• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Batı bencillikten kırılıyor Türkiye yıldız gibi parlıyor

Dünyada “Alman usulü” olarak bilinen, sadece kendi hesabını ödeme anlayışıyla, İsviçre’de 1970’lere kadar süren “kiralık çocuk” uygulaması, Avrupa medeniyetinin vicdansız bir anlayışla bugüne kadar geldiğini gösterirken, Erdoğan liderliğindeki Türkiye’nin halkını ücretsiz tedavi ettirmesi, başta İtalya ve İspanya olmak üzere pek çok Avrupa ülkesine yaptığı yardımlar, Türk-İslam medeniyetinin yıldız gibi parladığını gösteriyor.

Yeniakit Publisher
2020-04-06 10:08:00 - 2020-04-06 10:08:49
Batı bencillikten kırılıyor Türkiye yıldız gibi parlıyor

Koronavirüs salgınının Avrupa ülkelerini ve ABD’yi etkisi altına almasıyla birlikte materyalist ve bencil batı medeniyetinin kalan son makyajı da döküldü. Virüs salgınından en çok etkilenen İtalya ve İspanya, AB’den hiçbir destek göremeyince, Avrupa ve AB’nin ne kadar zayıf iplerle birbirine bağlı olduğu ortaya çıktı. İtalya ve İspanya’da, pek çok devlet kuruluşundan AB bayrakları indirilirken her iki ülke kamuoyunda da AB’ye karşı büyük öfke oluştu.

Hastalar yalnızlığa terk ediliyor

Dün açıklanan verilere göre, Almanya’da vaka sayısı yaklaşık 97 bine; ölü sayısı ise yaklaşık 1500’e ulaştı. Fransa’da 90 bin kişide virüs tespit edilirken 8 bine yakın kişinin hayatını kaybettiği bildirildi. Koronavirüsün yeni merkezi olan ABD’de ise vaka sayısı Çin ve İtalya’yı geçerek 300 bini aşarken, hayatını kaybedenlerin sayısı 9 bini geçti. Türkiye’de alınan yerinde tedbirlerle koronavirüs kontrol altında tutulmaya çalışılırken, toplam vaka sayısı yaklaşık 24 bin, hayatını kaybedenlerin sayısı ise 500’ün üzerinde gerçekleşti. Koronavirüs salgınına kadar dünyanın en gelişmiş ve en güçlü ülkeleri arasında gösterilen ABD ve AB ülkelerinin, salgınla birlikte adeta kâğıttan kaplan olduklarını ortaya çıktı. Batılı ülkelerin sağlık sistemi son derece köhne ve insani değerlerden uzak olmasıyla dikkat çekti. Türkiye’de yeni düzenlemelerin de katkısıyla koronavirüs tedavisi tümüyle devlet tarafından karşılanırken, batılı ülkelerde ise sağlık güvencesi olmayan hastalar hastane kapılarından geri çevriliyor.

Kriz sonrasının yıldızı Türkiye

Batılı ülkelerin materyalist ve acımasız yönetim sistemi, son salgınla artık sürdürülemez olduğunu gösterdi. Batının önde gelen tüm devletleri sömürgecilik ve köle düzeniyle, soyarak ve çalarak bugünlere gelirken, batı medeniyeti de içinde hiç insani değer barındırmamasıyla tanındı. Dünyada “Alman usulü” olarak bilinen, sadece kendi hesabını ödeme anlayışıyla, İsviçre’de geçmişten 1970’lere kadar gelen “kiralık çocuk” uygulaması, Avrupa medeniyetinin temelinde hiç insanlık olmadığını dünyaya göstermişti. Vatandaşlarının tümünü sosyal güvence altına alan Türkiye ise, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın, krizin ilk günlerinden itibaren aldığı yerinde tedbirlerle vatandaşlarına ne kadar değer verdiğini gösterdi.

Türkiye tüm vatandaşlarını gönderdiği uçaklarla ücretsiz olarak ülkeye geri getirdi. Virüse ilişkin tedavi ve kullanılan ilaçlar tamamen devlet tarafından karşılandı. Bu da koronavirüs sonrasında yeniden şekillenecek olan dünyanın yeni yıldızının Türkiye olacağının habercisi oldu.

Yeni Akit Gazetesi

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

zafer

Allah başımızdan REİS'imizi ERDOĞAN'ımızı eksik eylemesin.
 • Yanıtla

yalan

kibir ve gururla, günde beş vakit yalanla, kendin çal kendin oyna. kindar bir toplum oldunuz.
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23