• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Barış Pınarı Harekatı'nda dikkat çeken detay! Teröristleri kör etti

Fırat'ın doğusuna yönelik Barış Pınarı harekatı kullanılan Koral Elektronik Harp Sistemi sayesinde tüm iletişim sistemleri durdu.

Yeniakit Publisher
2019-10-09 19:18:00 - 2019-10-09 19:22:34
Barış Pınarı Harekatı'nda dikkat çeken detay! Teröristleri kör etti

ASELSAN tarafından özgün olarak geliştirilen Koral Elektronik Harp Sistemi, Barış Pınarı harekatında önemli rol oynadı.

Fırat'ın doğusuna yönelik Barış Pınarı harekatı saat 16.00'da başladı. Operasyon saatinde bölgede tüm iletişim sistemleri durdu.

Terör örgütünün bölgede yaptığı tuzaklamalara yönelik Koral'ın devreye sokulduğu belirtiliyor.

Koral Elektronik Harp Sistemi nedir?

Koral, askeri araçlara entegre edilen ve geniş frekans bandında görev yapabilen bir radar sistemi. Milli ve yerli sistem olan Koral, radarları kör etmek, iletişimi kesmek ve diğer bilgisayarlı sistemleri işlevinden uzaklaştırmak için geliştirildi. Koral, bir elektronik destek aracı ve 4 elektronik taarruz aracından oluşuyor.

Elektronik destek aracı, hedefi çok sıkı bir şekilde takip edip hangi bantta yayın yaptığını bulduktan sonra o banttaki elektronik taarruz aracına gereken bilgileri aktarılıyor. Ve hedef, elektronik taarruz aracı tarafından hedef işlevini yapamayacak hale getirilir. Yerli hava savunma sistemi Koral, Suriye sınır hattına sevk edilerek aktif hale getirilmişti. Sistemin menzilinin yaklaşık 200 kilometre olduğu belirtiliyor.

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

fetösavar

büyük bir ihtimalle bizimkiler tübitak dahil var güçleri ile amerikanın hafif ama tehlikeli sistemlerini bloke edecek silahlar üzerinde çalışmışlardır... abd apışıp kalacak...
 • Yanıtla

AYH8N ERG8N8Z EWET

200 kilometrede teröristin kör nokta atışını taarruzla avantaja çevirerek üstünlük sağlayabiliriz.o menzil içinde kendi mermilerini bumerang misali üzerilerine de yollaya biliriz.BU BAĞLAMDA KORALP Patriot ve emsalleri hava savunma sistemlerini kör etme menzilden çıkarma özeliği de taşıyor..ulusal savunma sisteminin ön önemli bölümünü savunmaya yönelik olarak olarak oluşturmuşuz.barış pınarı hareketiyle Türk gücü kalkanı milli donanımlarıyla tam tekmil hizmet verecektir,inşallah
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı