CHP yine algı peşinde

AK Parti Gaziantep Milletvekili Mehmet Erdoğan, İstanbul seçimlerine ilişkin asılsız iddiada bulunan CHP'li Kaftancıoğlu'na tepki gösterdi.

26 Mayıs 2019 Pazar 13:53
CHP yine algı peşinde

YSK’nın İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçiminin yenilenmesine ilişkin verdiği kararın gerekçelerinden birisi olan ‘Sandık kurulu başkanlarının kamu görevlisi olmayan kişilerden oluşmaması’ hatasını 23 Haziran’daki seçimler için de tekrarladığı öne sürüldü. CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu, 23 Haziran için oluşturulan sandık kurullarında yine memur olmayanların yer aldığı iddiasında bulunmasına AK Parti Gaziantep Milletvekili Mehmet Erdoğan tepki gösterdi.

-AK Parti Gaziantep Milletvekili Mehmet Erdoğan

CHP’nin yine polemik peşinde olduğunu belirten Mehmet Erdoğan, “Sandığa gitmeyen 1 milyon 700 bin İstanbullu kardeşlerimiz var. Bu kişilerin sandığa gidişini önleyici açıklamalar yapıyorlar. Yani bir kargaşa var gibi, bir kaos var havası estirmek. Böylece de kararsızların üzerine tesir etme gayreti içerisindeler” diye konuştu.

Amaç millet sandığa gitmesin

İstanbul bu coğrafyamızın gözbebeğidir” diyen Erdoğan, şöyle devam etti: “Bu şehir üzerinde yeterince oynadılar. Binali Yıldırım gibi çok büyük bir tecrübenin İstanbul’u ciddi bir şekilde geliştireceğine inanıyoruz. Halkın desteğiyle bir an önce görevine başlamalı. CHP de bundan korktuğu için önlemeye çalışıyor. Bu algı operasyonlarını sandığa gitmeyenlerin sayısını çoğaltmaya yönelik bir adım olarak görüyorum.

Yeni Akit Gazetesi

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 26 Mayıs 2019 Pazar 13:53

YORUM YAZ

  • Süleyman Sırrı DinçerSüleyman Sırrı Dinçer29 gün önce
    Bu..Kaftanbilmemneoğlu..denilen kadın..İslam..düşmanı..FİTNECİ..tam..şeytan.

Günün Özeti

Günün Karikatürü

25 Haziran 2019