Seçim 2019 Sayfası

Çakal Carlos'tan dikkat çeken sözler! "Türkiye’ye Yeni Bir Nizam Gerek"

Baran Dergisi yazarı Çakal Carlos, Türkiye'ye yeni bir nizam gerek başlığıyla kaleme aldığı bu haftaki yazısında, ciddi tespitlerde bulundu.

17 Nisan 2019 Çarşamba 19:19
Çakal Carlos'tan dikkat çeken sözler! "Türkiye’ye Yeni Bir Nizam Gerek"

Müslüman olmadan önce Çakal Carlos namıyla bilinen Salim Muhammet, Türkiye ile ilgili dikkat çeken tespitler içeren bir yazı kaleme aldı. 

İşte Çakal Carlos'un o yazısı;

Türkiye’ye Yeni Bir Nizam Gerek!

Türkiye’de geçtiğimiz hafta seçimler yapıldı. Seçimlerden beklendiği üzere Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın partisi büyük bir farkla birinci olarak çıktı. Buna mukabil Türkiye’nin büyükşehirlerinde belediye başkanlıklarını kazanamadı; bilhassa İstanbul ve Ankara’yı kaybetmesi önemli. Erdoğan’ın ve partililerin nerede hata yaptıklarını iyi düşünüp ona göre hareket etmesi gerekiyor.

Türkiye’de bir çok azınlık grup yaşıyor. Özellikle Kürtler çoğunlukta; fakat Ermeniler ve diğer etnik unsurlar da var. Türkiye Cumhuriyeti M. Kemal tarafından kuruldu. Erdoğan ise Türkiye’nin M. Kemal’den sonra en fazla dikkat çeken lideri ve Türk halkını hakkıyla temsil ediyor. Fakat Türkiye’deki diğer halkların haklarının tanınması hususunda biraz daha esnek davranmalı, bunun getirileri olacaktır. Nitekim Kürtlerin yoğunlukta olduğu Doğu ve Güneydoğu bölgesinde Erdoğan’ın partisi seçimleri kazandı. Bunun çeşitli sebepleri olabilir.

Tam bağımsız bir Türkiye’ye tüm dünyanın her zamankinden daha fazla ihtiyacı var. İnsanlığın düşmanı olan ABD, Türkiye’ye dört bir koldan saldırıyor. Türkiye’nin bağımsızlığı Amerikan halkının dahi faydasına olacaktır. Türkiye’nin Rusya’dan S-400’leri alması gayet yerinde bir hamle ve dolayısıyla ABD’yi rahatsız ediyor. Esasında bu bir ticaret, Türkiye bugün ABD’den değil de Rusya’dan almayı daha kârlı buluyor; fakat Türkiye’nin bu ticareti tam bağımsızlığa da bir adım niteliğinde olacak.

Çok uzaktan, cezaevinden Türkiye’ye destek vermeye çalışıyorum. Venezüellalılar I. Dünya Savaşı sırasında Osmanlı halifesi için gönüllü olarak yardıma gelmiş bir millettir. Ben de bugün Türkiye’nin tam bağımsızlığa kavuşmasını istiyorum. Müslümanlar ve Filistin için bu çok önemli. Erdoğan’dan şunu rica ediyorum; Türkiye’deki herkesi arkana alacak bir düzen kur. Herkesin birbirine saygı göstereceği, herkesin fikirlerini söyleme hürriyetine sahip olduğu, insanların birbiriyle dayanışma içinde olacağı bir düzen. İdeolojik farklılıklar bir kenara bırakılmalıdır.

Venezüella’da bugün ortaya çıkan durum da yukarıda bahsettiklerimin eksikliğinden kaynaklandı. Venezüella ile hâlâ irtibat kuramıyoruz. Bir hakimiyet savaşı yaşanıyor. Artık susuzluk ile mücadele ediyor insanlar. Bunların sebebi sadece hükümetin kötü yönetimi değil tabiî ki, Maduro vatansever bir lider. Hataları oldu; ama emperyalistlerin saldırılarını da unutmamak lazım. Muhalifler Bolivaryan devrimden, Chavez’den ve Maduro’dan rahatsızdı ve ihanet ettiler.

ABD Venezüella’ya operasyon çekerken, Rusya ve Çin ise destek veriyor. Çin’in Venezüella’da ekonomik çıkarları var. CIA bölgede etkinliğini artırıyor. Venezüella’nın bağımsızlığını müdafaa edebilmesi için Meksika, Rusya, Çin, Küba ve Türkiye ile müttefiklik ilişkisi içinde bu mücadeleyi devam ettirmesi gerekiyor. Erdoğan Müslüman Kardeşler ideolojisine sahip olmasına rağmen Venezüella’ya destek vererek, Venezüella halkının haklarını savundu. Venezüella’da mevcut hükümete karşı vatansever bir alternatif yok ve bu işin neticesinde Venezüella bağımsızlığını kaybetme riskiyle karşı karşıya.

