• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Macron'a tarihi kapak

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Fransa Cumhurbaşkanı Macron ile gerçekleştirdiği telefon görüşmesine ilişkin dikkat çeken açıklamalarda bulundu. Erdoğan, telefon konuşmasında Macron'un KKTC Cumhurbaşkanı Akıncı'nın sözleri hakkındaki sorusuna, "KKTC'yi ne zamandır tanıyorsunuz?" diye cevap verdiğini belirtti.

Yeniakit Publisher
2019-10-16 11:51:00 -
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Macron'a tarihi kapak

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Fransa Cumhurbaşkanı Macron ile gerçekleştirdiği telefon konuşmasında Macron'un KKTC Cumhurbaşkanı Akıncı'nın sözleri hakkındaki sorusuna, "KKTC'yi ne zamandır tanıyorsunuz?" diye cevap verdiğini söyledi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Azerbaycan'daki temaslarının ardından yurda dönerken uçakta gazetecilerin sorularını cevapladı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Fransa Cumhurbaşkanı Macron ile gerçekleştirdiği telefon konuşması hakkında da açıklamalarda bulundu.

Uçakta gazetecilerin KKTC Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı'nın tepki çeken açıklamalarının hatırlatması üzerine Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Macron da 'KKTC Cumhurbaşkanı'nın harekat ile açıklamasını nasıl değerlendiriyorsunuz?' diye sordu. Ben de sordum 'Ne zamandan beri KKTC'yi tanıyorsunuz?" dediğini belirtti.

Erdoğan, "Mültecilere kapıları açarız dediniz. Kafanızda bir takvim ve kırmızı çizgi var mı. Şu olursa mülteciler için kapıları açarız kırmızı çizgimiz var mı?" sorusuna da "Şu anda konu masa üstünde. Hatta AB üyesi ülkelerin bazıları keşke kapıları açsanız dediler." diye cevapladı.

KKTC Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı ne demişti?

KKTC Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı, Türkiye'nin Suriye'nin kuzeyine yönelik düzenlediği Barış Pınarı Harekatı ile ilgili skandal açıklamalarda bulunmuştu.

Akıncı, harekat ile ilgili, "1974’te biz adına Barış Harekatı desek de bu bir savaştı ve akan da kandı. Şimdi Barış Pınarı desek de akan su değil kandır" ifadelerini kullanmış ve büyük tepki görmüştü.

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

fetösavar

hangi ülke keşke açsanız demiş... hayret... acaba kendi mültecilerini mi bize akıtacak....
 • Yanıtla

Mustafa ege

Macron yapma; trumpın önünde kedi bize aslan olma. Sen ABD havarisisin. Sen bir hiçsin. Senin askerlerinin ne işi var bölgede? Çektin gittin gerçi... Libya'da ne işin vardı? Kaddafi euro dedi diye mi gittin? Seni sahibin mi gönderdi?
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23