• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Başka sınıflar da açılacak mı? Bakan Selçuk cevapladı

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk katıldığı televizyon programında okullardaki son durum ve merak edilen meseleler hakkında açıklamalarda bulundu.

Yeniakit Publisher
2020-09-24 21:50:00 -
Başka sınıflar da açılacak mı? Bakan Selçuk cevapladı

Sorumluluklarının çok büyük olduğunu belirten Bakan Ziya Selçuk, aldıkları kararların istişare edilerek alındığını ve okullarda tam bir farkındalığın olduğunu açıkladı.

Veliler çocuklarını gönderiyor

Koronavirüs nedeniyle sadece 1. sınıflar haftada 2 gün okula gidiyor. Velilerin çocuklarını okula yolladığına dikkat çeken Bakan Selçuk, Türkiye ortalamasının yüzde 70'lerde olduğunu açıkladı.

Okullarda hijyene önem gösteriliyor

Okullarda sürekli bir hijyen denetimi olduğuna dikkat çeken Bakan Selçuk, eksiklerin olması muhtemel olduğunu belirterek yüzde 99 oranında bir titizliğin olduğunu söyledi.

Başka sınıflar da açılacak mı?

Koronavirüs nedeniyle ulusal bir sıkıntının olduğunu belirten Bakan Selçuk, verdikleri bütün kararlarda dünyaya ve sağlık bakanlığı verilerine baktılarını, risk gördükleri anda sıkıntılı bir durumda karar almaktan vazgeçtiklerini belirterek, MEB'in kontrollü olarak gitmek istediğini açıkladı.

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

Ogrenci

Egitimin icine ettiniz.
 • Yanıtla

Kaktus Sydney

Okullarda surekli hijyen denetimi mevcutun turkcesi: okullara kimyasalli bol alkollu dezenfektanlar koyduk ki cocuklarin cigerleri, karacigerleri butun vucutlari kimyasalla savasadursun, o arada bagisiklik sistemi zayiflasin, derken silme cocuklarda eczema, astim gorulsun. Asil epidemic bu beyler covid yalaniyla bu kucucuk cocuklara maske mesafe hijyen dediniz Kureselcilerin borusunu ottururken yeni nesli yok ediyorsunuz. Bu egitim bakaninin suratinda Rabbi esir yok bu beyfendileri egitim bakani yapanlara sormak lazim diyecegim ama maalesef Turkiye bastan asagi covid senaryosunun oynandigi bir gestapo kampina donusmus durumda. Allah bu necip milleti bu serlerden korusun ancak millet de uyanmali kardesim kimsede tik yok hepsi covid korkusu ile gel bana istedigini yap seklindeler. Astagfurullah
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23