Bakan Soylu'dan İmamoğlu'na cevap: Kimyası bozulmuş

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu "Bugün bana laf yetiştirmiş, 'İstanbul'da iftar yapacağına Ankara'da işine baksın' demiş. Benim herhalde İçişleri Bakanı olduğumu unuttu, İstanbul'dan da sorumlu olduğumu unuttu. Biz Türkiye'nin her tarafında oluruz. Sayın İmamoğlu, biraz kimyan altüst olmuş, biraz da sağa sola laf yetiştirmeye çalışıyorsun. Ne boyun yeter, ne de bizim samimiyetimizle böyle bir anlayış içerisinde olabilmeye kabiliyetin yeter" dedi.

22 Mayıs 2019 Çarşamba 01:31
Bakan Soylu'dan İmamoğlu'na cevap: Kimyası bozulmuş

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, "(Ekrem İmamoğlu) Bugün bana laf yetiştirmiş, 'İstanbul'da iftar yapacağına Ankara'da işine baksın' demiş. Benim herhalde İçişleri Bakanı olduğumu unuttu, İstanbul'dan da sorumlu olduğumu unuttu. Biz Türkiye'nin her tarafında oluruz. Sayın İmamoğlu, biraz kimyan altüst olmuş, biraz da sağa sola laf yetiştirmeye çalışıyorsun. Ne boyun yeter, ne de bizim samimiyetimizle böyle bir anlayış içerisinde olabilmeye kabiliyetin yeter." dedi.

Soylu, Cevahir Otel'de katıldığı iftarda yaptığı konuşmada, 23 Haziran'da İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanlığı seçimlerinin tekrarlanacağını hatırlatarak, İstanbul'un anlamının büyük olduğunu ve maneviyatın emaneti olduğunu söyledi.

Böyle bir şehrin, kıymetini bilmeyenlere teslim edilemeyeceğini dile getiren Soylu, "Milletin oy hakkını savunamayacaksak neyin mücadelesini yapacağız? Hayatımda şu seçim ve sonrasında yaşadığım işleri hiçbir zaman ne yaşadım ne gördüm. Öyle bir hava oluşturdular, öyle bir atmosfer oluşturdular ki, 'Bu seçimde hile yapıldı' demeyi bile kendinize neredeyse hak görmeyecek bir psikolojinin içine bizi itmeye çalıştılar. Bu nedir biliyor musunuz? Ben bu psikolojiyi duydum ve hissettim. Türkiye'yi darbe psikolojilerine böyle götürdüler. Aynen Ankara'da köylüleri Tandoğan Meydanına böyle sokmadılar. Aynen 28 Şubat'ta insanları camilere gitmekten böyle alıkoydular. Aynen insanları, etnik kimliklerini ve mezheplerini söylemekten böyle korkuttular. Bu bir zihniyettir. " diye konuştu.

"Biz Türkiye'nin her tarafında oluruz"

Soylu, yerlerinin Cumhuriyet Halk Partisi neredeyse tam onun karşısında olduğunu vurgulayarak, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Onlar neredeyse biz onların tam karşısındayız. Yıllarca bu milleti üstenci bir bakışla, elitist bir bakışla başka bir noktaya getirdiler, ötekileştirdiler. Yıllarca vesayet sistemi ile iktidarı gizli ellerinde tuttular. Ne zaman vesayet sistemi ellerinden gitti, bu sefer oyunu bozmaya ve Türkiye'nin dışında ne kadar unsur varsa onlarla iş birliği yaparak bu ülkenin huzurunu kaçırmak için ellerinden geleni yapmaya çalıştılar. Onlar için kimlik, anlayış hiçbir zaman önemli olmadı. Yaptıkları bir tek şey var o da şuydu; kendileri dışında kimseyi bu ülkeyi yönetmeye reva görmediler.

