• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Bomba iddia! 'Savaşa mola verildi, Azerbaycan orayı da alacak'

Ulusal Güvenlik Servisi eski Başkanı David Shahnazaryan, Azerbaycan ile Ermenistan arasında yaşanan savaşın henüz bitmediğini Azerbaycan'ın Zangazur'u da alacağını iddia etti.

Yeniakit Publisher
2020-11-24 10:12:00 -
Bomba iddia! 'Savaşa mola verildi, Azerbaycan orayı da alacak'

Azerbaycan tarafından ağır mağlubiyete uğrayan ve Dağlık Karabağ bölgesinden geri çekilmek zorunda kalan Ermenistan'da hükümete yönelik eleştirilerin ardı arkası kesilmiyor.

Son olarak Sputnik Ermenistan'a konuşan ve Ermenistan Başbakanı olarak görev yaptığı ilk günden itibaren Nicole Pashkina'nın istifasını talep ettiğini dile getiren Ulusal Güvenlik Servisi eski Başkanı David Shahnazaryan, Ulusal Güvenlik Servisi, kolluk kuvvetleri ve orduda güç yapılarının kasıtlı olarak dağıtıldığını ve devlet mekanizmasında çok sayıda yasadışı süreçlerin gerçekleştiğine vurgu yaptı.

Tarihteki en trajik olaylardan biri

Paşinyan'ı, savaşa neden olacak şekilde amaçlı ve tutarlı bir politika izlediği konusunda uyardığına da değinen Shahnazaryan, şu an Ermenistan'ı başına gelenlerin tarihindeki en trajik olaylardan biri olduğunu kaydetti.

Savaşı acemi siyasiler yöneltti

Shahnazaryan röportajda, savaştaki hataların, cepheyle ilgili yanlış bilgilerin, orduya generaller de dahil olmak üzere yapılan siyasi baskıların, savaşın siyasi acemiler tarafından yönetilmesinden kaynaklı gerekli adımların zamanında atılmamasının ve teknik zayıflıkların utanç verici bir yenilgiye yol açtığından da bahsetti.

Savaşa mola verildi

Paşinyan ve ekibinin şu anda bile iktidardan vazgeçmek istemediğine ve siyasi zulümün bitmediğine de değinen Shahnazaryan, ''Toplumumuz savaşın bittiğini düşünüyor. Aslında, savaş bir mola olarak ilan edildi. Ama savaşın asıl teması Zangazur. Azerbaycan Zangazur'u da alacak.'' dedi.

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

Cino

Siz saldirin
 • Yanıtla

Cino

Siz saldırın sürekli Türkleri öldürün Türk topraklarını işgal edin o zaman sorun yok. Ne zaman ki Türkler topraklarını kurtarsınlar böyle trajedi görülmedi yaygarası. Hristiyansiniz diye her türlü namussuzlugu müslümanların üzerinde yapma hakkına sahip değilsiniz. Siz zaten ne yalan söylerseniz söyleyin size canı gönülden inanmaya hazır batı asya hristiyanları var onun için trajedi demenize gerek yok ikinci soykırım deyin gitsin.
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23