Cumhurbaşkanı Erdoğan: Adalet her şeyin yerli yerinde olmasıdır

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Yüksek Mahkemesi Zirvesi'nde konuştu. "Mevlana hazretleri hukuku adalet denizinde bir katre olarak görür. Hakimler tanrının ölçüsü gibi hareket etmelidir der." ifadelerini kullanan Erdoğan, "Adalet demek her şeyin yerli yerinde olması demektir." dedi.

12 Ekim 2018 Cuma 19:33
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Adalet her şeyin yerli yerinde olmasıdır

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Yüksek Mahkemesi Zirvesi'nde açıklamalarda bulundu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklamaları şöyle:

Mevlana hazretleri hukuku adalet denizinde bir katre olarak görür. Hakimler tanrının ölçüsü gibi hareket etmelidir der. Adalet demek her şeyin yerli yerinde olması demektir.

Günümüzde de bir ülkenin gelişmişliğinin ve ya geri kalmışlığının en iyi ölçüsü hukuk sisteminin iyi çalışıp çalışmadığıdır. İlk insandan bu yana kadar madem hukuk önemli neden bunca zulüm, haksızlık, gözyaşı var. Batının çöpe attığı yiyecekler Afrika'daki tüm insanları doyurabilir.

Uluslararası sistem çatırdıyor

Üzüntüyle belirtmek durumundayım ki ne bu kurumlar ne de belgeler ön görüldüğü şekilde çalışmıyor. Uluslararası sistem kelimenin tam anlamıyla çatırdıyor.

BM'deki özellikle de güvenlik konseyinde reforma ihtiyaç duyulduğunu söylüyoruz. Dünyanın kaderinin bir ülkeye bağlı olması en büyük adaletsizliktir. Buranın tamamen reforme edilmesi gereğine inanıyoruz.

33 milyar dolar Suriye'den gelen mülteciler için sadece harcama yaptık. Suriye'de huzuru tesis ettiğimiz her yerde güvenlik ve adalet sistemini işler hale getiriyoruz. Buna karşılık bölgede hale Türkiye'nin insani duruşunun karşısına terör örgütü ile iş birliği yapan ülkeler çıkıyor. Buna rağmen lafa geldiğinde ağızlarından demokrasiyi, insan haklarını düşürmeyenler bu örgütleri destekliyor.

Haber Tarihi: 12 Ekim 2018 Cuma 19:33

YORUM YAZ

 • kemalkemal8 gün önce
  erbakan ecevit olmak kolay değil...chp saadet işbirliğine laf edenler susn artık.adamlar bütütn dünyayay karşı kıbrısa en fakir zamanda asker çıkardılar millilik vatanseverlik bududr...
 • aa8 gün önce
  geri kalmışlığımızın sebebini öğrendik.zaman zaman şahit olduğumuz bugünkü gibi olaylar yaşayabiliyoruz.kendi gözümüzdeki çöpü görmeden elaleme nizam vermek ne kadar etkili olabilir.suriyeli ensar kardeşlerimize şu iyilikleri yaptık,bu kadar para harcadık diyerek onları töhmet altında tutmak/bırakmak türkiyeli ensar kardeşlerime ne kadar yakışıyor bilmiyorum.
 • KocakurtKocakurt8 gün önce
  ... rte
 • uyan tcuyan tc8 gün önce
  sen kendi ülkendeki adaletsizlikleri düzeltte sonra bm ile uğraşırsın...
 • mevlütmevlüt8 gün önce
  ... brunson gitti...nerde 35 yıl?...
 • DELIBEYDELIBEY8 gün önce
  fatoş seni tebrik edeiyorum ilk defa doğru yorum yaptığın için ..
 • ferhat ferhat 8 gün önce
  Bahçeli diyor ki Ancak Papaz Brunson´un tahliye kararı milli vicdanı rahatsız ve huzursuz etmiştir. İfade değiştiren gizli ve satın alınmış tanıklar, davanın savcısında yapılan değişiklikler soru işaretlerini güçlendirmiş, şaibeleri arttırmıştır" ..
 • M Ali KM Ali K8 gün önce
  ....
 • AliAli8 gün önce
  He he tabi gördük adaletinizi bugün. Amerikalı papaz casusu bıraktınız bakalım daha ne rezillikler göreceğiz bu ülkede adalet namına..
 • fatoşşşşşşşşşfatoşşşşşşşşş8 gün önce
  seninde işin bitti brunsonla tayyip boşuna gırtlağını yorma

Günün Karikatürü

21 Ekim 2018