Cumhurbaşkanı Erdoğan: Adalet her şeyin yerli yerinde olmasıdır

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Yüksek Mahkemesi Zirvesi'nde konuştu. "Mevlana hazretleri hukuku adalet denizinde bir katre olarak görür. Hakimler tanrının ölçüsü gibi hareket etmelidir der." ifadelerini kullanan Erdoğan, "Adalet demek her şeyin yerli yerinde olması demektir." dedi.

12 Ekim 2018 Cuma 19:33
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Adalet her şeyin yerli yerinde olmasıdır

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Yüksek Mahkemesi Zirvesi'nde açıklamalarda bulundu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklamaları şöyle:

Mevlana hazretleri hukuku adalet denizinde bir katre olarak görür. Hakimler tanrının ölçüsü gibi hareket etmelidir der. Adalet demek her şeyin yerli yerinde olması demektir.

Günümüzde de bir ülkenin gelişmişliğinin ve ya geri kalmışlığının en iyi ölçüsü hukuk sisteminin iyi çalışıp çalışmadığıdır. İlk insandan bu yana kadar madem hukuk önemli neden bunca zulüm, haksızlık, gözyaşı var. Batının çöpe attığı yiyecekler Afrika'daki tüm insanları doyurabilir.

Uluslararası sistem çatırdıyor

Üzüntüyle belirtmek durumundayım ki ne bu kurumlar ne de belgeler ön görüldüğü şekilde çalışmıyor. Uluslararası sistem kelimenin tam anlamıyla çatırdıyor.

BM'deki özellikle de güvenlik konseyinde reforma ihtiyaç duyulduğunu söylüyoruz. Dünyanın kaderinin bir ülkeye bağlı olması en büyük adaletsizliktir. Buranın tamamen reforme edilmesi gereğine inanıyoruz.

33 milyar dolar Suriye'den gelen mülteciler için sadece harcama yaptık. Suriye'de huzuru tesis ettiğimiz her yerde güvenlik ve adalet sistemini işler hale getiriyoruz. Buna karşılık bölgede hale Türkiye'nin insani duruşunun karşısına terör örgütü ile iş birliği yapan ülkeler çıkıyor. Buna rağmen lafa geldiğinde ağızlarından demokrasiyi, insan haklarını düşürmeyenler bu örgütleri destekliyor.

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 12 Ekim 2018 Cuma 19:33

YORUM YAZ

 • kemalkemal5 ay önce
  erbakan ecevit olmak kolay değil...chp saadet işbirliğine laf edenler susn artık.adamlar bütütn dünyayay karşı kıbrısa en fakir zamanda asker çıkardılar millilik vatanseverlik bududr...
 • aa5 ay önce
  geri kalmışlığımızın sebebini öğrendik.zaman zaman şahit olduğumuz bugünkü gibi olaylar yaşayabiliyoruz.kendi gözümüzdeki çöpü görmeden elaleme nizam vermek ne kadar etkili olabilir.suriyeli ensar kardeşlerimize şu iyilikleri yaptık,bu kadar para harcadık diyerek onları töhmet altında tutmak/bırakmak türkiyeli ensar kardeşlerime ne kadar yakışıyor bilmiyorum.
 • KocakurtKocakurt5 ay önce
  ... rte
 • uyan tcuyan tc5 ay önce
  sen kendi ülkendeki adaletsizlikleri düzeltte sonra bm ile uğraşırsın...
 • mevlütmevlüt5 ay önce
  ... brunson gitti...nerde 35 yıl?...
 • DELIBEYDELIBEY5 ay önce
  fatoş seni tebrik edeiyorum ilk defa doğru yorum yaptığın için ..
 • ferhat ferhat 5 ay önce
  Bahçeli diyor ki Ancak Papaz Brunson´un tahliye kararı milli vicdanı rahatsız ve huzursuz etmiştir. İfade değiştiren gizli ve satın alınmış tanıklar, davanın savcısında yapılan değişiklikler soru işaretlerini güçlendirmiş, şaibeleri arttırmıştır" ..
 • M Ali KM Ali K5 ay önce
  ....
 • AliAli5 ay önce
  He he tabi gördük adaletinizi bugün. Amerikalı papaz casusu bıraktınız bakalım daha ne rezillikler göreceğiz bu ülkede adalet namına..
 • fatoşşşşşşşşşfatoşşşşşşşşş5 ay önce
  seninde işin bitti brunsonla tayyip boşuna gırtlağını yorma

Günün Özeti

Günün Karikatürü

24 Mart 2019