Süslü laflara, sahte gülücüklere hiçbir zaman itibar etmemek lazım. Uzun yıllardan beri aradığımız noktaya geldik. Benim ülkem eski Türkiye değil. Benim ülkem güçlü bir Türkiye bugün, bu coğrafyada eski Türkiye olmadığını herkese hissettirdi. Bugün bizi zayıflatmak istemelerinin nedeni budur. Bugün terörle mücadelede de önemli bir yere geldik. Karşımızdaki terör örgütlerinin patronu bellidir. Onlara yardım eden Amerika, Fransa ve Avrupa devletleridir. Bunların hepsini biliyoruz. Samimiyetle mücadele edilirse, milletle el ele olunursa teröre fırsat verilmezmiş, bu görüldü"

Soylu, İçişleri Bakanlığı'nın tüm ülkedeki istihbaratı kendi içinde tuttuğunun altını çizerek, "Ben İçişleri Bakanlığı'na geldiğimde bir CD verip, jandarma, emniyet ve istihbarattaki arkadaşlarıma, 'Şu CD'lere, istihbaratları koyun da ben kasama koyayım' desem bana yakışır bir davranış olur mu? Bu ülke bana namusunu emanet etmiş, bu devlet bana mahremini teslim etmiş. Ne yapmalıydım? O istihbaratları alıp, bir kasaya mı koymalıydım? Çocuk yürüyüşünden belli olur. İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığına kısa süre olarak gelen İmamoğlu'nun yaptığı ilk iş İstanbul Büyükşehir verilerini kopyalamak oldu. Ne devlet adamlığına yakışır, ne bir ciddiyete yakışır, ne bir sorumluluğa yakışır, ne de bir yöneticinin yönetme kabiliyetine yakışır, ne de güvene yakışır. Aynı zamanda bugün bana laf yetiştirmiş, 'İstanbul'da iftar yapacağına Ankara'da işine baksın' demiş. Benim herhalde İçişleri Bakanı olduğumu unuttu, İstanbul'dan da sorumlu olduğumu unuttu. Biz Türkiye'nin her tarafında oluruz. Sayın İmamoğlu, biraz kimyan altüst olmuş, biraz da sağa sola laf yetiştirmeye çalışıyorsun. Ne boyun yeter ne de bizim samimiyetimizle böyle bir anlayış içerisinde olabilmeye kabiliyetin yeter." değerlendirmesinde bulundu.

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 22 Mayıs 2019 Çarşamba 01:31

