Böyle uyardı: Erdoğan'ın canına kast ederler

Star gazetesi yazarı Ardan Zentürk, bugünkü yazısında emperyalist güçlerin Başkan Erdoğan'ı ölüme sürükleyebileceği konusunda uyarılarda bulundu. Zentürk, "Meselemiz bitmedi, emperyalizm ölümcül, büyük bir saldırıya hazırlanıyor" dedi.

11 Şubat 2019 Pazartesi 18:20
Böyle uyardı: Erdoğan'ın canına kast ederler

Star gazetesi yazarı Ardan Zentürk, bugünkü köşesinde, "UYARIYORUM: Başkan’ın canına kast ederler" başlıklı dikkat çeken bir yazı kaleme aldı.

Ardan Zentürk, emperyalizmin saldırılarından bahsettiği yazısında, Mustafa Kemal'in tedavi edilmediğini, ölüme sürüklenmiş bir lider olduğunu iddia etti. Emperyalizmin Cumhurbaşkanı Erdoğan'a da suikaste yönelebileceğini ifade eden Zentürk, "Meselemiz bitmedi, emperyalizm ölümcül, büyük bir saldırıya hazırlanıyor" dedi.

Emine Erdoğan'a seslendi

"Sözüm, tam bu noktada, Emine Erdoğan’a: Gazi, yalnız bırakılmış bir adamdı, bir sağlık saldırısına açık hale getirilmişti, çok şükür, siz oradasınız, lütfen, Başkan’ın yediğinden içtiğinden elinizi asla eksik etmeyin" diyen Zentürk, "Emperyalizm bu kararlı direnişi sergileyen lidere iki yönden saldırır: 1- 31 Mart seçiminde tökezlemesini bekler, Truva atlarına kurduracağı yeni partiler üzerinden yıkmaya çalışır, 2- Bunu başaramayacağını anladığı an, suikaste yönelir" diye belirtti.

Ardan Zentürk'ün yazısı şu şekilde:

"Türkiye, tarihsel döngü içinde, bir kez daha 10 Kasım 1938 saat 09.04’e geldi mi, evet!.. Halifenin topraklarını tıpkı Selahaddin Eyyübi gibi Haçlı’nın kirli postalından temizlemiş Mustafa Kemal'in son nefesini vermesinden bir dakika öncesindeyiz.

Onun ölümünden sonra, bu ülkenin 12 Temmuz 1947’de İsmet İnönü’nün imzaladığı Türk-Amerikan İkili Askeri İşbirliği Anlaşması ile Amerikan mandasına dönüştürüldüğünü biliyoruz. (Mustafa Kemal tedavi edilmemiş, ölüme sürüklenmiş bir liderdir.)

İlk saldırısını Erdoğan ameliyata girerken 7 Şubat 2012 MİT Krizi ile yapan küresel vesayeti 15 Temmuz’da püskürttük.

Meselemiz bitmedi, emperyalizm ölümcül, büyük bir saldırıya hazırlanıyor.

Sözüm, tam bu noktada, Emine Erdoğan’a: Gazi, yalnız bırakılmış bir adamdı, bir sağlık saldırısına açık hale getirilmişti, çok şükür, siz oradasınız, lütfen, Başkan’ın yediğinden içtiğinden elinizi asla eksik etmeyin…

Mücadelenin en kritik anındayız…

Çünkü, Erdoğan, emperyalizmin o algı saldırısına teslim olmadı, İnönü’nün Sovyet tehdidi karşısında yaşadığı panik halini yaşamadı. 'Batıdan koparsan Rusya’nın hakimiyetine girersin' şantajına kulak asmadı. (Rusya’dakilere de uyarı: O Siyonist lobinin paralı uşaklarına hakim olun, patırtı çıkmasın.)

İlk istihbarat gemimiz Ufuk’un denizle buluşma töreninde söylediği şu sözlerin önemi büyük:

Bunların yegane amacı Türkiye'yi ekonomide IMF'ye, diplomaside batıya, savunma sanayisinde de belli başlı devletlere mahkum etmektir. Bu anlayış sahipleri bizim gözümüzde Türkiye'yi içeriden çökertmeye çalışan Truva atlarıdır.

Emperyalizm bu kararlı direnişi sergileyen lidere iki yönden saldırır: 1- 31 Mart seçiminde tökezlemesini bekler, Truva atlarına kurduracağı yeni partiler üzerinden yıkmaya çalışır, 2- Bunu başaramayacağını anladığı an,suikaste yönelir.

