Seçim 2019 Sayfası

Bülent Arınç: Zannediyorum ki çok yakın zamanda...

TBMM eski Başkanı Bülent Arınç, İstanbul'daki seçim sonuçlarına ilişkin yaptığı açıklamada, "Zannediyorum ki artık çok yakın zamanda YSK, itirazlar ve talepler konusunda kararını verecektir. Bu kararın hem İstanbul'umuza hem de ülkemizin siyasetine faydalı olmasını diliyorum" dedi.

17 Nisan 2019 Çarşamba 16:23
Bülent Arınç: Zannediyorum ki çok yakın zamanda...

Eski TBMM Başkanı Bülent Arınç, AK Parti'nin Yüksek Seçim Kurulu'na (YSK) sunduğu İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçiminin iptali ve yenilenmesi talebiyle ilgili, "Sonucu biraz da sabırla beklemekte yarar var. Zannediyorum ki artık çok yakın zamanda YSK, itirazlar ve talepler konusunda kararını verecektir." dedi.

Hitit Üniversitesindeki bir öğrenci kulübünün söyleşi programına katılmak için kente gelen Arınç, Belediye Başkanı Halil İbrahim Aşgın'ı ziyaret etti.

Yerel seçimlerde AK Parti'den belediye başkanı seçilen Aşgın'ı tebrik ederek görevinde başarı dileyen Arınç, "Başkanımız geçmişten beri bildiğimiz, tanıdığımız ve aynı yolda siyaset yaptığımız arkadaşımızdır. Çorum'a, Çorumlu'ya hizmet etmenin ibadet olduğuna inanıyorum. Çorum, hak ettiği hizmetleri geçmişte başkanlarımız eliyle nasıl aldıysa bundan sonra da daha fazlasını başkanımızdan beklemek hakkımızdır." diye konuştu.

"Şimdi barış işleri yapıyoruz"

Yaklaşık 3 yıl önce aktif siyaset hayatını sonlandırdığını, artık kendisine ait hukuki danışmanlık bürosunda faaliyet gösterdiğini dile getiren Arınç, "Şimdi barış işleri yapıyoruz. Arabuluculuk görevimiz var. Hükümlerin en güzeli sulhtur. İnsanların barışmaya, helalleşmeye, birbirlerinde olan haklarını vermelerine teşvik ediyoruz." ifadelerini kullandı.

Siyasi hayatını kitap haline getirmek için çalıştığını anlatan Arınç, "45 yıla yaklaşan siyaset hayatımın üç kitap olarak yazılmasını arzu ettim. İlki çocukluğum, üniversite hayatım ve milli görüş dönemidir. İkinci kitabımız AK Parti dönemi olacak, 2001-2011 yıllarını kapsayan. Üçüncü kitabımızda 2011'den 2015 yılına, benim bu işleri artık bıraktığım güne kadar Türkiye'nin yaşadığı önemli olayların analizleri yapılacak. Allah kısmet ederse, ömrümüz olursa..." değerlendirmesinde bulundu.

"YSK itirazlar ve talepler konusunda karar verecektir"

Arınç, bir gazetecinin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimleriyle ilgili sorusu üzerine, şunları söyledi:

"İstanbul seçimleriyle ilgili süreç tamamen YSK'nin inisiyatifinde. Yapılan itirazlardan haberimiz var, herkesin haberi var. Sonucu biraz da sabırla beklemekte yarar var. Zannediyorum ki artık çok yakın zamanda YSK, itirazlar ve talepler konusunda kararını verecektir. Bu kararın hem İstanbul'umuza hem de ülkemizin siyasetine faydalı olmasını diliyorum."

Arınç, daha sonra Vali Mustafa Çiftçi'yi ziyaret etti.

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 17 Nisan 2019 Çarşamba 16:23

YORUM YAZ

 • YokYok7 gün önce
  Sanamı kaldı şimdi bugüne dek nomuşmadın da sahiplerin yularınımı sıktı yoksa.
 • şskşsk7 gün önce
  imwlihini yüzü gülüyor. chpye geçerse şaşırmam.
 • YusufYusuf7 gün önce
  Bu şahsı adam yerine koyup hala haber yapıyorsunuz.Acaba yazılacak kitapta arkadaşlarını nasıl sattığı, fetö ile nasıl işbirliği yaptığı da yazacakmı?
 • Mert kaya Mert kaya 7 gün önce
  Adam gibi adam cekilmesini bilen adam temiz adam namaz kilan adam keske bu ulkede zinakarlar sarapcilar kadar senin degerin bilinseydi ama yok hayat bunlar yuzunden kotu yalan dunya ve iyiki olum var bu ahlaksiz zinakar lar cezalarini cekecekler
 • KaanKaan7 gün önce
  Bülent abi bence sen hiç konuşma, seçim öncesi pusuya yatıp tek bir söz söylemedin şimdi ahkam kesme boşver geç dinlen sen Reis yeter hepsine Evelallah
 • JurnalJurnal7 gün önce
  Görmeden Kedinin kuyruğuna bassanız bu ülkede hapse atarlar insanı...Kozmik odadaki bütün sırları ABD ye satsan bu ülkede hiç bir cezası yok! BİR YERLERDEN BAŞINIZI ÇIKARIP HALÂ KONUŞABİLİRSİNİZ YANİ....
 • Resul Resul 7 gün önce
  Erdoğan’ı bu adamlar bitirdi.
 • asas7 gün önce
  sen git önce onun bunun anasının ayağını elini öp
 • gg7 gün önce
  hayırlı oldu arınç hayırlı.acı varmı acı
 • ÇorumluÇorumlu7 gün önce
  Gelme Çoruma.iyi dilekte bile bulunma

Günün Özeti

Günün Karikatürü

25 Nisan 2019