Bakan Soylu: Artık yoruldum

23 Haziran seçim sürecinde birçok yalan üretildiğini söyleyen İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, "Şu son hali görüyorum, 1.5 aydan beri oluşturulan dedikoduları, tezviratları. 'İçişleri Bakanlığı İstanbul'a 100 bin polis görevlendirecek. 100 bin polis burada oy kullanacak sonucu değiştirecek.' Şimdi ben her gün 2-3 iş yalanlamaktan yoruldum" dedi.

26 Mayıs 2019 Pazar 21:01
Bakan Soylu: Artık yoruldum

Bayrampaşa'da bir otelde muhtarlarla bir araya gelen İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, her gün ortaya atılan asılsız iddialarla mücadele edildiğini söyledi.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, "Şu son hali görüyorum, 1.5 aydan beri oluşturulan dedikoduları, tezviratları. 'İçişleri Bakanlığı İstanbul'a 100 bin polis görevlendirecek. 100 bin polis burada oy kullanacak sonucu değiştirecek.' Şimdi ben her gün 2-3 iş yalanlamaktan yoruldum. Bir yalan kasırgası esiyor. Eskiden rüzgarı esiyordu. Hakikaten bir yalan kasırgası esiyor" diye konuştu.

"Biz 31 Mart seçimlerinde 6 bin 600 jandarma ve polis görevlendirdik, Doğu ve Güneydoğu'ya. Başka bir yerde görevlendirmedik yani. Bu yıl görevlendirsek dahi buna bir imkan yok" diyen Soylu, şöyle devam etti:

"Çünkü 31 Mart seçmen kütükleri kullanılacak. Aynı liste kullanılacak. Ama önemli değil. Kadının biri çıkıyor diyor ki 'Ben baktım, benim nüfustaki kaydımı silmişler. Allah Allah kalktım Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü'nü aradım. Bir bak bakalım, belki doğru mudur, yanlış mıdır, nedir, ne değildir. Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürü dedi ki 'Bakanım ben baktım. Hiç sormanıza gerek yok. 29 Mart'ta kendi e-devlet şifresinden kaydını öbür tarafa müracaat etmiş biz de almışız' dedi."

"Sosyal medyadan kampanya yürütecekler diye sesimizi çıkaramayacak mıyız?"

"Sosyal medyadan kampanya yürütecekler diye sesimizi çıkaramayacak mıyız?" ifadesini kullanan Soylu, "Eğer biz kendi hakkımızı savunamazsak, vatandaşın bir oyunun hakkını savunamazsak vatandaş bize şunu söylemez mi, 'Siz ne işe yararsınız ya? Kendi hakkınızı savunamıyorsunuz.' O zaman 5 yıl sonra en fazla sesi çıkanın, en fazla bağıranın seçim kazandığı bir Türkiye seçim sistemi olur" diye konuştu.

Soylu, CHP'nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Ekrem İmamoğlu'nun verilerin kopyalanması talimatını eleştirerek, "İstanbul Büyükşehir Belediyesi'ne geldiği ilk gün yaptığı ilk şey çok basit ve net. Bir talimatla birlikte kişisel verilerin orada tüm verilerin kopyalanması talimatıdır. Bu zihniyeti açık ortaya çıkarmaktadır. Başka benim için hiçbir emareye gerek yok. Bu kadar açık ve net. Hiçbir emareye gerek yok" ifadesini kullandı.

 

