• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Cübbeli Ahmet Hoca'dan çarpıcı sözler: CHP ile pazarlık yapıp oy veren cemaatler var!

'Cübbeli Ahmet' olarak bilinen Ahmet Mahmut Ünlü, katıldığı canlı yayında çarpıcı açıklamalarda bulundu. Siyaset-cemaat ilişkisine değinen Ünlü "Antalya'da konuşuyorlar, sen bana kaç yurt vereceksin diyor, bu pazarlığı yapıyor CHP'ye de oyunu veriyor" dedi. Bu sözlerin ardından moderatörden gelen "Hangi cemaat?" sorusuna ise cevap vermedi.

2020-01-17 08:00:00 - 2020-01-17 10:33:12
Cübbeli Ahmet Hoca'dan çarpıcı sözler: CHP ile pazarlık yapıp oy veren cemaatler var!

'Cübbeli Ahmet Hoca' olarak bilinen din adamı Ahmet Mahmut Ünlü, Habertürk'te Veyis Ateş, Mehmet Akif Ersoy ve Saygı Öztürk'ün sorularını yanıtladı.

Siyaset-cemaat ilişkisiyle ilgili konuşan Cübbeli, "Antalya'da konuşuyorlar, sen bana kaç yurt vereceksin diyor, bu pazarlığı yapıyor CHP'ye de oyunu veriyor" dedi. Bu sözlerin ardından moderatörden gelen "Hangi cemaat?" sorusuna yanıt vermedi. Ancak programa katılan gazeteciler "Süleymancılar" dedi.

"CHP ile pazarlık yapıp oylarını onlara veriyorlar"

Ünlü'nün siyaset-cemaat ilişkisiyle ilgili açıklamalarından satır başları:

"Bir tarikat ve cemaat ben burada rey verip, pazarlık yapayım. Bazı cemaatler isimlerini vermeyelim, bunlar adamlar tarikat ehli, rabıta yapıyor vs. bunlar CHP'ye rey veriyor. Antalya'da konuşuyorlar, sen bana kaç yurt vereceksin diyor, bu pazarlığı yapıyor CHP'ye de oyunu veriyor."

"Mahmut Efendi, Baykal'la bile görüşmüştür"

"Mahmut Efendi, 'Ben Erbakan'la görüşüp de Türkeş'le görüşmem' demez. Baykal'la bile görüşmüştür. Dini yapılar sosyal yapılar değil mi aynı zamanda. Siyaset de sosyal bir şey değil mi? Burada benim zemmettiğim pazarlıktır, kontenjan, bakan, ihale istemektir. Hangi cemaat bunların içindeyse ben bunlardan bizarım."

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

Zekeriya GÖKÇE

yurt demiş daha ne desin. herkes anlamış.
 • Yanıtla

Abdulcabbar

Tüm münafıkları Allah’a şikayet ediyorum, başlarını dağıtsın...Münafıklığın son durağı GAYYA kuyusu....hani şu galaksilerin merkezindeki BLACK HOLE’ ler..gibi geliyor bana...
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı