• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Biden imzayı attı: Yüzlerce asker gönderilecek

ABD Başkanı Joe Biden, Donald Trump'ın askerlerini büyük oranda çektiği Somali'ye yeniden yaklaşık yüzlerce asker konuşlandırılması için karar imzaladı.

Yeniakit Publisher
2022-05-16 22:29:00 -
Biden imzayı attı: Yüzlerce asker gönderilecek

New York Times gazetesinin konuya yakın kaynaklara dayandırdığı haberine göre, Biden, Trump döneminde Amerikan askerlerinin büyük oranda çekildiği Somali için yeni bir adım attı.

ABD Savunma Bakanlığının (Pentagon) talebi üzerine Somali'de Özel Operasyonlar'a bağlı yaklaşık yüzlerce askerin görevlendirilmesi için gereken yetkiyi imzalayan Biden, söz konusu kararda terör örgütü Eş-Şebab'ın liderlerini de hedef aldı.

Beyaz Saray Ulusal Güvenlik Konseyi Sözcüsü Adrienne Watson da söz konusu adımı New York Times'a yaptığı açıklamada teyit ederek, böylece Eş-Şebab'a karşı daha etkili mücadele edilebileceğini kaydetti.

Trump döneminde bölgeden yaklaşık 700 ABD askerinin çekildiğine işaret eden yetkililer, söz konusu kararla bölgeye yeniden 450 civarında asker konuşlandırılmasının planlandığını aktardı.

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

İsmail

İstediği kadar yüzlerce veya binlerce Coni göndersin yahudi uşağı ABD keferesi! Nafile!! Keza Somali'de, tıpkı Afganistan'da Taliban mücahitlerinin yaptığı gibi İslam Nizamını yani Şeriatı tesis etmek isteyen Eş Şebab mücahitleri, hepsini gebertecek biiznillah!!! Angaje ettikleri münafık köpeklerden oluşan merkezi Somali ordusu ve hükümetinin desteği de boş, zira Mücahitlerin arkasında ALLAH SVT var!!!! La havle vela kuvvete illa billa aliyhil azim. HasbünAllah ve niğmel vekil.....

Mesut GÜL

"Yaklaşık yüzlerce asker"?
x

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23