YORUM YAZ

 • mehmetmehmet1 ay önce
  TEŞEKKÜRLER SAYIN BAKANIM. SENİ SEVİYORUZ.
 • engineerengineer1 ay önce
  imamaoğlu külli yönetecilerin kimyasını bozdu, aslında kimyayı bozan ne imamaoğlu ne başkası, seçmenin taa kendisi, iktidar sahipleri mesajı almak istemiyorlarsa kimyaları daha da fazla bozulacak besbelli.
 • PolatPolat1 ay önce
  Geleceğimizin Cumhur BAŞKANIAdamsın seninleyiz Bu kafirlerin hakkından senin gibi YİĞİT Olan MERT olan kişiler Gelir)))))))
 • hizipsavarhizipsavar1 ay önce
  ikiside trabzonlu ama makaryos soylunu tırnağı etmez. insan neden etnik kimliğini saklar açıkla kardeşim bu rası artık türkiye sene olmuş 2020 neyi saklıyorsun kimden korkuyorsun. rumsan ermenisin bende türküm bu utanılacak saklanılacak bir şeymi. evet dedeni resmini veya heykelini dikmiş olabilirsin. hemşerilerin senin istanbulda çaldığın pardon aldığın oylarlar kazanılmış süsü verilen seçimleri kutlayabilir ama bırakta biz türkler de sevinelim be kardeşim.
 • deryaderya1 ay önce
  iyi ki varsınız sayın bakanım. İmamoğlu yalancı ve münafık birisi.. Bu tarz insanlardan her şey beklenir.
 • GokhanGokhan1 ay önce
  Cb dahil hepiniz top yekun butun bakanlar tek basina olana saldiriyorsaniz kaybettiniz demektir.
 • emiremir1 ay önce
  HELALLLL YORUMCULARDA YORUMLARINDAN BELLI IFTAR ISTIYOR BEDAVA BALIKLAMA IFTAR KESKE TUM YIL RAMAZAN OLSA YAVV
 • BartınBartın1 ay önce
  Sayın Soylu Freni patlayan bir araba nasıl duramaz bir yere çarparsa Ekrem Beyinde dilinin ayarı gevşemişliğinden herkese sataşır olmuş. Arkasındaki güvendiği emperyalistlere maşa olmaktansa kuru ekmeğe talim olmak onun yerine çok daha onurludur.
 • SahinSahin1 ay önce
  Chpkk'da mantik bu.ankarada kal.bir yere kimildama.telefonla ihale kovala.dogu bati guney kuzey batmis önemli degil.yillardir bu fosil beyinliler yüzünden ülke kalkinamadi ya.birde adama sormazlarmi.sen daha belediye baskani olamamissin bir anitkabirdesin bir kibrista.hayrola ?
 • Reis HürdolaşReis Hürdolaş1 ay önce
  Herifte kimya mı kalır bakanım. Adama iltifat yunandan gelince kendini pontus kimyasıla doldurdu. Bu iltifat onda ne izan ne ahlak ne kimlik bıraktı. O artık bir yabancı devletin gözdesi!,
 • Az kalsın hergele Ahmet i dövecek sandımAz kalsın hergele Ahmet i dövecek sandım1 ay önce
  Fox daki dayakçı İsmail ile pkk sevici portakal suyu nun programları olmayınca tökezliyor aslında kendini çok zor frenliyor maskesi düşecek ama ne zaman aslında çok hırçın agresif biri beylikdüzünde gazeteci dövdüren karakol basan makaryos heykeli diken 250k lik saat takan burjuva nın teki
 • Yorgundum Yorgundum 1 ay önce
  İlk yorumu yazan benim ;))
 • Yunus 16 Yunus 16 1 ay önce
  GERÇEK MİLLİ YÖNETİCİLER. NİHAYET 15 TEMMUZ 2016 DAN SONRA KENDİ KENDİMİZİ YÖNETMEYE BAŞLADIK. BİZE ŞER GİBİ GELDİ, LAKİN ALEMLERİN SAHİBİ BÜYÜK ALLAH IM, SİZ BİLEMEZSİNİZ DİYOR!! ŞER GİBİ GÖRDÜKLERİNİZİN ARKASINDAN HAYIR GELEBİLİR SİZ BİLEMEZSİNİZ " DİYE BİZ ACİZ KULLARINI AYETİ KERİME İLE İKAZ EDİYOR.. İNŞAALLAH 15 TEMMUZ BÜYÜK TÜRK MİLLETİNİN UYANIŞI OLDU. ALLAH, ŞEHİTLERİMİZ GAZİLERİMİZ VE KAHRAMANLARIMIZDAN RAZI OLSUN. GERÇEK MİLLİ MUHAFAZAKAR VATANSEVER CESUR YÜREKLER ALLAH YAR VE YARDIMCINIZ OLSUN. ARTIK SÖMÜREMİYECEKLER
 • Elazığ muratElazığ murat1 ay önce
  Senin allahın a gurban onun her yeri bozuk çapida yüreği de haddi de yetmez senle boy ölçülmeye
 • HasanHasan1 ay önce
  Rabbim seni de ilerde bu devlete başkan yapsın. Allah için seni çok seviyorum, yürekli insan! Hislerimize tercüman oluyorsunuz. Rabbim sizin gibileri her türlü kötülüklerden korusun!
 • YükselYüksel1 ay önce
  Bravo, olmayan birini gündemde tutup adam yerine koyarak cevap veriyorsunuz. Sayın Bakan ve Akit gazetesi, bu adamın her dediğine cevap verip, yazarak gündemde tutmanız size hiçbirşey kazandırmaz, bilakis kendi ayağınıza sıkıyorsunuz.
 • Mikail okuroğlu beylikdüzü Mikail okuroğlu beylikdüzü 1 ay önce
  Aynen katılıyorum sayın bakanımAllah cc samimi olmayana bu dunyada da ahiret dede soracak adam olsalar inandıkları gibi terki dünya yaparlar nerde o yüz üçbeş den fazla çıkmadı.
 • Ahmet koç Ahmet koç 1 ay önce
  Yüreğinize sağlık bakanım. Allah sizleri ülkemizi ve de geleceğimizi iman ve afiyet üzere muhafaza eylesin. Amiin

Günün Özeti

Günün Karikatürü

26 Haziran 2019