Liderin geleceği asla tartışılamaz…

Emperyalist baskının gücünü görüp, 'Erdoğan’sız Türkiye' zemininde 'yangından ne kurtarılırsa kardır' mantığına yönelmek büyük hatadır.

Bu, Erdoğan’a yakın isimlerde, geleceği kurtarma gayreti ile öne çıkarılan iyiniyetli bir panik olabilir, ölümcül hatadır.

Liderin olduğu yerde liderin geleceği asla tartışılmaz.

Bakın, deneyimli siyaset adamı Devlet Bahçeli’ye… Erdoğan’ın geleceğini bırakın tartışmayı, kapı gibi arkasında duruyor.

(Yakında, ayaklarını Selçuklu-Osmanlı zeminine basan muhafazakar siyaset ile laik-milliyetçi hareketin ittifakına, Amerikan-İngiliz emperyalizminin borazanı bazı cemaat liderlerinden(!) tepkiler gelecektir, geçiniz, anladık o cemaatleri.)

Saadet ve Demokrat Parti’lerde yaşanılan hareketlilikleri izliyorum, yapmayın, o boşluk doğmayacak.

Emperyalizmle mücadelede 'acaba Erdoğan denklemden çıkarsa, biz ne yapabiliriz' diye bir düşünce asla yoktur.

Erdoğan’la, 2004’e kadar yakın değildik, aramızdaki görüş ayrılıklarını koruyarak yola çıktık, 2009’daki 'one minute'ten sonra dostluğumuz anti-emperyalist ittifaka dönüştü, Erdoğan’ın arkasına dolanmaya çalışanı, 'onun olmadığı yerde biz şurada olalım' diyeni bugünkü sıfatı ne olursa olsun, takip eder, yakasına yapışırım.

Her yaptığında mutabık mıyım, hayır, ama Mustafa Kemal'in ölümünden sonra kaybettiğimizi geri almakta kararlı olduğunu biliyorum, bu benim için tarih önünde yeterlidir, asla yedirmem.

Anlayan anladı beni…

Amerikan emperyalizmiyle mücadelemiz beka meselemizdir.

Rusya’nın hegemonyasına falan girecek değiliz, len, gidin işinize…

Tam bağımsız Türkiye için yola çıktık, Halife’nin şehit kanıyla yıkanmış temiz topraklarını Haçlı’nın kirli postalından temizlemekte kararlıyız…

Çevir evladım bu yazıyı, geç Washington ile Londra’ya… Bir kopyasını da Moskova okusun…"

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 11 Şubat 2019 Pazartesi 18:20

