• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Dertleri halk değil PKK

Belediyelerinin terör örgütüne para akıtmasına kör olan HDP Eş Genel Başkanı Mithat Sancar’ın, “Ülkenin kaynaklarını savaşa akıtarak, yoksullaşmayı derinleştiren bütçe” sözü infiale yol açtı.

Yeniakit Publisher
2020-10-29 09:15:00 -
Dertleri halk değil PKK

 Hasan Eğrigöz  Ankara 

Belediyelerde halka hizmet yapmak yerine PKK’ya para akıtan, imkan sağlayan HDP, terörü bitirmek için TBMM’teki askeri harcamalara ayrılan bütçenin gereksiz olduğunu savunarak, Türkiye’nin silah harcamalarıyla halkın yoksullaştığını iddia etmesine tepki yağdı... Başarılı ve kararlı operasyonlar karşısında acziyete düşen PKK ve şehir yapılanması KCK’nın, bazı HDP’li belediye başkanları aracılığıyla belediyelerin imkanlarını illegal amaçlar için kullandıkları tespit edilerek, son seçimlerden bu yana 48 HDP’li belediyeye kayyum atandı. Bu belediyelerin vatandaşa hizmet için ayrılan kaynağı PKK’ya akıtmasına kör HDP Eş Genel Başkanı Mithat Sancar’ın, “Ülkenin kaynaklarını savaşa akıtarak, yoksullaşmayı derinleştiren bütçedir” ifadelerini kullandı.

HDP’yi yaşatan CHP’dir

Sincar’a tepki gösteren Diyarbakır Sur Kurucu Belediye Başkanı Cemal Toptancı, şunları ifade etti: “Bunu HDP’ye, Amerika, İsrail, Ermenistan, Suudi Arabistan, BAE ve CHP söyletiyor. HDP hiçbir zaman bu ülkenin, Müslüman Kürtlerin sözcüsü olmadı. HDP, Amerika’nın, İsrail’in köpeğidir. Sussun, bu konuda konuşmasın. Türkiye’de HDP’yi yaşatan CHP’dir. CHP de ne hazin ki Mustafa Kemal’in CHP’si değil. Artık dolaylı bir şekilde Abdullah Öcalan’ın üzerinden, FETÖ üzerinden Amerika’nın CHP’sidir. CHP, HDP’nin yanından çekildiği an HDP diye bir parti kalmayacak. Bunları da Meclis çatısı altında söyleyemez hale gelecekler. Devletimizin ürettiği İHA, SİHA rahatsızlığını bu şekilde dile getiriyorlar. Bütçeyi hedef alarak, yerli silahlara karşı çıkıyorlar. Bunlardan Amerika da, Fransa da, İsrail de rahatsız.”

Paralar PKK’ya giderken iyi miydi?

Şanlıurfa Şehit Aileleri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Mehmet Yavuz da, şunları söyledi: “Yerli silahlara, İHA, SİHA’lara ayrılan bütçe sayesinde Türkiye’de terör bitme noktasına geldi. HDP’nin rahatsızlığı bu. Halkın yoksulluğu falan değil. Kendisi halk bütçesini PKK’ya akıtırken iyi miydi? Terör örgütleriyle daha iyi mücadele edilmesi için ayrılan bütçenin kesilmesi yerine bence HDP’ye hazineden para verilmesin. O daha isabet olur. Daha önce de defalarca söyledik. HDP’nin yardım olarak devletimizin hazinesinden aldığı para, askerimize, polisimize kurşun olarak geri geliyor. Hazine yardımı kesilsin. Şehit babalarımızın, annelerimizin, gazilerimizin yüreğini yakıyor.”


Yeni Akit Gazetesi
Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

TÜRKOĞLU

MÜSLÜMANLAR SİLAHLANMASIN,GÜNEYDOĞUDA,LİBYADA,SURİYEDE,IRAKDA,DOĞU AKDENİZ EGEDE,KARADENİZDE,KRABAĞDAKİ DÜŞMANLARA,DÜŞMANLIKLARA,KÖPEKLERE YOL VERSİN DİYOR BU İÇİMİZDE BARINIP EKMEĞİMİZİ YİYENLER.
 • Yanıtla

Kadir

Aynen Devletimizin ürettiği İHA, SİHA rahatsızlığını bu şekilde dile getiriyorlar. Bütçeyi hedef alarak, yerli silahlara karşı çıkıyorlar. Bunlardan Amerika da, Fransa da, İsrail de rahatsız.”
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23