• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Ceza indirimini haklı buldu... Ersan Şen'in Cemal Metin Avcı sözleri stüdyoda kavga çıkardı

Muhalif söylemleriyle tanınan hukukçu Ersan Şen'in katil Cemal Metin Avcı'ya verilen haksız tahrik indiriminin doğru olduğunu söylemesiyle stüdyo bir anda karıştı.

Yeniakit Publisher
2022-06-25 08:21:00 - 2022-06-25 08:30:08

Muğla'da Pınar Gültekin'i vahşice katleden Cemal Metin Avcı'ya haksız tahrik indirimiyle 23 yıl hapis cezası verilmesinin tartışıldığı Habertürk canlı yayınında ortalık bir anda karıştı. Hülya Hökenek'in moderatörlüğünü yaptığı "Enine Boyuna" programının konuğu olan Ceza Hukukcusu Prof. Dr. Ersan Şen'in "Cemal Metin Avcı'ya verilen haksız tahrik indirimi kararı doğru" sözü sonrası gergin anlar yaşandı. Hülya Hökenek dahil diğer tüm konuklar Ersan Şen'e tepki gösterdi.

"Bunun savunulacak bir yanı yok" diye seslenen Hökenek'e tepki gösteren Şen, "Hülya Hanım ne konuşuyorsun ya" diye çıkıştı. Hökenek ise "Bir kadın yakılarak öldürülüyor, üzerine beton dökülüyor. Daha sonra adam çıkıp ben burada kokoreç pişirdim diyor. Hocam lütfen. Ben kabul etmiyorum" diye cevap verdi.

Şen bunun üzerine "Sonuç kötü olursa olsun, orada karar veren hakimleri ve mahkemeyi yok gömemezsin. Böyle bir hakkın var mı? Ondan sonra mahkemeye gidip nasıl adalet arayacaksın" dedi.

O sırada araya giren Gazeteci Faruk Aksoy ise "Her şey elindeki kağıda göre değil. Kamu vicdanı diye bir şey var. Sen o kadın ölürken nasıl acı çekti biliyor musun" derken, Şen ise Aksoy'a "Duygusal gidiyorsun. Kanun yolu var. Eleştirebilirsin, kızabilirsin yarın bir gün o mahkemelere çıkacaksın. Nasıl kendini savunacaksın. Seni toplum gömdüğü için mahkum mu olacaksın. Sosyal medya mahkemesi olmayın" dedi.

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

Okur

Ersan denen adamdan vallahi sıkıldık yani. Bunun ağzını köpürtüp seçilmiş iktidarı ve milleti eziklemesinden bıktık rtük uyuma gereğini yap.

Doğruya Doğru

Ersan Şen Körü körüne meslektaşlarını koruyor. Hakimler de İnsan içlerinde Moğultayın atadığı solcu Mezhepçisi de var Hükumete düşman olanı da var, gizli Fetöcüsü de rüşvetçisi de var her meslekte olduğu gibi. Yanlış bir sürü kararlar veriliyor gereksiz şekilde davalar uzatılıyor. Sen de bir gün Mahkemeye düşeceksin eleştirme deyip bir de tehdit ediyor. CHP yandaşlığınıda artık gizliyemiyor. Hiç anlamadığı halde Ekonomiden vurmaya çalışıyor. Millet İttifakında Adalet bakanlığına oynadığı çok açık belli.
x

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23