YORUM YAZ

 • nostaljinostalji8 ay önce
  Ya dalga geçmeyinsayın Akit yorumcularıABD li büyük adamlar ne diyorsa zaten Recep bey yerine getirmiyor mu? Rahip JOHNSON u bırak dediler de Rahip salınmadı mı? Şimdi nerede? ABD de neyle gitti? Ucakla .Kim sağladı serbest kalmasını? Neden böyle bir şey yapsınlarki? Ne gereği var? Salak mı bu NATO lu emperyalistler. Böyle bir müttefiki nasıl bulurlarsonra?
 • Abdullah Abdullah 8 ay önce
  Başkanın kılına bir zarar gelirse dünyayı onlara dar ederiz. İnşallah bir daha böyle bir işe kalkışmazlar.
 • NADİYEalıcı NADİYEalıcı 8 ay önce
  Çok çokgüzel ifade edilmis.. kutlarim...
 • cemcem8 ay önce
  ergenekoncu ardan zentürk bu aralar sık sık aba altından sopa göstermeye başlamış. sonu hayrolsun
 • Erdan Zentürke canı fönülden katılıyor Bir Üvatandaş olarak benimde vüyük şüphelerim var Açık havada Başkanın konuşmasından rahatsızlanıyor Erdan Zentürke canı fönülden katılıyor Bir Üvatandaş olarak benimde vüyük şüphelerim var Açık havada Başkanın konuşmasından rahatsızlanıyor 8 ay önce
  Erdan Zentürkün fikirlerine katılıyorum Bir Varandaş olarak benimde büyük şüphelerim bahele hele Açık havalarda konuşmasından çok rahatsızım hatta içtiği sudan şüpheleniyorum dua ediyorum inşallah bir şeyler olmaz imanın her sabah namazında Bşkana dua ederim çünkü sabah namazı dahada kutsal sayılır kanaatindeyim Allah Başkanımıza uzun ömürler versinAllah Başkanı koruduğunda çok eminim çünkü Başkana Allah göstermesin bir şey olursa Ümmetin çiğeri dağlanır kahır olur, Umutları söner ,Allah Allah Allah korusun yarabbi,,Allaha Emenet olun,,Vesselam,,
 • MilletMillet8 ay önce
  BEN HER ZAMAN SÖYLÜYORUM REİSİN ETRAFINDA MIŞ GİBİ YAPAN ASLINDA TÜRK VE MÜSLÜMAN OLMAYAN VE FAKAT ÖYLE GÖRÜNENLERE ÖZELLİKLE DE DOKTORLARA DİKKAT EMEK LAZIM ÖYLE İLÇE YADA KÖYLERİMİZ VARKİ BAKIYORSUN PADİŞAH MÜFETTİŞLERİ İLE TAMAMININ ERMENİ YADA RUM DÖNMESİ OLDUĞU BELGELİ. İŞTE BÖYLE YERLERDEN ADAM ALINMAMALI. YANLIŞ ANLAŞILMASIN ADI SOY ADI BELLİ RUM VE ERMENİ VATANDAŞLARIMIZI KASTETMİYORUM. DERDİMİZ MIŞ GİBİ YAPANLARLA DIR. BANA GÖRE VAR .ARAŞTIRILMALI BAKARSIN BİR ERMENİDÖLÜ ÇIKAR
 • Abdulcabbar Abdulcabbar 8 ay önce
   sıkıyorsa elinizden geleni yapın...Bu dünyayı bu ülkenin yiğitleri size cehennem eder...Bizi, satın aldığınız sözde müslümanlarla karıştırmayın...
 • Anti emperyalistAnti emperyalist8 ay önce
  Emperyalizmin bir liderin canına kast etmesi için o liderin toprak reformu yapması lazım,yani demokratik devrim,toprak ağalığını bitirip,mecliste millet vekili olmasını engellemesi örneğin.ağır sanayi oluşturması,makina yapan makina.öyle hayal ürünü,fabrikasının arsası bile bilinmedik,tankların,teyyarelerin,arabaların hikayesi değil,gerçeğini yapması.kompradorların ortakları yabancı sermayeyi ülkeden kovası mesela.doğal gazımızı,petrolümüzü,kömürümüzü,bor madenimizi kullandırması.baş emperyalist ABD,bin malatyadaki radar üssünü incirlik üssünü kaldırması lazım.bizi küresel kapitalizmin kucağından kaldırıp bizi pazar olmaktan çıkarması lazım,yani reyisimize birşey yapmalarına gerek yok
 • MuratMurat8 ay önce
  Seçim yaklaşıyor artık böyle yalanları millete yedirirler. 21.yüzyılda tarım ülkesi Türkiyesinden tanzim satış kuyruklarını yazın milleti 17 yılda kuru soğana muhtaç edenleri yazın.
 • AbdullahAbdullah8 ay önce
  Seçim geldi kömplo teorileri hortladı yine.
 • salihsalih8 ay önce
  Boeing 747 uçağı ile uçan Reis, mercedes araçlar , hermes çantalarvs.. nasıl emperyal/ Kapitalist sistemle mücadele edebilir veya O uçağı üretenler neden Reisin hayatına kast etsin?
 • sarı namıksarı namık8 ay önce
  Sayın Zentürk.Olayları yanlış algıladığını/veya yanlış yorumladığını/veya en merkezi gerçekleri göremediğini düşünüyorum,bu görüşünde samimi isen.Sen inan,Batı dan herhangi bir zarar gelmez.Çünkü herşey tıkırında gidiyor,tıkırında...
 • Ahmet ÇUBUKLU Ahmet ÇUBUKLU 8 ay önce
  BOYLE DIYE DIYE SEKER TEKEL SEKA TUPTAS PETKIM TELEKOM TANK PALET V.S V.S GAVURA SATILDI DOMOTES BIBERE DÜŞTÜK YOLLARA DÜŞENLER HATIRINA HAK UGRUNA DOGRU OL
 • Ramazan Ünsal Ramazan Ünsal 8 ay önce
  1950 de adnan menderes ulkeyi natoya sokmuş o tarihden beri amerikanin usagiyiz
 • Kürşad YALÇIN Kürşad YALÇIN 8 ay önce
  Onun için BOP ortağınız amerika
 • ESKI AK PARTILIESKI AK PARTILI8 ay önce
  Bir sey olmaz 17 yildir aynı laflar ile oy verdim kim o emleryalist güçler muttefigimiz amerikami dostumuz tramp mi putin mi vatikanda ailecek pozlar verip saray actigimiz PAPA mi mavi marnara sehitlerini dakkada sarıp dost ilan ettigimiz israil mi BOP mu ????

Günün Özeti

Günün Karikatürü

24 Ekim 2019