• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0
 • VAV TV CANLI YAYIN

Bir tekzipte 3 yalan! Şişli Belediyesi, Akit’i yalanlamak isterken, haberimizi doğruladı

Akit’in 20 Şubat Cumartesi günü manşetten verdiği ‘Şişli Belediyesi’nden İmamoğlu tipi soygun’ haberi, Şişli Belediyesi’ni panikletti. Sanatçılarla online söyleşi için adrese teslim yapılan ama söz verilen tarihte gerçekleştirilmeyen ihaleyi savunmaya kalkışan CHP’li belediye, gönderdiği tekzip metniyle bir yandan haberimizi doğrularken, diğer yandan 3 yalanı ifşa etti.

Yeniakit Publisher
2021-02-26 09:28:00 - 2021-02-26 09:29:54
Bir tekzipte 3 yalan! Şişli Belediyesi, Akit’i yalanlamak isterken, haberimizi doğruladı

Akit’in 20 Şubat Cumartesi günü manşetten verdiği ‘Şişli Belediyesi’nden İmamoğlu tipi soygun’ haberi, Şişli Belediyesi’ni panikletti. Sanatçılarla online söyleşi için adrese teslim yapılan ama söz verilen tarihte gerçekleştirilmeyen ihaleyi savunmaya kalkışan CHP’li belediye gönderdiği tekzip metniyle bir yandan haberimizi doğrularken, diğer yandan kendilerinin 3 yalanını ifşa etti.

“Online” sohbeti “çektik” dediler

Akit’in dürüst, ilkeli ve belgeli haberleri, maskeleri düşürmeye devam ediyor. CHP’li Şişli Belediyesi’nin gazetemize gönderdiği tekzip metni haberimizin içeriğini doğruladı.

Gazetemizin resmi ihale metnine dayandırdığı haberde, söz konusu etkinliğin online yani canlı olarak yapılacağı belirtilirken, belediye tarafından sorumlu müdürümüze gönderilen metinde, “Çekimler Nazım Hikmet Kültür Evi’nde gerçekleştirilmiş, yine sözleşmede belirtildiği üzere ilgili çekimlere ait kayıtlar idare tarafından teslim alınmıştır” ifadelerine yer veriliyor.

Yine ihale metninde etkinliğin 10-15 Şubat tarihleri arasında 5 gün boyunca yapılacağı belirtilirken, gönderilen tekzipte ise, ihale metninde hiç bahsedilmeyen şu ifadeler yer alıyor:  “Tarafımızca ihalesi gerçekleştirilen çekimler 27-28 Şubat 2021 ve 6-7 Mart 2021 tarihlerinde belediyemiz sosyal medya hesaplarından yayınlanmak üzere planlanmıştır.”

Beş günü dörde indirdiler

İhale metniyle gönderilen tekzip metni arasındaki skandallar bu kadarla da sınırlı kalmıyor. İhale sözleşmesinde 5 gün olarak belirtilen etkinlik, “27-28 Şubat 2021 ve 6-7 Mart 2021 tarihlerinde belediyemiz sosyal medya hesaplarından yayınlanmak üzere planlanmıştır” denilerek 4 gün olduğu itiraf ediliyor. Yine tekzip metninde, ihaleyi alan firmanın 1 yıllık olmadığı ve 3 yıllık olduğu ifade edilmesine rağmen, ihaleyi alan Sina Prodüksiyon adlı şirketin İstanbul Ticaret Odası kayıtlarında 9.05.2019 tarihinde kurulduğu açıkça görülüyor.

Ayrıca, Sina Prodüksiyon adlı şirketin web sitesindeki “hakkımızda” bölümünde de şirketin faaliyete geçtiği tarih olarak 2019 yılından bahsediliyor. Şişli Belediyesi Hukuk Müşavirliği tarafından gönderilen ve tarafımıza saldırılan metindeki çelişkiler ise gerçeğin kendi ağızlarından teyiti niteliği taşıyor.

 

Yeni Akit Gazetesi

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

Putsavar

İŞTE SIRF BU YÜZDEN BİLE KANAL İSTANBUL ŞART Kİ ŞART.KİM Kİ İTİRAZ EDİYORR BİLİN Kİ EMİN OLUN Kİ SİYONİST ZİNACI İŞİ GÜCÜ RANT ALKOL ZIKKIMLANMAK OLAN AYYAŞ CAAAAHAAAPELİDİRRR.REİSİM EMRETTİ KAAANAAALLLL İSTAAANBULLLL YAPILAACAAKKKK.NOKTA.
 • Yanıtla

b.turgut

chp taktik değiştirdi yeni taktiği şu. kendisi çalıyor, karşısındakine hırsız diyor. kendileri tecavüz ediyor, karşısındakine tecavüzcü diyor. Terörü destekliyor, teröristin katliyamını karşısındakine yüklüyor. vs Kasıtlı şekilde yalan ve iftirayla bombardıman yapıyorlar ki karşısındaki bir yalana cevap verene kadar chp birsürü yalan ve iftira daha yapıyor böylece karşısındakinin cevabı gölgede kalıyor.
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23