Kumandan Salih Mirzabeyoğlu’nun vefatının sene-i devriyesi yaklaşırken Erdoğan’ın Kumandan’ın cezaevinden çıkmasına katkı sağladığını hatırlatalım. Dolayısıyla bu mücadeleye katkı sağlamıştır ve bu mücadele devam edecektir.

Tüm emperyalist saldırılara karşı hem Venezüella, hem de Türkiye zafere ulaşacaktır. Filistin’in mukaddes toprakları Siyonistlere karşı hürriyete kavuşacaktır.

Allahü Ekber!

06.04.2019

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 17 Nisan 2019 Çarşamba 19:19

YORUM YAZ

 • vatanvatan6 gün önce
  GÜZEL İNSAN ALLAH RAZI OLSUN SENDEN bizim gibi işçiler chpkk nin eyt oyununa aldanmasın bak
 • Oğuzsoylu Oğuzsoylu 6 gün önce
  Sen merak etme çünkü Erdoğan kendisi bile merak etmedi ,etseydi fetocuların çocukları Milletvekili olamazdı.
 • nnbnnb7 gün önce
  ak parti RUM TEALİ CEMİYETİNE TESLİM EDİLEMEZ.İBB RUMLARA BIRAKILMIŞTI, VE İBB , akpartiyi içerden sabote etti.
 • Sarı çizmeliSarı çizmeli7 gün önce
  Millet e kendimizi anlatamadik diyor lar sorun asil şu siz milleti anlayamadiniz
 • SabriSabri7 gün önce
  Kılavuzu karga olanın............
 • Mehmet AkifMehmet Akif7 gün önce
  Duzulen hep ayni da düzen değişiyor
 • Abdulcabbar Abdulcabbar 7 gün önce
  Çakalların seni kötülemek için kendilerine layık olan lakabı senin isminin başına koydukları gibihitap etmeyeceğim size..... Sayın carlos , keşke Türkiye’deki her bir insan da Reis kadar, senin kadar idealist olsa ve Reis ve senin kadaryüksek idealleri uğruna hayatını Yoksa İsa idi bu iş çoktan biterdi... ne Emperyal kalırdı,ne de emperyalist ...
 • MetinMetin7 gün önce
  Kolayı var. Çakal Carlosu Cumhurbaşkanı seçelim.
 • mborazmboraz7 gün önce
  KARLOS BİLE ANLADI AKP ANLAMADI BİZ EYT LERİ İŞSİZ BABAYIM YAŞ 52 9330 PRİN GÜN 2020 BEKLİYORUM BİZLER TÜREDİK
 • hasanhasan7 gün önce
  aynen böyle yönetime de çakal carlos gibi bir guru yakışırdı zaten
 • AyseAyse7 gün önce
  Sayin Baskan daga kucaklayiCI dil kullanmali. Ayrica Sayin Albayrak piyasalara guven vermiyor. Sayin Albayrak ozunde cok iyi bir insan olabilir ama toplumda karsiligi olmadığını gozlemliyorum. Malesef Sayin Reis gormezden geliyor. Uzulerek soyluyorum ki kucuk hatalar buyuk sorunlara yol aciyor. Ben sade vatandas olarak gorurken onlarca danışman bunu goremiyor mu? Sayin Albayrak in kendisi ve ailesi bu durumdan rahatsiz olmuyor mu?
 • Süleyman Sırrı DinçerSüleyman Sırrı Dinçer7 gün önce
  Yüreğine..sağlık..Salim..Muhammed..Kardeşimiz.
 • antipaganantipagan7 gün önce
  Carlos bile anladı bizdeki gafiller anlamadı. Türkiye batıdan ithal sistem ve kanunları atıp İslam ile barışık bir nizama geçmeden ne ülke sınırları içinde ne sınırların dışında hak ettiği saygıyı ve ittihadı sağlayamaz. Zaten bir asır süren sarhoşluk bunun doğruluğuna şahit. Bir avuç azınlığı memnun etmek uğruna ne benliğimiz kaldı ne dil ne din. Bu kadar şaşkınlık yetmez mi?
 • mertmert7 gün önce
  Helal olsun sana Selim kardeşim. İnşaallah bu güzel sözlerin bazı vatan hainlerine ders olur.

Günün Özeti

Günün Karikatürü

25 Nisan 2019