• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

CHP'lileri susturan cevap: Tank paleti onlar alsaydı ağzınızı açmayacaktınız

AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan, CHP'li Süleyman Bülbül'ün Tank Palet fabrikasına yönelik sözlerine cevap verdi. Turan, "Tank Paleti Koç alsaydı ağzınızı açmayacaktınız" dedi.

Yeniakit Publisher
2019-12-12 10:53:00 -
CHP'lileri susturan cevap: Tank paleti onlar alsaydı ağzınızı açmayacaktınız

TBMM Genel Kurulunda, CHP Aydın Milletvekili Süleyman Bülbül’ün, özelleştirme uygulamalarına yönelik iddiaları ve Tank Palet fabrikasına yönelik sözleri üzerine, AK Parti ile CHP milletvekilleri arasında tartışma yaşandı.

Bülbül, Özelleştirme İdaresi Başkanlığı bütçesi üzerinde yaptığı konuşmada, özelleştirmelerden örnekler vererek AK Parti’ye suçlamalarda bulundu.

CHP'lileri susturan cümle

AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan sataşma gerekçesiyle söz alarak, Bülbül’e yanıt verdi. Turan, tank palet fabrikasını binlerce kez anlatmalarına rağmen aynı şeyin söylenmesinin, başka niyete sahip olunduğunu gösterdiğini belirtti. "Tank Paleti Koç alsaydı ağzınızı açmayacaktınız" diyen Turan, Koç, Otokar dahil herkesin yarıştığını anımsattı. Turan, ihalenin sonunda kamu hakkı adına en güzel rakamı veren şirketin bunu aldığını vurguladı.

Sizden korkan namert olsun

Bülbül’ün, "Hesap soracağız" sözlerini anımsatan Turan, "Sizden korkan namert olsun. Bu yargı milletin yargısı, bu yargı CHP’nin yargısı değil. Halktan korkmuyoruz, hesabı halka vereceğiz, halkın dediği baş tacı" diye konuştu. Turan’ın kürsüdeki konuşması sırasında CHP’lilerin ortamı germesi üzerine AK Parti milletvekilleri tepki gösterdi.

Karşılıklı laf atma ve sataşmalar oldu. Sataşmaların büyümesi üzerine AK Parti ile CHP milletvekilleri birbirlerinin üzerine yürüdü. Bunun üzerine TBMM Başkanvekili Süreyya Sadi Bilgiç birleşime ara verdi. Verilen arada da milletvekillerinin tartışması devam etti. Araya AK Parti ve CHP’li idare amirleri, diğer milletvekilleri girerek, kavgayı önlemeye çalıştı.

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

Öztürk ÖZİSLAM

KARL marksın Atatürk sömürücüsü evlatları KATAR gibi OSMANLI VE TÜRK DOSTU ÜLKEYİ HEDEF ALMASI nasıl bir emğperyalist uşasklığı yaptıklarının göstergesi değil mi? Dertleri Erdoğan ALTAY TANKINI ÜRETEMESİN YİNE İSRAİLE VERSİNLER BU İŞİ. ARTIK İSRAİL TÜRKİYE DE HİÇBİR SİLAH ÜRETİMİNİ DENETLEYEMİYOR, SÖZ SAHİBİ OLAMIYOR. İSRAİL ARTIK TÜRKİYENİN KÖHNEMİŞ TANKLARINI YENİLEME BAHANESİ ADI ALTINDA İHALELERİNİ ALIP TÜRKİYEYİ SÖMÜREMEYECEK DERTLERİ BU. CHP BURJUVA HOLDİNGİ KOÇUN KOMPRADOR UŞAKLIĞINI SİYASİ SİLAHŞÖRLÜĞÜNÜ YAPIYOR. KOÇ İHALEYİ ALAMYINCA İSTANBULDA YEREL SEÇİMLERDE DESTEKLEDİĞİ CHP Yİ AK PARTİNİN ÜZERİNE KATAR ÜZERİNDEN SÜRÜYOR. KOÇ 2011 YILINDAN BERİ GTANK FABRİKASININ İHALESİNİ ALMIŞ BEKLENEN ALTAY TANKINI ÜRETMEMİŞTİ. ALTAY TANKI ÜRETİLİRSE ERDOĞAN VE TÜRKİYE KAZANMIŞ OLACAK VE DIŞA BAĞIMLI OLMAYACAKTI
 • Yanıtla

zülfikar hayber

Allah aşkına ne susturan cevabı bu? Bu arkadaşlarla olmuyor ama hem itaat edecek hem kifayetli adam kıtlığı var tabi. Önceki gün Tgrt den bir adam yazı yazmış yazıda, tevil yolu ile ikrarda bulunmuş olay çok basit o adamın cümlelerini de kullanarak izah edeceğim. Dtokar teklifte bulunuyor Bmc 600 milyon dolar eksikle birazda emrivaki ile ihaleyi kazanıyor. Fabrikanın depo envanterinde 2.5 milyar dolarlık mal görünüyor ancak fabrikada depoda reel 750 milyon dolarlık mal varmış. İki buçuktan yedi yüz elliyi çıkarınca bir bir milyar yedi yüz elli kalır. BMC 600 eksik vermiş. Birmilyar yediyüz elliden altı yüzü çıkarınca Bir milyar ikiyüzelli milyon dolar kalır. Olay budur...
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23