyılda atılan Çin Seddi, M.Ö. 3. yüzyılda sınırları boydan boya ören 6.270 km’lik bir duvar olarak kuzeyden gelen Türk akınlarını önlemek amacıyla inşa ettirilmişti.

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 11 Ekim 2019 Cuma 13:51

YORUM YAZ

 • teomanteoman4 gün önce
  Harika bir karikatür..
 • AYH8N ERG8N8Z EWET AYH8N ERG8N8Z EWET 4 gün önce
  DOĞRUSU TAŞI GEDIĞINE KOYACAK BİR KARIKATÜR.TURUMPUN ŞOVMEN KİMLİĞİNE HİTAP EDEN DİMAGINI ACACAGINI UMDUĞUM BİR MİZANSEN. 
 • OvalıOvalı4 gün önce
  Karikatürü çizen tam yerinde ve doğru çizmiş. Tebrik ediyorum.
 • Tata TongaTata Tonga4 gün önce
  Vatan millet Sakarya, kıvrim kıvrım akar ya...

Günün Özeti

Günün Karikatürü

16 Ekim 2019