• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Bilim Kurulu üyesi Prof. Dr. Tevfik Özlü uyardı: Buna hazır olun!

Sağlık Bakanlığı Koronavirüs Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Tevfik Özlü, ölümcül salgına ilişkin vatandaşları uyardı. Özlü, "Zaman vermek hoş olmuyor. İki üç haftalık süreç çok önemli. Evden çıkmayalım. Çin'de 2 ayda düşüş gözlendi. Türkiye o aşamaya gelmedi, yükselme dönemindeyiz. Bizde hızlı bir artış olduğu görülüyor. Alınan yeni önlemler faydalı olabilir. Uzun süre evde kalmaya hazır olun. Bu süreç biraz uzayabilir. Evde mutlu olmaya çalışın." dedi.

Yeniakit Publisher
2020-04-10 12:41:00 - 2020-04-10 12:43:55
Bilim Kurulu üyesi Prof. Dr. Tevfik Özlü uyardı: Buna hazır olun!

Son dönemde yaptığı açıklamalar ve uyarılarla gündeme gelen Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Tevfik Özlü, koronavirüs salgınına yönelik merak edilenleri kendine ait youtube kanalında cevapladı.

"Bu süreç ne kadar devam edecek?" şeklindeki soruya dikkat çeken bir cevap veren Özlü, vatandaşlara önemli tavsiyelerde bulundu.

"Uzun süre evde kalmaya hazır olun"

Prof. Dr. Özlü, "Zaman vermek hoş olmuyor. İki üç haftalık süreç çok önemli. Evden çıkmayalım. Çin'de 2 ayda düşüş gözlendi. Türkiye o aşamaya gelmedi, yükselme dönemindeyiz. Bizde hızlı bir artış olduğu görülüyor. Alınan yeni önlemler faydalı olabilir. Uzun süre evde kalmaya hazır olun. Bu süreç biraz uzayabilir. Evde mutlu olmaya çalışın." değerlendirmesinde bulundu.

"İnsanlarla tokalaşmaya korkacağız"

Ayrıca koronavirüs salgını sonrası yaşanacağını düşündüklerini de aktaran Özlü, "Kovid sonrası yaşam değişecek. İnsanlar her yere dokunamayacak. İnsanlarla tokalaşmaya korkacağız. Daha çok evimizde oturacağız. Dijital hayata daha çok yöneleceğiz." öngörüsünde bulundu.

 

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

turgut

PEKİ BU ESNAF NE YAPACAK İŞÇİ GİBİ DEVLETTEN PARADA ALAMIYOR, BİR TARAFTAN MESAJDAN ELEKTRİK SU DOĞALGAZ VE CEP FATURALARI GELİYOR, NE YEYİP NE İÇECEKLER BİRAZDA KÜÇÜK ESNAFI DÜŞÜNÜN EN ÇOK ETKİLENENLER BUNLAR.
 • Yanıtla

ByMetiN

Ulan amma ağladınız ha Yıllardır bu milletten para kazanıyorsunuz. 3 4 ay cepten yiyin ölmezsiniz.
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı