• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Dijital fitne Netflix, Ramazan'ın ilk günü sapkın bir dizi yayınlayacak

Yeniakit Publisher
2020-04-11 14:18:00 -
Dijital fitne Netflix, Ramazan'ın ilk günü sapkın bir dizi yayınlayacak

Eşcinsel sapkınlığı yaygınlaştırmak için 17.3 milyar dolarlık kaynak ayıran dijital fitne ekranı Netflix Platformu’nun, Türk oyuncuların başrolünde olduğu ‘Love 101’ adlı sapkın diziyi Ramazan ayının ilk günü yayınlayacağını açıklaması büyük tepkiye neden oldu. Hukukçular, RTÜK’ün ahlaksızlığı önlemek için harekete geçmesini istedi.

Asil Müslüman Türk milletinin mukaddesatına saldıran LGBTİ’li sapkın eşcinseller, şimdi de dijital yayın platformu Netflix aracılığıyla propaganda yapmaya başladı. Netflix Türkiye tarafından çekimleri tamamlanan ‘Love 101’ isimli sapkın dizi 24 Nisan’da gösterime girecek. Ramazan-ı Şerif’in ilk günü yayınlanacak olan dizi, Türk oyunculardan oluşurken, LGBTİ’li bir sapkını canlandıracağı iddia edilen karakterlerden birinin isminin Osman olması dikkat çekiyor. Müslümanların bilinçaltında; edebin, hayanın ve iffetin sembolü olan ve dört halifeden birinin adı olan Osman ismini bilinçli olarak kullanan Netflix yönetimi büyük bir ifsada kapı aralıyor.  

Devlet harekete geçmeli

Hukukçu Ali Osman Bağırgan, devletin ilgili birimlerinin harekete geçmesi gerektiğini belirtirken, “Müslüman bir ülkede, yayın özgürlüğü diyerek, gayri ahlaki davranışların propagandası yapılamaz. Dijital platformlar, yayın yaptıkları ülkelerin temel dinamiklerini gözetmek zorunda. Devlet Netflix’i çok sıkı bir denetim altına almalı. Gerekirse yayın lisansını iptal etmeli. Bu özgürlüklere darbe değil, kendi vatandaşını korumak için gerekli bir adımdır” dedi. RTÜK’ün dijital platformları sıkı denetlemesi gerektiğini kaydeden Bağırgan, “RTÜK, artık çok daha ciddi bir şekilde dijital platformları denetlemelidir. Hem Türkiye’den para kazanıp, hem de ülkemizin kadim değerlerini istismar etmek, gencecik dimağları zehirlemek kabulü mümkün olmayan bir durumdur” ifadelerini kullandı.  

Hukuk ahlâkı korur

Hukukçu Necip Kumandan, “Netflix adeta ahlakı hiçe sayarak, LGBT nesli yetiştirmek adına diziler ve programlar yayınlamaktadır.  RTÜK ilkeleri gereği Netflix’in yakın zamanda gösterime alacağı Love 101 isimli diziye müsaade etmemesi gerekir. Türkiye bu ve benzeri yayınları engellemelidir. Çünkü hukukun en temel özelliği ahlaktır ahlak çiğnendiğinde hukuk yaptırımla ahlakı korur” dedi. Dijital platformlardaki gayri ahlaki yayınların derhal engellenmesi gerektiğini belirten Kumandan, “8 bölümden oluşan dizideki baş karakterlerden birine Osman adının verilmesi de ayrıca ilginçtir. Devlet müsaade etmemeli ve ilgili kurumlar gerekeni yapmalıdır” şeklinde konuştu.  

Akit dikkat çekmişti

Akit, geçtiğimiz temmuz ayında “Sapkınların yeni tuzağı Netflix başlığıyla sürmanşetten bir haber yayımlamıştı. Söz konusu haberde şu ifadeleri kullanmıştı: ABD’nin Kaliforniya eyaletinde kurulan ve Türkiye’de de 170 binden fazla kullanıcısı bulunan yeni nesil TV platformu Netflix’in eşcinselliğin yayılmasında büyük pay sahibi olduğu ortaya çıktı. İnternet platformu olduğu için hiçbir içeriği sansüre takılmayan Netflix’in hemen hemen bütün dizilerinde eşcinsel sapkınlığı özendirici sahnelerin olduğu belirlendi. 


Yeni Akit Gazetesi
ÖNE ÇIKAN VİDEO
Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

BOYKOTT

NETFLIXI TURKIYEDE YASAKLAYIN OLSUN BITSIN

Türkoğlu

Gaylar kılıç sallayamaz.Bizim Osman Atalarımız,sizin gay atalarınıza kılıç salladı Gay oğlu gay lar
x

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23