• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Burhan Kuzu: Meclis Başkanı olayım dedim, Tayyip Bey bana izin vermedi

Yeni parti kurma hazırlığındaki Ahmet Davutoğlu ve Ali Babacan'a sert eleştirilerde bulunan Burhan Kuzu, kendisiyle ilgili de çarpıcı bir bilgiyi paylaştı. Kuzu, "Ben üç dönemde Meclis Başkanı olayım dedim. Tayyip Bey izin vermedi. Seçimle gelen bir yerdi. Temayül yapıldı en çok oyu da ben aldım" dedi.

Yeniakit Publisher
2019-12-12 10:50:00 - 2019-12-12 11:16:07
Burhan Kuzu: Meclis Başkanı olayım dedim, Tayyip Bey bana izin vermedi

AK Parti'de 4 dönem milletvekilliği yapan eski Anayasa Komisyonu Başkanı Prof. Dr. Burhan Kuzu, tartışma yaratacak açıklamalarda bulundu. Parti kurma hazırlığındaki Ahmet Davutoğlu ve Ali Babacan'a eleştirilerde bulunan Kuzu, kendisiyle ilgili de çarpıcı bir çıkışa imza attı.

"Tayyip bey izin vermedi"

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın herkese bir makam verdiğini bir tek kendisine vermediğini belirten Kuzu, "Ben üç dönemde Meclis Başkanı olayım dedim. Tayyip Bey izin vermedi. Seçimle gelen bir yerdi. Temayül yapıldı en çok oyu da ben aldım. Benimle arasında bir sorunda yok. Ben dobra bir adamım" şeklinde konuştu.

Babacan ve Davutoğlu'na eleştiri

Konuşmasının devamında Babacan ve Davutoğlu'nu eleştiren Kuzu, "Bu isimler makamda iken neden parti kurma çalışmaları içerisinde olmadılar. Makamlarını kaybedince bu işe giriştiler. Ben parti kurmalarını doğru bulmuyorum. Parti kurmak bir çözüm yolu değil, rüzgarın esmesi yani boşluğun olması gerekir. Rüzgar esmezse parti tutmaz, yeni oluşumlarda da bu rüzgarı görmüyorum. Oylar bölünerek bir yere varılamaz" dedi.

Şehir Üniversitesi tartışmaları

Şehir Üniversitesi üzerinden yaşanılan tartışmalara da değinen Burhan Kuzu, "Şehir Üniversitesi iyi eğitim veren bir üniversite. Ancak ortada bir borç var ve bu borç ödenmek zorunda. Bunun sorumlusu Cumhurbaşkanı Erdoğan değil, üniversitenin yöneticileridir" ifadelerini kullandı.

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

alanyalı hasan

Amaçları memleket değil amaçlarıcumhur ittifakının kaybetmesi ne koparsam kar zihniyet bu.maşa bunlar
 • Yanıtla

Ali Faruk TERZİ

Kendi hatırlamyıor belki(!) ama ben hatırlıyorum Kuzunun başkanlık sistemi ile şu andaki çok farklı. Kuzu denetlenebilir bir sistem savunuyordu. Sayın Tayyip bey ise Şimdikini... Türk Tipi Şimdikini savunan; Gelmişine geçmişine bakılmadan meclis başkanı yapıldı...
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23