• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Devlet Bahçeli'den bomba Ekrem İmamoğlu çıkışı: Tezgah var, ona kimse İBB Başkanı demeyecek

MHP lideri Devlet Bahçeli, "Kurulan tezgah şu: Mevcut İBB Başkanını birileri cumhurbaşkanlığı makamı ile özdeşleştirerek yarışa hazırlıyorlar. Ona artık kimse 'Sen İBB Başkanısın' demeyecek, 'Cumhurbaşkanı adayımız olacaksın' diyecek" dedi.

Yeniakit Publisher
2020-01-17 14:44:00 - 2020-01-17 15:20:01
Devlet Bahçeli'den bomba Ekrem İmamoğlu çıkışı: Tezgah var, ona kimse İBB Başkanı demeyecek

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkanı Devlet Bahçeli, İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun Kanal İstanbul projesine karşı çıkmasıyla ilgili olarak, "Türkiye'yi germenin bir manası yok. İktidar diyor ki ben bugün iktidarım elimdeki imkanlarla bunu yapmaya çalışacağım. Diğeri ben belediye başkanıyım sana bunu yaptırmam. Kurulan tezgah şu; mevcut İstanbul Belediye Başkanını birileri cumhurbaşkanlığı makamı ile özdeşleştirerek belli bir dönem için yarışa hazırlıyorlar. Onun adını koymaya çalışıyorlar. Ona artık kimse sen İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanısın demeyecek, sen muhtemelen cumhurbaşkanı adayımız olacaksın diyecek" dedi.

Kanal İstanbul tartışması

Kanal İstanbul tartışmalarına ilişkin de Bahçeli, "Sayın Cumhurbaşkanı'nın 17 yıllık iktidarları dönemindeki uygulamaları, 2019 yılı hakkındaki icraatları konusunda toplumu bilgilendirme toplantısı oldu. Bunların içerisinde seçim beyannamelerinde, programlarında bazı projelerin olduğu iddiası ile iktidar döneminde önemli teşebbüs ve yatırımlar yapmışlar. Köprüler, tren yolları, bölünmüş yollar yapmışlar. Bir tanesi de Kanal İstanbul. Diyorlar ki biz bu projeyi gerçekleştireceğiz. Diğerlerini gerçekleştirirken muhalefet yine değişik kavramlarla itiraz etmiş. Olabilir, itiraz edebilirler. Ama seçim beyannamelerini okuyarak, siz bunları nasıl yapacaksınız, kaynağı nedir sorularını sormayıp, bunlar gündeme geldiğinde yaptırırdım, yaptırmazdım tartışması ile Türkiye'yi germenin bir manası yok" dedi.

"Kimse İBB Başkanı demeyecek"

Kanal İstanbul tartışmaları üzerinden İmamoğlu'nu eleştiren Bahçeli, "İktidar diyor ki 'Ben bugün iktidarım, elimdeki imkanlarla bunu yapmaya çalışacağım.' Diğeri 'Ben belediye başkanıyım sana bunu yaptırmam.' Kurulan tezgah şu; mevcut İstanbul Belediye Başkanını birileri cumhurbaşkanlığı makamı ile özdeşleştirerek belli bir dönem için yarışa hazırlıyorlar. Onun adını koymaya çalışıyorlar. Ona artık kimse sen İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanısın demeyecek, sen muhtemelen cumhurbaşkanı adayımız olacaksın diyecek" değerlendirmesini yaptı.

 

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

Nermin

Niye tezgah olsun. Her parti kendi içinden birilerini hazırlar.
 • Yanıtla

SOKAĞIN SESİ

DOĞRU TESPİT, KANAL İSTANBUL BAHANESİ İLE SIK SIK ERDOĞAN İLE ADININ GÜNDEME GELMESİNİ İSTİYOR, REKLAMINI YAPIYOR, ANCAK BU ŞEKİLDE GÜNDEMDE KALIP HABER OLMAK İÇİN KANALA MUHALEFET EDİYOR! KESİNLİKLE ERDOĞAN MUHATAP ALMASIN, OYUN BÜYÜK! ( Bir defa muhatap oldu Türkiye ioğlunu tanıdı Belediye başkanı oldu!!! Bir daha MUHATAP olursa 2023 de gider?!!!!)
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23