Bayrağı indirilen Yunan iyice çıldırdı

SAT komandolarının Didim açıklarına dikilen Yunan bayrağını indirmesi Yunanistan'ı çılgına çevirdi. Yunan Adalet Bakanı Stavros Kontonis, Yunanistan'da bulunan 8 darbecinin Mayıs ayında serbest kalabileceklerini dile getirdi.

16 Nisan 2018 Pazartesi 16:40
Bayrağı indirilen Yunan iyice çıldırdı

Yunan Adalet Bakanı Stavros Kontonis, 24/7 radyosuna yaptığı açıklamada, Yunanistan'da bulunan 8 darbecinin Mayıs ayında serbest kalabileceklerini belirtti.

"SERBEST KALABİLİRLER"

Kontonis, "18 aylık tutukluluk halleri bittikten sonra serbest bırakılmalarını engelleyecek bir durum yok. Bu süre Mayıs ortasında doluyor. Türk tarafından Yunanistan'da yargılanmaları için bir talep gelmedi" dedi.

MAYIS AYINDA SÜRE DOLUYOR

8 darbeci, 15 Temmuz darbe girişiminin ardından Yunanistan'a kaçmıştı. Yunan yargısı, 8 darbecinin Türkiye'ye iade edilmemeleri kararını almıştı. Darbecilerin 18 aylık tutukluluk süresi Mayıs ayının başında dolacak.

DİKKAT ÇEKEN ZAMANLAMA

Yunanistan'dan gelen açıklamanın Türk SAT komandolarının Didim açıklarında dikilen Yunan bayrağını indirmesinden sonra olması dikkat çekti.

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 16 Nisan 2018 Pazartesi 16:40

YORUM YAZ

 • OğuzsoyluOğuzsoylu9 ay önce
  sanki tutuklularda.
 • cihadcihad9 ay önce
  bakan dingil bakan sal onları paket yaparız elbet senide paketleyecez yunanistanla birlikte
 • OkurOkur9 ay önce
  Salsılar, paketleme işi daha kolay olur.Saftirikler. Akıllarınca bizi cezalandırıyorlar.
 • SametSamet9 ay önce
  Madem niye kapilari acip multecileri yollayipta batirmiyoruz bunlari
 • ReyisReyis9 ay önce
  yunan siyasiler kasinmaya basldi almanlarin tasoronlogunu yapiyorlar biz bir kasimaya baslarsakO zaman ne almanya nede ingiliz ve Amerika koruyamaz onlari
 • msfr1msfr19 ay önce
  onlar salarsa biz de yunan askerlerini ömür boyu hapiste tutalım.
 • Ahmet TanerAhmet Taner9 ay önce
  Anında verilen tepkiler %100 yanlış. Bırakalım palikarya uluslararası hukuki haklarımızı alenen çiğnesin. İplerinin iyice salalım.Sonra, 12 adaları geri alıp, bu işi ebedi olarak çözelim. Mahalle kavgalarına buyuk Turkiye Devletinin ihtiyacı yok.

Günün Özeti

Günün Karikatürü

20 Ocak 2019