• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Cenazeye on binlerce katılım bekleniyor! Mahmut efendi için yola çıkıyorlar

Büyük İslam alimi, mutasavvıf Mahmut Ustaosmanoğlu’nun cenazesine hem şehir dışından hem de yurt dışından çok sayıda katılım olması bekleniyor.

Yeniakit Publisher
2022-06-23 13:57:00 -
Cenazeye on binlerce katılım bekleniyor! Mahmut efendi için yola çıkıyorlar

Asrı saadet kisvesini çağımızda yaymaya çalışan, çok sayıda talebe yetiştirip hem Türkiye’de hem de yurt dışında ehli sünnet akidesini yayan ve koruyan büyük İslam alimi, mutasavvıf, İsmailağa Cemaati lideri Mahmut Ustaosmanoğlu dâr-ı bekaya göçtü.

Mahmut efendinin torunu Muhammed Fatih Ustaosmanoğlu, sosyal medyadan yaptığı paylaşımda, “Mahmud efendi hazretleri dedem hazreti Allah’a vasıl oldular” ifadelerini kullandı.

Mahmut efendinin vefatının ardından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan da bir taziye mesajı yayınladı. Erdoğan mesajında, “Ömrünü İslam’a vakfeden, ülkemizin manevi rehberlerinden Mahmut Ustaosmanoğlu Hocaefendi’ye Cenab-ı Allah’tan rahmet niyaz ediyor; ailesine, talebelerine ve tüm sevenlerine sabr-ı cemil diliyorum. Mekânı cennet olsun.” ifadelerini kullandı.

Cenazeye büyük katılım bekleniyor

Mahmut efendinin cenazesi yarın Cuma namazını müteakip Fatih Camii’nde kılınan cenaze namazının ardından kaldırılacak.

Cenazeye çok sayıda katılım bekleniyor. Son dönemin en büyük dini şahsiyetlerinden biri olan Mahmut Ustaosmanoğlu’nun cenazesi için İstanbul’un yanı sıra şehir dışı ve yurt dışından da çok sayıda katılım bekleniyor.

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

MAHMUT EFENDI HAZRETLIRINE ALLAHTAN GANI GANI RAHMET DILERIM

ALLAH MEKANI CENNET EYLESIN INSALLAH

İ.ŞAHİN

MEKANI CENNET OLSUN DUA İLE İNŞAALAH
x

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23