Binali Yıldırım: Siz görevinizi yaptınız ama biz yapamadık, şimdi hak yerini bulacak

AK Parti İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Binali Yıldırım, "Siz gittiniz oylarınızı verdiniz. Görevinizi yaptınız. Allah sizden razı olsun ama biz görevimizi layıkıyla yapamadık. Oyların iç edilmesine mani olamadık ama en azından bu yolsuzluğu, bu hileyi ortaya çıkardık ve şimdi tekrar söz milletin diyoruz." dedi.

20 Mayıs 2019 Pazartesi 01:00
Binali Yıldırım: Siz görevinizi yaptınız ama biz yapamadık, şimdi hak yerini bulacak

AK Parti İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Binali Yıldırım, Yenikapı Ramazan etkinlikleri alanını ziyaret etti. Yoğun ilgiyle karşılaşan Yıldırım, vatandaşlarla sohbet etti ve hatıra fotoğrafı çektirdi. Yıldırım daha sonra etkinlik alanındaki motosiklet gösterisini izledi.

Alanda vatandaşlara hitap eden Yıldırım, ramazanın bereket, rahmet ve günahlardan arınma ayı olduğunu söyledi.

Bu mübarek ayda, İslam coğrafyasında devam eden şiddet, savaş ve her türlü fenalıkların son bulmasını Allah'tan niyaz eden Yıldırım, "Türkiye, sadece Anadolu topraklarından ibaret değil. Türkiye'ye gönül bağı olan kardeşlerimiz var. Türkiye ayakta olursa onlar geleceğe ümitle bakıyor. İşte bunun için Türkiye hedef ülkedir. Türkiye'ye karşı şer güçlerin oyunları hiçbir zaman bitmiyor." diye konuştu.

15 Temmuz darbe girişiminin hatırlanması çağrısında bulunan Yıldırım, 100 yıldır bu topraklarda mücadelenin devam ettiğini söyledi.

1. Dünya Savaşı'ndan sonra 19 Mayıs 1919'da İstanbul başta olmak üzere bütün Anadolu topraklarının işgal edildiğini anlatan Yıldırım, şöyle konuştu:

"Hedef Osmanlı'yı yok etmek, bu milleti esaret altına almak. Biz tarih boyunca coğrafyamız, vatanımız, bayrağımız değişmişse de asla hür ve bağımsız bir devlet olma hedefimiz değişmemiştir. Hiçbir dönemde esarete girmiş bir millet değiliz. Hürriyet, istiklal, bayrak, toprak, bizim için en kutsal değerdir. Bugün 19 Mayıs, İstiklal mücadelesinin başlangıcının 100. yıl dönümü. Cumhurbaşkanımız ve bütün devlet ricali Samsun'da. 100 yıl önce yakılan meşalenin anısına İstiklal mücadelesinin ruhunu tekrar yaşatmak için oradalar. Bu topraklar için çok büyük bedel ödedik, şehitler verdik, gazilerimiz oldu. Can verdik ancak bayrağı yere düşürmedik. Ezanları dindirtmedik, bayrağı indirtmedik en son 15 Temmuz'da alçaklara, içimize sızan hain FETÖ'cülere hak ettikleri cevabı verdik. 15 Temmuz gecesi Cumhurbaşkanımızın çağrısıyla meydanları dolduran siz değerli kardeşlerimize, bu aziz milletin evlatlarına o gece büyük kahramanlık destanı yazdığınız için teşekkür ediyorum. Böyle bir milletin evladı olmaktan gurur duyuyorum."

"Her şey daha da iyi olacak"

Seçimlere değinen Yıldırım, şunları kaydetti:

"31 Mart'ta bir olay yaşandı biliyorsunuz. Türkiye'de seçimler oldu ancak İstanbul seçimi bitmedi. Şimdi bakın, bir önemli söz var. Seçim, sandığa atılan oylarla değil, sandıktan sayılan oylarla kazanılır. İşte biz bunu 31 Mart'ta yaşadık. Siz gittiniz oylarınızı verdiniz. Görevinizi yaptınız. Allah sizden razı olsun ama biz görevimizi layıkıyla yapamadık. Oyların iç edilmesine mani olamadık ama en azından bu yolsuzluğu, bu hileyi ortaya çıkardık ve şimdi tekrar söz milletin diyoruz. Milli iradenin diyoruz. Söz sizin diyoruz. 23 Haziran'da, 31 Mart'ta yaşananların hesabını sandıkta soracak mıyız? Hak yerini bulacak mı? Allah sizden razı olsun. Her şey daha da iyi olacak. İstanbul sizinle güzel. 23 Haziran'da hak yerini bulacak. İstanbul kazanacak."

