Bulutlara komşu bir yayla Badara Türkiye’nin en çok ziyaret edilen yaylası Badara Badara Yaylası nerede? Badara Yaylası’nın özellikleri

Deniz, kum ve güneş üçlemesinin yerini artık alternatif turizm alıyor. Alternatif turizmin gözdesi ise hiç şüphesiz yaylalar.

24 Ağustos 2019 Cumartesi 16:15
Bulutlara komşu bir yayla Badara Türkiye’nin en çok ziyaret edilen yaylası Badara Badara Yaylası nerede? Badara Yaylası’nın özellikleri

Gökyüzüyle bütünleşiyormuş hissi veren yükseklikleri, bol yeşilliği ve temiz havasıyla insanın hücrelerini başta sona yenileyen yaylaların içerisinde öyle bir tanesi var ki son yıllarda yerli ve yabancı turistleri gözdesi haline gelmiş durumda. İlgi o kadar yoğun ki Google de en çok aranan yerlerden biri konumunda. Çok merak ettiyseniz hemen paylaşalım Badara Yaylası’ndan bahsediyoruz. Peki eşsiz güzelliğiyle Badara Yaylası nerede?

GÖRENLERİ BÜYÜLÜYOR

Yazın sıcağından bunalan ve serin bir yer ararken harikulade bir doğa manzarasıyla da muhatap olmak isteyenler Rize’de bulunan Badara Yaylasını tercih edebilir. Rize’nin Çamlıhemşin ilçesi sınırları içerisinde bulunan Badara Yaylası Kaçkar Dağları’nın eteğinde yer alıyor. Bu demektir ki muazzam bir oksijen deposu da sizi bekliyor. Yayla içerisinde bulunan minik gölü ve eski tip ahşap evleriyle ünlü Badara Yaylası el değmemiş doğasıyla da ziyaretçilerini büyülüyor.

BADARA YAYLASINA ULAŞIM

Çamlıhemşin ilçe merkezine 42 kilometre mesafesi olan Badara Yaylası’nın Trabzon havalimanına olan uzaklığı ise 249 km’dir. Badara Yaylası’na toplu ulaşım bulunmamaktadır. Özel aracı olmayan ziyaretçiler araç kiralamayı tercih edebilir. Yaylada konaklamak isteyenler ise müşterilerini bekleyen otantik yayla evlerinde kalabilir. Badara Yaylası’nın en önemli özelliklerinden biri de Karadenizi görebilmesidir.

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 24 Ağustos 2019 Cumartesi 16:15

YORUM YAZ

    Günün Özeti

    Günün Karikatürü

    18 Eylul 2019