• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Bakan Selçuk'tan flaş EYT açıklaması

Aile Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, EYT konusuna ilişkin açıklamada bulundu. Selçuk, "En az 10 analiz yaptık. Her türlü kombinasyonu denedik. Hiçbirinin maliyeti sürdürülebilir değil" dedi.

2019-11-19 21:19:00 - 2019-11-19 21:46:07
Bakan Selçuk'tan flaş EYT açıklaması

Aile Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, emeklilikte yaşa takılanlar (EYT) konusuna ilişkin açıklamada bulundu. Selçuk, "En az 10 analiz yaptık. Her türlü kombinasyonu denedik. Hiçbirinin maliyeti sürdürülebilir değil" dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan noktayı koymuştu

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamada EYT tartışmalarına son noktayı koymuştu. Erdoğan, "Tutturmuş bir EYT, erken emeklilik. İskandinav ülkelerinin hepsi bu sistemle battı. Bizim ülkenin başına da bu erken emekliliği dolayanlar bunun bedelini ödediler. Niçin erken emeklilik? Bırakalım ne zaman emekli olması gerekiyorsa o zaman emekli olsun ve parasını alsın. Biz bunu yapmayacağız. Milletimin zararına olan hiçbir şeye yokum. Seçim kaybetsek de yokum. Erken emekli olduğu zaman ideal ücreti alamayacak hem de ikinci bir iş aramak suretiyle ikinci iş ile işsizliğe öncü olacak. SGK sistemimizin çökmesini istemelerinin tek sebebi kaos ortamından kendilerine siyasi rant devşirme hesabıdır" diye konuşmuştu.

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

Siyasî kavun

3600 ek göstergeyi şak diye çıkardınız ama. Memurlara son yıllarda öyle ek ödemeler yapıldı ki insan bi çifte standarti görünce size pek olumlu bakamıyor. Eee hamdolsun mahkeme-i kübra var. Orada haklı haksız çıkacak. Kim bu işte musebbip ve ortak ise hakkım şimdiden haram.olsun
 • Yanıtla

abdullah abdullah

milletin gözünün içine baka baka yalan söylüyorlar hemen hemen bütün partilerin seçim beyannamelerinde vardı. Türkiye de bildiğim kadarıyla şimdiye kadar hiç bir kanun geriye doğru işlenmemiştir. Eyt hariç ALLAH islah etsin. 
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23