• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Cübbeli Ahmet Hoca'dan 'Milli Görüş' ve 'Fatih Erbakan' açıklaması!

Cübbeli Ahmet Hoca, İranlı general Kasım Süleymani için 'şehit' ifadesini kullananlara karşı dile getirdiği tepkisinden dolayı ortaya atılan 'Milli Görüş camiasını hedef aldı' iddialarıyla ilgili Twitter hesabından yeni bir açıklama yaptı. Sözlerine açıklık getiren Ahmet Hoca "Fatih Erbakan ve onunla birlikte hareket eden Milli Görüşçüleri tenzih ederiz" dedi.

Yeniakit Publisher
2020-01-17 20:57:00 - 2020-01-17 21:14:29
Cübbeli Ahmet Hoca'dan 'Milli Görüş' ve 'Fatih Erbakan' açıklaması!

 yeniakit.com.tr 

Kamuoyunda "Cübbeli Ahmet Hoca" olarak bilinen İsmailağa Cemaati'nin önde gelen isimlerinden Ahmet Mahmut Ünlü, ABD tarafından öldürülen İran Devrim Muhafızlarına bağlı Kudüs Gücü Komutanı Kasım Süleymani için 'şehit' diyenlere sert tepki göstermişti.

Süleymani için 'dünyanın en büyük katil ve zalimi' diyen Cübbeli, "Kasım Süleymani denen zındık-ı ekber gebertiliyor, anasının babasının gözü önünde kızına tecavüz ettirdi ehli sünnet diye. Babası seyrediyor kızına tecavüz ettiriyor. Hepimizin kızı var hepimizin" diye konuşmuştu.

Ünlü "Bir tutam sakalı olup da Müslümanlardan biz Müslümanız diye namaz kılıyoruz Milli Görüş’üz diye rey istiyorsun da ondan sonra çok üzgünüz çok üzgünüz bilmem neyiz bilmem neyiz. Kardeşim, empati yap. Karın, kızın senin gözünün önünde tecavüz ettiren bir adama bir milis gücünün komutanına öldüğü zaman bayram mı edersin, mahsum mu olursun? Hadi kendi kızını düşün?" demişti.

Sözlerine açıklık getirdi

Kasım Süleymani’ye 'şehit' diyenlerle ilgili sözleri sol kesim tarafından "Milli görüş camiasını hedef aldı" şeklinde yorumlanan Cübbeli Ahmet Hoca, Twitter hesabından yeni bir paylaşım yaparak sözlerine açıklık getirdi.

Cübbeli Ahmet Hoca, yaptığı paylaşımda, ''Fatih Erbakan ve onunla birlikte hareket eden Millî Görüşçüleri bundan tenzîh ederiz. Zîrâ onlar zâten Saadetteki Ehli Sünnet dışı temâyüllerden dolayı ayrılmışlardır. Ayrıca Saadete iyi niyetle rey verenler hakkında da bu tamîm geçerli değildir” ifadelerini kullandı.

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

maho

Cübbeli bey öncelikli düsman belli abd- israil- ab gibi ing. fransa alm. ital. daha sayayimmi birak süleymani yi
 • Yanıtla

Kırşehirli

Eğer hocanın dediği tecavüz doğru ise. Az bile demiştir.
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23