Barış Pınarı Harekatı'nda dikkat çeken detay! Teröristleri kör etti

Fırat'ın doğusuna yönelik Barış Pınarı harekatı kullanılan Koral Elektronik Harp Sistemi sayesindetüm iletişim sistemleri durdu.

09 Ekim 2019 Çarşamba 19:18
Barış Pınarı Harekatı'nda dikkat çeken detay! Teröristleri kör etti

ASELSAN tarafından özgün olarak geliştirilen Koral Elektronik Harp Sistemi, Barış Pınarı harekatında önemli rol oynadı.

Fırat'ın doğusuna yönelik Barış Pınarı harekatı saat 16.00'da başladı. Operasyon saatinde bölgede tüm iletişim sistemleri durdu.

Terör örgütünün bölgede yaptığı tuzaklamalara yönelik Koral'ın devreye sokulduğu belirtiliyor.

Koral Elektronik Harp Sistemi nedir?

Koral, askeri araçlara entegre edilen ve geniş frekans bandında görev yapabilen bir radar sistemi. Milli ve yerli sistem olan Koral, radarları kör etmek, iletişimi kesmek ve diğer bilgisayarlı sistemleri işlevinden uzaklaştırmak için geliştirildi. Koral, bir elektronik destek aracı ve 4 elektronik taarruz aracından oluşuyor.

Elektronik destek aracı, hedefi çok sıkı bir şekilde takip edip hangi bantta yayın yaptığını bulduktan sonra o banttaki elektronik taarruz aracına gereken bilgileri aktarılıyor. Ve hedef, elektronik taarruz aracı tarafından hedef işlevini yapamayacak hale getirilir. Yerli hava savunma sistemi Koral, Suriye sınır hattına sevk edilerek aktif hale getirilmişti. Sistemin menzilinin yaklaşık 200 kilometre olduğu belirtiliyor.

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 09 Ekim 2019 Çarşamba 19:18

YORUM YAZ

 • FikretFikret7 gün önce
  Gurur duyuyoruz devletimizle bizi dahada güçlü yapacak olan bağımsız uretiyimiz milli silahlarimiz olacak gelecek bizimdir inşallah Türkiye artık prangalardan kurtuluyor eski Türkiye yok artık herkes bunu gorecek
 • selim ustaselim usta7 gün önce
  maasallah
 • pınar demirpınar demir7 gün önce
  ALLAH razı olsun yapanlardan mehmetçiklerimize sen yardım et YARABBİM
 • AYH8N ERG8N8Z EWETAYH8N ERG8N8Z EWET7 gün önce
  200 kilometrede teröristin kör nokta atışını taarruzla avantaja çevirerek üstünlük sağlayabiliriz.o menzil içinde kendi mermilerini bumerang misali üzerilerine de yollaya biliriz.BU BAĞLAMDA KORALP Patriot ve emsalleri hava savunma sistemlerinikör etme menzilden çıkarma özeliği de taşıyor..ulusal savunma sisteminin ön önemli bölümünü savunmaya yönelik olarak olarak oluşturmuşuz.barış pınarı hareketiyle Türk gücü kalkanı milli donanımlarıyla tam tekmil hizmet verecektir,inşallah
 • fetösavarfetösavar7 gün önce
  büyük bir ihtimalle bizimkiler tübitak dahil var güçleri ile amerikanın hafif ama tehlikeli sistemlerini bloke edecek silahlar üzerinde çalışmışlardır... abd apışıp kalacak...

Günün Özeti

Günün Karikatürü

16 Ekim 2019