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 26 Mayıs 2019 Pazar 21:01

YORUM YAZ

 • kuntakintekuntakinte23 gün önce
  bu it soylarına cevap verme sana soysuz istifa diyen itler bunlar ha bunlar hakkında tazminat davası aç da devlet adamına hakaret neymiş görşünler kazanılan parayı da şehit ailelerine yada köy yollarına menfez köprü çeşme yaptır bunlara adam yerine koyup muhatap olup cevap verdikçe kendilerini mok sanıyorlar sanmasınlar seni seviyoruz terörün kökü senin zamanında kazındı yok tarihte böyle bir içişleri zaferiAKP lilere de uyma onlar da senen peşinde durmak yok yola devam sen adamsın vesselam büyük düşünen adam
 • CevşenCevşen24 gün önce
  Yorulmam yok sayın SOYLU,yola devam
 • ademadem24 gün önce
  PARTİ BAŞKANI İKEN AK PARTİ İÇİN SÖYLEDİKLERİN ARŞİVLERDE DURUYOR, SÖZÜNE GÜVENİLMEZ SENİN, TARAFLI BİR BAKANSIN VATANDAŞIN NEZNİNDE,
 • konum konum 24 gün önce
  "İSPARK'I VERSE İSTANBUL'UN GÖBEĞİNDE KRİTİK NOKTALARDA 3 BİN PKK'LI DEMEK""İki tane meclis üyesi mi... Yoksa? İSPARK diye bir şey var, otoparklar... Otopark, on bin tane otopark var... Bunların işletmesi. Bu İSPARK'ın, İstanbul otoparklarının işletmesi HDP'ye verildiği takdirde, HDP dediğin elamanları nereden geliyor? PKK ya da Kandil! İstanbul'un göbeğinde 2 bin, 3 bin tane Kandil demek!"
 • istanbul gencistanbul genc24 gün önce
  ÜRPERDİM : isparkta görevli hdp li pkk lı olursa iç güvenliğimiz felç demektir. ne polisimizin ne vatandaşımızın can güvenliği yok demektir. aman aman CHP ye oy verip kendimizi esir etmeyelim, özgürlüğümüzü kısmayalım. nefret ettiğimiz pkk lılarlaiç içe yaşamak zorunda
 • Allah'ın bir kuluAllah'ın bir kulu24 gün önce
  Bu işler ben yoruldum demekle olmaz. Yalan üretenleri mahkemeye vermekle olur. Önüne gelen her türlü yalan söyleyip iftira üretemez. Onun için de bu konuda kanun yapıp yalan iftira yazanların mahkeme yolu devamlı açık olması gerekir.
 • egeege24 gün önce
  Yorulmayın sayın bakan. sizin söylemediğiniz bir sözübir yalan olarak söyleyenlere savcı beylermüdahale etsin. iftira ve yalan halkı kin ve nefrete düşürmekten suç değilmi ? ak parti fazla demokradik, ak parti herkesi kendi gibiahlaklı biliyor ama maalesef herkes ahlaklı değil. fitneci çok aramızda, hain çok yalancı çok, ajan çok...
 • ZzzZzz24 gün önce
 • Yunus 16 Yunus 16 24 gün önce
  YORULMAK YOK, ERDOĞAN 17 YILDIR YORULMADI!! YOLA DEVAM, ÇOK BÜYÜK SORUMLULUK ALTINDASINIZ. FİTNECİLERE FETÖ CÜLERE PKK CILARA DÜŞMANA KULAK ASMAYIN, EZİN GEÇİN. YANINIZDA MİLYONLAR VAR. ALLAH BİZİMLE BERABERDİR İNŞAALLAH
 • aliali24 gün önce
  Yaparmı yaparsaınız çünkü emin olun ekrem imamoğlunun oyları dahada çoğaldı
 • Mikail okuroğlu Mikail okuroğlu 24 gün önce
  Sayın sayın bakanım Allah cc yardımcınız olsun samimiyetiniz den memnunuz yolunuz acık olsun .
 • SelimSelim24 gün önce
  Sizde yalan haber yapanı, fitne çıkaran şerefsizi adam gibi cezalandırın cesaret alamasınlar. Bunu yapanların çoğu fetönün trol itleri. Şu itleri bir adam gibi içeri tıkamadınız. Yok istinafmış yok yargıtaymış. Yaw kardeşim at içeri cezası nasılsa kesinleşecek neden dışarda geziyor. Cezası yargıtaydan kesinleşince çoğu kaçıyor zaten.
 • BahriBahri24 gün önce
  Allah senden razı olsun.
 • serkanserkan24 gün önce
  Yalan habere yüksek ceza isteyen yorumcular.Eğer böyle bir şey olursa başta Akit olmak üzere ne kadar yandaş yalaka yalancı paçavra havuz medyası varsa hepsi ayvayı yer ama tabii hukuk guguk olmayıp adam gibi işlerse.
 • ismiâzâm,cıismiâzâm,cı24 gün önce
  Dinsiz kafir chp.yeter yaptığınız size ve komonist kafirlerinize ölene kadar lanet okuyacağım yetmez hergün ismiâzâmla beddua edeceğim,kamer g,nin ve yaşar nursuzun yanına gideceksiniz.
 • AlpAlp24 gün önce
  KAYBEDECEKLERİ KESİNLEŞMİŞ OLSA GEREK Kİ KILIF ARAMAK İÇİN YOL ARIYORLAR. SİYASETİN NAMUSU OLMADI HİÇ...
 • YakipçiYakipçi24 gün önce
  Sayın Soylu sen adam gibi adamsın, baş üstünde yerin var. Bu işleri durdırmak için yeni kanunlar çıkartılmalı , kim yalan oydurur Türkiyeye zarar verkmek isterse mehkeme yoluyla cezalandırmalı. Türkiye duvarsız bağ değil.
 • KamilKamil24 gün önce
  Yalan da değil yapılmak istenen. Foçada da son secimde aynı senaryo yapılmaya çalışıldı. Dışardan gelen geçici asker ile foça akpye kazandırılmaya çalışıldı. Sizin secim sisteminiz zaten cok bağıran kazanır secim sistemi, o yuzden cumhurbaşkanı mahalle baskanlari, muhtarlar toplayıp toplayıp konusuyor bağırıyor çağırıyor.
 • ali cesurali cesur24 gün önce
  İt ürür kervan yürür sayın bakanım ... durmak yok yola devam
 • TcVatanseverTcTcVatanseverTc24 gün önce
  Sayın soylu artık savunmadan çekilin ,laf ile bu işler onların sahası,ne çeneleri nede dilleri susmaz. Çözüm çok basit Türkiye adalet sistemini düzeltin.Gerisi çorap söküğü gibi gelir...
 • Oguz KaganOguz Kagan24 gün önce
  Sen yorulma Allah dogru olanlarla beraberdir. Onlar kazdiklari kuyularda pisligin icinde bogulacaklar sen merak etme. Onlar seytanin hileleri ile gelsinler biz Dualarimizla Allahin izniyle geliyoruz. Allah sizlere yardim etsin bütün hileleri bozup sahiplerinin boynuna dolasi Rabbim güc Kuvvet versin ve zalimlerin karsinda sizlere boyun egdirmesin Insallah
 • ValiVali24 gün önce
  Sayın bakanım, yalan haberler konusunda yüksek cezalar getirmelisiniz. Yoksa sosyal medyada yalan ve kufur, ve hakaretler sonlanmayacaktir.

Günün Özeti

Günün Karikatürü

20 Haziran 2019