"Mutlaka ve mutlaka sandığa gideceğiz"

Herkesin seçim günü sandığa gitmesini ve oy kullanmasını isteyen Yıldırım, "Mutlaka ve mutlaka sandığa gideceğiz. Gitmeyen komşularımızı, kardeşlerimizi de mutlaka bulup götüreceğiz. Biz Türkiye üzerinde oynanmak istenen oyunlara geçmişte Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın liderliğinde nasıl hak ettikleri cevabı verdiysek şimdi de inşallah 23 Haziran'da bu işi tekrar milli iradenin hilesiz, hurdasız, çalıntısız bir şekilde gerçekleşmesi için elimizden gelen gayreti göstereceğiz." şeklinde konuştu.

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 20 Mayıs 2019 Pazartesi 01:00

YORUM YAZ

 • galipgalip29 gün önce
  diyelim ki AK Parti'nin adayına verecek gibi anladığı seçmene büyükşehir pusulasını vermiyor" dedi.BinAli Yıldırım ı nsözü.bu sözden ne anlarsınız yazarsanız sevinirim.
 • serhatserhat29 gün önce
  ne verdin ki seçim sonuçlarının deyişmesini bekliyorsunuz.....vakıflara akrtardıgınız paralar eyt yi çözüyor size gelince paravar garip halka gelince haklarımızı vermemek için yasalar geriye dönük yürütülüyor...... kimse kusura bakmasız.... istanbulda bir milyon eyt li oyu var..... ve akp ye veya mhp ye bu oylar gitmeyecekartık hiç gitmeyecek istanbul yeni kapı mitinginde eyt 2 milyonu aşacak.... herkez görecek eyt lilerin gücünü akp hem istanbulu hemde peşine türkiyeyi kaybedecek eyt verilmezse
 • Misafir69Misafir6929 gün önce
  Memleket kuru bir soğana muhtaç binali gelmiş daha güzel olacak diyor.Allahtan diğer haber kanallarını okuyup binali efendinin. Akp hükümeti döneminde aldığı gemiciklerin nasıl zengin olduğunun bilincindeyiz.oğlu singapurda lüx otellerde kumar oynasın biz burada ete süte soğana hasret aç sefil bir şekilde sürünelim sonra elimizde kalantek kozumuz zavallı oyumuzu almak için göstermelik yerde oturup çorba içsin.
 • terör seviciler, hainler kimterör seviciler, hainler kim29 gün önce
  Hilemi? Anlaşılan HDPden gelecek oylar. Anlaşılan milletin Beka sorunu yok. İktidarın Bekaret sorunu var.
 • hallaci mansurhallaci mansur29 gün önce
  eger binali beyin dedigi gibi ise vay vay vay hem de ne vay, chpli ler süper zekali karsidan gelenlerin yüzünden anliyorlar akp mi chp mi,buna karsi da akp liler geri zekali kus beyinli , hem chplilere nereye oy atacaklarini belli ediyor ,hem de sandik basinda salak salak oturuyorlar heheheheh
 • BekiroburnuBekiroburnu29 gün önce
  Nasıl oluyorsa da bir zarfın içindeki dört oydan sadece Büyükşehir ait oyu fetöye çaldırıyorsunuz bu memleketi polisi jandarması YSK sı devlete bağlı değilmi devleti iktidar idare etmiyormu .
 • EytEyt29 gün önce
  Eyt.....hak ergeç yerini bulur....Eyt diyoruz..... inşallah siz de eyt yi anlarsınız.. bir an önce

Günün Özeti

Günün Karikatürü

18 Haziran 2019